Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crom3ll

Rozwiązany: Problem z netbookiem

Polecane posty

Problem z netbookiem, model w temacie.

Opis problemu:

Netbook nie chce się uruchomić - diody zasilania i HDD zapalają się normalnie, lecz ekran pozostaje czarny. Po wyjęciu baterii i ponownym jej włożeniu pojawia się ekran wyboru trybu Windows (uruchom normalnie, w trybie awaryjnym, etc). Po wybraniu "uruchom system Windows normalnie" pojawia się ekran ładowania Windowsa, lecz po tym ekran znów robi się czarny, i nic. Po wybraniu trybu awaryjnego z obsługą sieci, na ekranie miga tylko jedna kreseczka, i tak bez końca. Nic się nie dzieje, system się nie uruchamia.

Problem wystąpił już wcześniej, lecz po ok. 30 minutach zmagań (to jest restartów) netbook uruchomił się normalnie, po czym przez dłuższy czas nie było z nim problemów.

Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cóż Ci można poradzić? Czytając Twoje posty, stwierdzam, że na kompach raczej się znasz, więc myślę, że wszystko sprawdziłeś (dysk, temperatury, procek, pamięci, grafę itd.). Przyczyn takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele (zacząłbym od sprawdzenia czy nic złego nie dzieje się z systemem oraz z dyskiem). Jeżeli to nie jest problem programowy (możesz zainstalować system nakładkowo, w ostateczności format), to raczej i tak trzeba będzie Twego kompa oddać do serwisu.

Jeśli potrafisz, to go przeczyśc (np. złącze taśmy LCD). Wiele rzeczy można by jeszcze sprawdzać, także trudno coś konkretnego zalecać, napisz, może co już do tej pory w tej materii zrobiłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował sprawdzenie stanu dysku (SMART), stanu pamięci (memtest86) a gdy te okażą się sprawne to sprawdzenie logiki każdej partycji na dysku (chkdsk /v /x /f X: gdzie X: to sprawdzana partycja - w przypadku gdy masz płytę instalacyjną Vista/W7, chkdsk /p w przypadku checkdiska uruchamianego z płyty instalacyjnej XP).

P. S. gdybyś nie miał możliwości podłączenia zewnętrznego napędy płyt to instalkę można przerzucić na pednrive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu problem, nie mam fizycznego dostępu do owego netbooka, ale wasze odpowiedzi podsunęły mi pomysł - może uda mi się uruchomić jakas dystrybucję linuxa z pendrive'u, tak żeby puścić podstawowe testy diagnostyczne. Jeśli się uda - może uda się chociaż część danych odzyskać, na szczęście sprzęt jest jeszcze na gwarancji.

Dam znać o ewentualnych postępach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...