Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izydor6280

Subwoofer aktywny pod chieftec gps 400

Polecane posty

Witam. Podłączyłem subwoofer aktywny pod zasilacz jak w temacie i moje pytanie to czy nie będzie mu za ciężko?

Parametry komputera:

Intel e6500

Asus p5kc

2x2gb xms2

asus gts 250 1gb

wd green power 500gb

gps 400

Parametry subwoofera:

Subwoofer samochodowy aktywny

Moc True RMS: 100W

Moc Max: 600W

Moc P.M.P.O- 2500W

Wbudowany wzmacniacz typu Mosfet

Aktywna zwrotnica

Wyjście na pilota

Regulacja pracy subwoofera 40-150hz

Regulacja głośności pracy

Wejścia / wyjścia wysokopoziomowe

Wejścia niskopoziomowe

3 stopnie zabezpieczeń- przeciw wzbudzeniowe, przeciw termiczne i przeciw napięciowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie tabliczki znamionowej bo ani w opisach, ani w instrukcji nie ma zawartej wartości poboru mocy (2500 W P. M. P. O. można między bajki włożyć, 600 W RMS też, pobór będzie mniejszy niż 600 W ale ile to będzie to nie wiem, sprawę komplikuje fakt zasilania prądem impulsowym).

P. S. To że teraz nie padła to nie znaczy, ze nie padnie. Tak jak napisałem wcześniej - sprzęt nie jest zaprojektowany do zasilania prądem impulsowym. Prosiłeś o opinię - masz opinię, Twoja decyzja co zrobisz. Ale już lepiej byłoby zainwestować w zestaw: automatyczna ładowarka 12V + akumulator 12V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to kupiona była do samochodu ale narazie siedzi pod kompem. Jeśli padnie to na gwarancje powinni przyjąć bez problemu chyba. Co do poboru mocy to nie jest nic napisane.

Bardziej martwiłbym się kompem bo nie wszystko jest teraz na gwarancji po modyfikacjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah.. jeżeli to jakaś nieznana firma, albo broń Boże no-name to jak spali się to czasem i połowe komputera popali, bo nie ma zabezpieczeń przed tym.

Np taki Chieftec albo OCZ ma to, a Twój może nie mieć.

Jeżeli to któryś z tych to raczę zmienić:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=156520

Dlaczego? Otóż to co napisane jest na aluminiowej albo na naklejce jest mało ważne w tych przypadkach bo są to jak gdyby umowne lub max jakie mogą być, także nie polecam. I zachęcam do lektury.

Jeżeli to Fortron, OCZ, Corsair, XFX, Cheiftec to można się zastanowić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal nie wiemy, jaki jest maksymalny pobór mocy przez wzmacniacz. Jeśli będzie to ponad 500W to ten Chieftec nie wyrobi (będzie się wyłączał), nie wiem też, czy taki wzmacniacz nie będzie powodował przepięć na linii 12V zasilacza (i tu mogą nie pomóc żadne zabezpieczenia zasilacza). A sprzęt w komputerze ma daleko mniejszą tolerancję na wahania napięcia (w teorii przeważnie tolerancja większości podzespołów to 10% +/-, norma ATX jest ostrzejsza i dopuszcza 5% +/-) niż osprzęt elektryczny i elektroniczny zaprojektowany dla samochodu. Czyli przestrzegając normy napięcie w dowolnych warunkach (obciążenie vs. spoczynek) ma wynosić na tej linii 11,4 V - 12,6 V, w samochodzie będzie to nieco ponad 13 V na zasilaniu akumulatorowym i nieco ponad 14 V gdy pracuje silnik (z niewielkimi wahaniami pomiędzy sytuacjami, gdy silnik pracuje na wolnych obrotach i gdy wciśniemy pedał gazu). Niby nie ma różnic, prawie to samo bo i tu 12V i tu 12V a jednak w tym wypadku prawie robi wielką różnicę jeśli chodzi warunki pracy elektryki w samochodzie i w komputerze. I możesz się zdziwić bo może paść nie wzmacniacz, nie zasilacz komputera a np: procesor albo karta graficzna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli CPU albo GPU padnie to jest gwarancja nie mam na MoBo w tym momencie bo wymieniałem. Ogólnie to jest OK nic się nie wyłącza, nie zwisa, nie muli. Tuba napewno nie będzie chodzić tyle co komputer czyli całe dnie bo zamontuje włącznik. I za jakiś miesiąc założe do samochodu więc nic chyba nie powinno paść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...