Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RIP

Laptop gubi połączenie z WiFi mimo mocnego sygnału

Polecane posty

No więc problem wygląda, jak w temacie. Mam router D-Link DSL-2640R, który w połączeniu z PCtem, do którego przypięty jest kablem, działa bez zarzutu. Schody zaczynają się w przypadku mojego laptopa (Toshiba Satellite L650 - 116), który po włączeniu Windowsa potwornie długo (2 lub więcej minut) próbuje się z routerem połączyć, by później bardzo często gubić połączenie z internetem. Wygląda to tak, że na poasku zadań mam informację, że jakość sygnału jest znakomita i w ogóle wszystko z nim w porządku, jednak przy ikonce połączenia co jakiś czas pojawia się żółty trójkąt z wykrzyknikiem informujący o braku dostępu do internetu (i tylko do niego - sieć wciąż jest podłączona). Zauważyłem, że takie harce mają miejsce przede wszystkim wtedy, gdy PieC jest włączony, a więc brat gra w LoLa, czy inne barachło :) Próbowałem parokrotnie zmienić kanał, jednak nie pomogło, a mi zależy na tym, żeby połączenie było stabilne :)

Wychodzi więc na to, że te 2 kompy się gryzą przez pewnie jakieś złe ustawienia, jednak sam nie potrafię sobie z tym dać rady :)

Mało tego, przydałaby mi się wskazówka, jak sprawdzić parametry sieci na 64-bitowej Viście, pod którą chodzi Piec :) Na siódemce potrafię i od razu cosik zamieszczę:

Ogólne:

Połączenie IPv4: Internet

Połączenie IPv6: Brak dostępu do internetu

stan nośnika: włączone

SSID: D-Link

jakość sygnału - znakomita

Szczegóły:

Sufiks DNS konkretneg.... (tak właśnie jest napisane :) - wartości brak)

Opis: Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

Adres fizyczny: B4-82-FE-BD-80-44

DHCP włączone : tak

Adres IPv4: 192.168.1.3

Maska podsieci IPv4: 255.255.255.0

Brama domyślna IPv4 192.168.1.1

Serwer DHCP IPv4 192.168.1.1

Serwer DNS IPv4 192.168.1.1

serwer WINS IPv4

System NetBIOS prez T...: Tak

Adres IPv^ połączenia l... fe80::31a1:b1e7:8916:7d9d%14

Brama domyślna IPv6:

Serwer DNS IPv6:

Będę wdzięczny za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś podpowiedzi, co miałbym wpisać w tym IP? Czy mam wpisać jakieś 2 osobne adresy, żeby to się nie gryzło, czy ten sam? a jeśli w ogóle coś kombinować, to skąd wziąć takie adresy, bo sam za bardzo nie wiem, co tam powpisywać. taaak, wiem - lama ze mnie :):wallbash:

Aha...i czy w związku ze zmianą IP na "sztywne", mam w zakładce Manual ADSL Connection Setup zmienić aktualnie ustawione PPPoE/PPPoA na static IP adress?

Adress Lease time już zmieniłem. Poobserwuję, co się dzieje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...i czy w związku ze zmianą IP na "sztywne", mam w zakładce Manual ADSL Connection Setup zmienić aktualnie ustawione PPPoE/PPPoA na static IP adress?

Zdecydowanie NIE. Nie ruszaj tej opcji.

A jakieś podpowiedzi, co miałbym wpisać w tym IP? Czy mam wpisać jakieś 2 osobne adresy, żeby to się nie gryzło, czy ten sam? a jeśli w ogóle coś kombinować, to skąd wziąć takie adresy, bo sam za bardzo nie wiem, co tam powpisywać

Jednemu komputerowi nadaj IP 192.168.1.4 a drugiemu 192.168.1.5. Jako bramę domyślną podaj 192.168.1.1 a maskę podsieci 255.255.255.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświeżam temat, bo problem trwa dalej. teraz polega on na tym, że gdy włączone są 2 komputery (PC i mój laptop), wszystko jest w porządku. Problem pojawia się, gdy do akcji wkracza moja siostra ze swoim laptopem na trzeciego. Wtedy jej laptop i piec łapią sieć bez problemu, a mój lapek ma wieczne problemy i co rusz się rozłącza, albo łapie sieć, ale nie można się do niej podłączyć. Problem mam nawet z połączeniem się z komórki. Nie będę zanudzał, tylko od razu pokażę screeny z konfiguracji sieci.

KLIK

Na razie to. A jak będzie coś jeszcze potrzebne, to pytajcie.

Z góry bardzo dziękuję za ewentualną pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak. Wczoraj wszystko było jeszcze ustawione na sztywno. Siostry większość czasu nie ma w domu , więc problem nie istniał, ale że wróciła na święta... ale to nieważne :)

A co do drugiej rady... możesz objaśnić? Bo ja jak już mówiłem wcześniej jestem totalną łamagą w tych sprawach i nie rozumiem, co mam zrobić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na routerze w zakładkę dotyczącą Wi-Fi i szukaj opcji Channel albo WiFi Channel (w każdym bądź razie coś w ten deseń). Rozpoznasz ją po tym, że powinna zawierać zakres liczb od 1 do ~13. Jeśli już to znajdziesz to zmień na kanał o 2 wyższy albo 2 niższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...