Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Amroth

Razer Krait - przestaje działać (czasami)

Polecane posty

Dzień dobry!

Sprawa ma się następująco.

Myszka podłączona do laptopa czasami przestaje działać (nie zależnie czy jest używana, czy tylko leży).

(nazwa ustrojstwa to Razer Krait)

Co mam na myśli przez "czasami"? To, iż zdarza się, że działa bez problemu kilka godzin a czasem kilka minut. Później przestaje reagować (lampka/diota/światełka w myszce świecą tak samo bez względu na to czy ona sama działa poprawnie czy też nie - czyli w ogóle - chyba, że chodzi o rozjaśnianie biurka w nocy...).

Ciężko jest mi podać więcej informacji, gdyż to się dzieje od dwóch dni (wliczam dzisiejszy). Co wiem, że nie zależy to od temperatury gniazda USB/samej wtyczki, gdyż niezależnie gdzie ją podłączę efekt jest podobny (nie mam możliwości sprawdzenia jej na innym komputerze; używam laptopa stąd kwestia temperatury gniazd).

Nie jest to też spowodowane wadliwym kablem, wyginałem go na wszystkie możliwe sposoby i nadal działała.

Nie przypuszczam aby była to wina komputera, wszystko było OK przez trzy ostatnie lata..., nie mysz nie spadła mi dwa dni temu, ani trzy..., laptop też nie.

Co bardzo ważne, mysz na powrót zaczyna działać po ponownym podłączeniu jej do gniazda.

(gdy ją odłączam - niedziałającą - można usłyszeć Windows-owski dźwięk oznajmujący odłączenie urządzenia)

Nie, nie instalowałem nowych sterowników, ani nie usunąłem starych. Nie instalowałem też nowych programów gdy problem się zaczął, ani też na krotko przed (krótko - dwa lub trzy dni)

Laptop: NTT system; Corrino 605i (nie mam przy sobie dokumentów, więc z pamięci)

procesor: intel centrino duo 1,66

karta graficzna: nvidia geforce go 7600

pamięć ram.... nie chce mi się rozkręcać - dokupiłem dwa gigabajty, teraz są trzy (kupiłem je kilka lat temu) (właściwości 'Mojego Komputera" mówią, że kości są taktowane 980 MHz.

System: XP Home service pack 3

Jednak taka sama konfiguracja była od kilku lat, więc nie widzę w tym problemu.

Nie widzę też w myszy, gdyż "działa" podłączona do każdego gniazda ubs.. i jak pisałem wcześniej.. .

Dziękuję za jakiekolwiek pomysły.

PS. Gdy będę miał okazję sprawdzę ją na innym komputerze/sprawdzę inną mysz na tym. Czekam na inne, błyskotliwe spostrzeżenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...