Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SmithPL

Problem - wirus?

Polecane posty

Witam.

Dwa dni temu zaczęły się moje problemy z komputerem. Tamtego dnia ściągałem pare plików z internetu. Po włączeniu antywirusa AVG 2011 okazało się że ma wyłączone wszystkie zapory. Gdy próbowałem odinstalować AVG 2011 pojawiał się komunikat typu "Odmowa dostepu...". Próbowałem również instalacji różnych antywirusów:

-Eset Smart Security 4

-Avast! Free

-AVG 2012

Przy instalacji Eset'a nie instalowały się zapory.

Przy instalacji Avast'a dochodziło do ściągania plików i się wyłączało.

Przy instalacji AVG 2012 dochodziło do wypakowania plików i koniec.

Podejrzewam, że jest to wirus.

Mam:

System Operacyjny: Windows XP Professional

Procesor: AMD Athlon II X4 640

Płyte Główną: Gigabyte GA-MA770T-UD3

Karta Graficzna: NVIDIA GeForcde GTX 460

Jeśli będzie potrzeba więcej informacji to napisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczmy co tam w systemie siedzi.

1. Przeskanuj system programem Malwarebytes' Anti-Malware.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

3. Jeśli masz jakiś program emulujący napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...