Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

The Darkness (seria)

Polecane posty

Przykładowo ja. Nie wiem jak sprzedała się pierwsza część, ale była całkiem przyjemną strzelaniną z naprawdę kozackimi momentami oraz świetnym klimatem ;] Właściwie finałową scenkę, którą można znaleźć na YT pamiętam do teraz (You like the blood, don't you?) a Mike Patton kopał zadki podkładając głos pod tytułową Ciemność ^_^ Sądząc po trailerach zmieniła się tylko oprawa, bo nadal mamy możliwość strzelania z podwójnych broni i... wróć - moc Jackiego jest jeszcze brutalniejsza co mnie cieszy. Już wcześniej gore czasami dawało popalić a tutaj rozczłonkowywanie, rozdzieranie przeciwników wygląda jeszcze lepiej. Co do reszty to liczę na przyjemną strzelaninę, klimat oraz mocne sceny (a tych jedynka parę posiadała) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także w przyszłym roku zagrać w The Darkness II. Tym, co do mnie w tej grze najbardziej przemawia, jest główny bohater. Jackie Estacado ma fajny wygląd, kozackie macki zła, tajemnicze głosy w głowie i głos Mike'a Pattona, który w pierwszej części spisał się wyśmienicie. Liczę też, że historia napisana przez Paula Jenkinsa będzie pozbawiona wszelkich nielogiczności.

Ciekawie zapowiada się też system walki. Choć w pierwszej części walki za pomocą demonicznych macek były nie do końca udane, to pierwsze filmiki każą wierzyć, że będzie inaczej. Zwłaszcza "quad-wielding" i możliwość zabijania adwersarzy na różne sposoby brzmią smakowicie.

Produkcja Digital Extremes rajcuje mnie także oprawą graficzną. Przypomina ona Borderlands, tylko że jest bardziej mroczna. Efekt już teraz jest powalający. I mocno liczę, że cała gra taka będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak mało osób ma podnietke grą? Właśnie skończyłem Demo ze steama no i grało się bardzo fajnie. Troche głupio zrobili by walnąć macką pionowo trzeba myszką poruszyć w dół i dopiero zaatakować macką, trochę niewygodnie. Gra jest z tego co widziałem mega brutalna, jak się pieprznie macką to łatwo można rozerwać gościa pionowo i poziomo na pół :wub: Demo było łatwe tylko trochę amunicji mi brakowało a macki aż takie fajne to chyba nie są. Jedną macką rzuca się przedmiotami i łapie przeciwnika by zrobić egzekucje na nim, a drugą walimy prawo lewo góra dół. Będzie fajowa gra, ja czekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tą macką to raczej podniecać się będą konsolowcy-na padzie o niebo wygodniej myrdnąć paluszkiem o gałkę, niż na PC całą łapą mychę ruszyć.

W demo, przyznam się, jeszcze nie grałem, ale obiecuję odrobić zaległości, bo gra zapowiada się mi znakomicie :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnałem demo na PC i po kilku minutach podpiąłem pada. Nie twierdzę, że gra dla zestawu mysz+klawiatura jest niegrywalna, ale już na pierwszy rzut oka widać, że jest projektowana pod pada. Rozwiązanie sterowania jest świetne. Podpięcie macek pod triggery, wszystkie elementy są niezwykle intuicyjne i dają efekty w postaci efektownych animacji. Nawet tak mały szczegół jak zmiana sposobu trzymania broni podczas strzelania z dwóch broni cieszy. Do tego drzewko rozwoju wygląda na całkiem spore, więc walka nie będzie powtarzalna po pierwszej godzinie gry.

Teraz czas na narzekanie. Nie podoba mi się fakt, że zrezygnowano z aktora, który podkładał głos Jackiemu Estacado w pierwszej części. Obecny brzmi zdecydowanie słabiej. FoV jest zbyt wąski i w demo nie ma możliwości zmiany. Liczę, że będzie to naprawione w pełnej wersji lub będzie to proste do zmodyfikowania, bo obecnie głowa boli. Nawet na wymaksowanych ustawieniach gra nie wygląda najlepiej. Styl graficzny ukrywa niedoskonałości i dodatkowo fajnie wpisuje się w klimat, ale pod względem wizualnym gra wygląda budżetowo. Może nie w takim stopniu jak gry Techlandu, ale dalej jest to poziom co najwyżej przeciętny.

Dalej mam grę na oku, ale ciśnienie mi po demie nie skoczyło. Szykuje się dobry tytuł z ciekawym klimatem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wręcz przeciwnie. Nie grałem w część pierwszą i nie wiedziałem czego się do końca spodziewać. Okazało się że czeka mnie naprawdę genialny tytuł. Już się nie mogę doczekać premiery. Gra jest po prostu rewelacyjna. Świetna grafika idealnie pasuje do całości, sterowanie łatwe i przyjemne. Jeszcze żadne demo nie dało mi takiej przyjemności z mordowania. Co dopiero gdy będę miał pełną wersję. Szykuje się hit. Aż szkoda że sam nie mam takich mocy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent zastosowali z launch trailerem, który dosyć jasno nawiązywał do zajawki pt. Revenge gdzie Jackie wbija na spotkanie gangsterów i robi rzeźnię :D Co prawda tutaj poplecznicy głównego złego próbowali wykazać się odrobinę większą inteligencją korzystając ze światła a i końcówka była bardziej otwarta, ale nadal podobało mi się ;] Daruję sobie demo lecąc prosto w kierunku pełnej wersji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograłem dzisiaj demo i tym samym przekonałem się do gry.

W jedynkę nie miałem przyjemności zagrać, zatem marka The Darkness to dla mnie pewna niewiadoma. Gra czerpie z dobrodziejstw Bioshocka i Bulletstorma, jeśli chodzi o mechanikę walki, czy klimat, co jest jak najbardziej na plus, bo wciąż rynek nie jest nasycony tego typu strzelankami. Pierwsze skrzypce gra tutaj szeroki wachlarz możliwości eksterminacji oponentów - macki, broń, różne wykończenia. Kuszący jest także rozwój samego bohatera - kilka drzewek sprawi nie lada dylemat w wykupywaniu ulepszeń. Cell-shading w grafice nie jest tak nachalny jak chociażby w Borderlands, co również u mnie plusuje. Zalążek fabuły poznany w demie dobrze rokuje na całokształt. Będąc posiadaczem leciwego PC-ta strasznie ucieszyła mnie dobra optymalizacja całości. Jedyny zarzut kieruję w stronę sterowania mackami - trzymanie środkowego przycisku i gwałtowne ruchy mi nie wychodzą - mam nadzieję, że będzie to można zmienić w ustawieniach, bo w takim kształcie gra wiele na tym traci. Na padzie sprawa wygląda pewnie inaczej, ale znowu kuleje celowanie broniami... Tak źle i tak niedobrze.

Wszystko to sprawia, że jestem mocno zainteresowany pełną wersją, ale nie jest to pozycja z kategorii 'must have', tzn. zagram jeśli nie będę już miał w co grać - w tym roku na pewno. Pod jego koniec cena powinna nieznacznie spaść. Brawa dla wydawcy za udostępnienie wersji PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demo i jakoś nie rozumiem zachwytu nad tą grą. Może dlatego, że nie czytałem komiksu ani nie grałem w "jedynkę"? Chyba nie, przecież wielu w tym temacie podobała się ta produkcja, mimo że tak jak ja nie mieli styczności z serią. IMO sama mechanika tej gry kuleje, bo strzelanie nie daje frajdy, a mackami można zabijać na zbyt mało sposobów (finishery to ciągle te same animacje). I te wnerwiające darklingi... Gra jest równie oskryptowana, co CoD-y, chociaż tam animacje zostały bardziej dopracowane. W grafice sprawa ma się trochę lepiej. Cel-shading pasuje do specyfiki gry i może się podobać.

Czyli tak: doceniam ten klimat, ale do mnie on nie przemówił. Krwawa jatka z początku wygląda efektownie, lecz szybko się nudzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demo nie przekonuje - fabularnie zapowiada się... głupio (

w jedynce zabili mu laskębo nie dał ciemności... w dwójcę zabiją mu ciocię... w trójcę psa... w trzydziestce czwórce losowych ludzi...

), strzelanie takiego sobie, no i przede wszystkim niewygodne sterowanie, ataki 'wężami' są wyraźnei nastawione na prawą gałkę pada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB1

A rozwinąłeś wszystkie skille w drzewku rozwoju na max? Stwierdzasz że za mało możliwości rozwalania i za mało animacji jest. Ale to jest DEMO. Raptem 2 skille można czy jeden rozwinąć, człowiek nawet 1/10 gry nie widzi, a tu już takie stwierdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że gierką się nie interesowałem ale jak tylko pojawiło się demko to ściągłem i wsiąknąłem! :D

Strzela się bardzo fajnie, naprawdę już dawno miałem taką grę FPS w której tak fajnie strzlało się po głowach, model strzelania jest jakiś taki... lekki i bardzo przyjemny. Atakowanie mackami to może nie poezja ale wystarcza, można chwycić przeciwnika, rzucić nim czy wykonać fajną egzekucję (Anakonda rządzi ;)), ogólnie to bardzo fajnie się w to gra. Szkoda jednak, że Cenega w przypadku pełnej wersji nie pokusiła się o spolszczenie kinowe bo słyszałem, że fabuła nawet dobra w tej grze (z jednej recenzji no ale cóż). Muszę przyznać, ze czekam na pełną wersję bo demko przeszedlem kilka razy, tak fajnie nie wyrzywało mi się na przeciwnikach od czasów X-Men Origins.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie interesowałem się za bardzo grą, ale ostatnio zobaczyłem gameplay z dema i teraz czekam, aż będzie dostępna w Polsce. W pierwszą część nie miałem przyjemności zagrać, mam nadzieję, że nie wpłynie to za bardzo na przyjemność rozgrywki w drugą część :icon_smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i za mało animacji jest. Ale to jest DEMO.

Co nie zmienia faktu, że nawet w finałowej wersji jeden finisher nadal będzie tylko jedną animacją. To bardziej miałem na myśli, pisząc "mało". Ile razy można oglądać to samo? W takim Assassinie to nie przeszkadza, bo tam animacje są mniej "wyrafinowane", ale tutaj... to potrafi wadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...