Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ProXimoPL

3870x2 wielki problem

Polecane posty

Witam serdecznie , zacznę od wyjaśnienia problemu mianowicie ostatnio kupiłem sobie kartę graficzną ATi Radeon HD 3870x2 , podłączyłem do komputera iii... no właśnie i wyskoczył komunikat że mam nie podłączone dodatkowe zasilanie do karty graficznej (taki czerwony napis migający) zdziwiłem się ponieważ podłączyłem obie wtyczki (karta ma 1x6 pin i 1x8 pin) a ja w zasilaczu (Fortron 500-60 APN) mam tylko 1x6 pin ale mam również przejściówkę z molex na 1x6 pin tak więc sa podłączone 2x6 pin do karty graficznej . wystraszyłem się i podłączyłem kartę do swojego komputera gdzie zasila (Fortron 460-60 GHN) i o dziwo (również podłączyłem 2x6 pin) karta ruszyła i działała jak ta lala . tak więc pomyślałem że to może być problem płyty głównej komputera (gigabyte ga-m61sme-s2) która ma pci-e x8 , po zakupie nowej płyty głównej (ASUS m2n32-sli deluxe) i podłączeniu karty ten sam problem komputer się włączy ale wyskoczy komunikat że nie podłączono zasilania... zasilacze zmieniałem i na moim komputerze karta działa na 1 jak i na 2 zasilaczu ... na 2-gim komputerze na żadnym... tak więc nie jest to wina płyty ani zasilacza i nie mam pojęcia dlaczego nie chce działać , proszę o pomoc

podaję konfiguracje komputerów może się na coś przydadzą

[komputer w którym ma działać karta]

AMD Phenom 9500

Kingston 2x1 gb ddr2

hdd 250 samsung

Fortron 500-60 APN

asus m2n32-sli deluxe

[mój komputer]

Intel core i5 2500k

goodram 2x2 gb ddr3

500 gb samsung

asrock p67 pro3

Fortron 460-60 GHN

aha jeszcze jedna rzecz , na obu komputerach inna karta graficzna (Radeon HD 5850) działa bez problemowo tak więc w tym 1 komputerze teoretycznie nic nie jest uszkodzone... pilnie potrzebuję pomocy , mam nadzieję na jakieś porady i z góry dziękuję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii wszystko w porządku ale w praktyce nie działa. To co powinno mieć wpływ - wpływu nie ma. Przypadek niecodzienny i ciekawy - zgadywanka w ciemno trochę jak Dr. House ale można spróbować:

1. Możliwe, że obie płyty główne nie radzą sobie z tą kartą grafiki.

2. Możliwe, że problem powoduje coś, czego prawdopodobnie nie podmieniałeś:

a) Pamięć.

b) Napędy.

c) Peryferia.

d) Obudowa.

Pamięć możesz podmienić. Napędy na czas testów najlepiej odłączyć zarówno od zasilania jak i od płyty głównej, tak samo wszystkie dodatkowe panele, kontrolery, karty rozszerzeń itp. Z urządzeń peryferyjnych zostaw TYLKO klawiaturę, dla czystości eksperymentu ją też możesz podmienić. Ostatecznie wyjąć płytę główną (ostrożnie, przy wyłączonym zasilaniu, podkładając pod nią coś, co nie przewodzi prądu) i spróbować uruchomić zestaw bez obudowy. Możesz też (trochę zabawy ale sam zdecydujesz czy jesteś na siłach na takie przekładki) zainstalować w tym podejrzanym komputerze swoją płytę główną. Nie ma za to możliwości podmiany procesora - teoretycznie on też może nie chcieć współpracować. BIOS oczywiście resetowałeś?

Wiem że to taka porada na zasadzie "podmieniaj sobie wszytko", ale faktycznie nie widzę innego rozwiązania oprócz serwisu - gdzie penie też będą podmieniać części do skutku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... zanim tu napisałem sam się zastanawiałem o co chodzi... podmieniałem prawie wszystko... jedyne co przychodzi mi do głowy to to że obydwie karty mają chipset z nvidi... może to jest powodem...bo na moim komputerze chipset jest z intela... no ale inna co prawda nowsza karta działa na tych chipsetach (5850) ale to jedyna rzecz która mi do głowy przychodzi... cóż teraz myślę że jeśli w serwisie nic nie poradzą odsprzedam kartę i kupię coś pokroju 4850/4870 , dzięki za pomoc :) pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...