Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PATRIX94

Problem z procesorem

Polecane posty

Witam, otóż mam następujący problem. Miałem podkręcony procesor jakiś rok, wszystko działało normalnie, aż tu pewnego razu panom z elektrowni zachciało się żartować i niewiedzieć czemu wyłączyli prąd(w trakcie pracy komputera). Później gdy włączyłem komputer wszystko wydawało się ok, do momentu gdy włączyłem F12010 i zaczęło się klatkowanie. Wszedłem do biosu, mnożnik ustawiony na x6, zmieniam na 10 zapisuję, restartuję i dalej x6. Co ciekawe bios zapamiętuje wszystkie ustawienia oprócz mnożnika. W dodatku nawet gdy zrobiłem ustawienia na fabryczne to mnożnik dalej wynosi x6 (a oryginalnie był 10). Wiem, że w stanie spoczynku spada, ale za nic w świecie nie chce pójść w górę przy obciążeniu. Proszę kolegów o radę, gdyż na prawdę nie mogę w nic pograć :(

GALAXY 9600 GSO 512

Intel Dual Core e2180

GIGABYTE GA-P31_DS3L

Tacens 520W

2x1 GoodRam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy resetowałeś BIOS (nie chodzi tutaj o włączenie ustawień domyślnych tylko o skasowanie pamięci CMOS)? Jeśli nie to zrób to (na pytanie jak, czy wyjąć baterię, czy odłączyć zasilanie, czy przestawić zworkę, odpowiadam: zgodnie z instrukcją Twojej płyty). Jaki masz system operacyjny (podpowiedź: Vista ma już wbudowane możliwości zmiany parametrów pracy procesora, Windows 7 ma ich jeszcze więcej)? Sprawdź też czy w systemie nie ma jakiegoś dodatkowego oprogramowania, które może modyfikować parametry pracy procesora (SpeedFan lub inne o podobnej funkcjonalności, oprogramowanie dawane razem z płyta główną - piszesz że to GIGABYTE więc pewnie u Ciebie będzie to EasyTune).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę ale na 7 będzie podobnie (chociaż może nie do końca tak samo ale powinieneś się zorientować). W Panelu sterowania, Opcje zasilania, wybierasz zaznaczony kropką schemat zasilania klikając Zmień ustawienia planu a potem Zmień zaawansowane ustawienia zasilania i przepisz, jak się prezentują lub porozwijaj i daj screeny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...