Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 10/2011 zawartość

Polecane posty

Jedni już nie pamiętają nawet, że mieli wakacje, inni zaczynają się właśnie z nimi żegnać. Wszystkim jednak humor powinien poprawić najnowszy numer CD-Action, w sprzedaży od 27.09. Dwie płyty DVD, duży dwustronny plakat z Battlefieldem 3, trzy znane gry na coverze (w polskiej wersji językowej), a do tego aż parząca ręce zawartość. Tak, to może być dobry lek na jesienne doły i chłody.

Jak zawsze o tej porze branża budzi się ze snu nocy letniej i zaczyna bombardować graczy masą premier. I to już widać w tym numerze CDA. Dużo newsów, masa zapowiedzi, wśród których nie brak i głośnych tytułów, betatesty hitów (Battlefield 3, Need for Speed The Run, Assassin?s Creed Revelations), no i solidna porcja recenzji. A wśród nich ? hohoho. I do tego nie ma w zasadzie żadnych zaskoczeń ?in minus?, tzn. że większość typowanych na hity gier podołało zadaniu i wywołało tzw. banana na twarzach recenzentów. Jest zatem polskie Dead Island (nie bez wad, ale ta grywalność...), FIFA 12 (choć niektórym z redakcji zmiany nie za bardzo przypadły do gustu), EPICKIE Gears of War 3, intensywne i klimatyczne Resistance 3, dynamiczna Trackmania 2 Canyon i polski oldskulowy FPS w cyberpunkowych klimatach ? Hard Reset. Enki w zastępstwie Kubicy szaleje na torach Formuły 1 w F1 2011, by zaraz potem przebrać się w maskujący mundur i szurnąć w błotnistą dżunglę Wietnamu (Men of War: Wietnam). Gem natomiast pomarudził ? nie bez powodu, rzecz jasna ? na Warhammera 40,000: Space Marine. Allorowi z kolei do gustu przypadło tętniące tropikalnymi rytmami Tropico 4. Papkin powraca do przeszłości, recenzując cykl Back to the Future, CormaC znęca się nad Bodycountem, Siekiera odkrywa moc magicznych stringów w The Baconing, Qn?ik wali (bodiczkiem) w najnowszej odsłonie NHL... A to przecież ciągle nie jest koniec tego, co w tym numerze tkwi w dziale Recenzje.

W Publicystyce warto poczytać ?Następców Geralta? ? postanowiliśmy pomóc polskim twórcom i wytypowaliśmy Wybrańców, czyli polskich filmowych i książkowych bohaterów, których losy można by przenieś na ekrany monitorów. Ba, podpowiadamy nawet, w jakich grach byśmy danego osobnika obsadzili.

Granie niesie jednak ze sobą nie tylko radość, ale i rozmaite zagrożenia. W tekście ?Meeediiic! ? czyli kontuzje graczy? omówiono rozmaite nieprzyjemności, które mogą was spotkać, gdy przesadzicie z siedzeniem przed kompem/konsolą. Grać można zaś także na Linuksie, co udowadniamy na dwóch stronach, pokazując, w co można, w co trzeba, a co może sprawić kłopoty.

?Desura ? raj modderów? ucieszy zapewne wszystkich, którzy lubią wzbogacać ?fabryczne? wersje gier rozmaitymi ulepszeniami. Szczególnie zaś tych mniej biegłych w instalacji modów, która to czynność nie zawsze jest prosta, lekka i przyjemna. Okazuje się, że jest sposób, by ją zautomatyzować.

Czy wiecie, jaka była pierwsza polska gra komputerowa? Obyci w historii branży oraz ci, co odpalili Wikipedię, odpowiedzą, że tak ? wiedzą. Otóż mam dla was złą wieść ? everybody lies. Pierwsza polska gra komputerowa powstała dobre 20 lat wcześniej, niż podają źródła. Mamy na to dowody i nie zawahamy się ich użyć. Była to adaptacja chińskiej gry logicznej Nim. Jeśli nie wiecie, ?o co kaman? ? zapraszamy do lektury tekstu.

W Grach wiecznie żywych klasyka shooterów ? Medal of Honor Allied Assault oraz Team Fortress 2. W Grach kontrowersyjnych zaś nie tyle konkretny tytuł, co cały gatunek: eroge, czyli japońskie gry erotyczne. W tekście ?Seks ma wielkie oczy? omawiamy ich genezę, gatunki oraz co słynniejsze tytuły. (Inspiracją był opublikowany w Polityce tekst ?prof. S. Jonalisty?, który stwierdził, że młodzież deprawują gry, ?w których gwałci się dziewczyny?).

W dziale sprzętowym znajdziecie przegląd najróżniejszych gadżetów z berlińskich targów IFA. A że telewizja cyfrowa puka do bram, zrobiliśmy megatest telewizyjnych tunerów ? i cyfrowych, i hybrydowych, i wewnętrznych, i zewnętrznych. Przyjrzeliśmy się też metodom kompresji obrazu ? czy wiecie, że gdyby nie owa kompresja, to typowy film w telewizyjnej rozdzielczości 576p zajmowałby jakieś 40 płyt DVD? Naturalnie nie braknie też testów sprzętu (tablety, smartfony, myszki, GPS, kierownica i inne).

Na deser zaś jak zawsze Na Luzie i Action Redaction.

A co na płycie... a raczej płytach, bo są dwie? Trzy pełniaki: Tomb Raider: Underwold PL dla fanów gier akcji, symulator łodzi podwodnej z czasów II wojny światowej dla tych, którzy wolą tytuły wymagające skupienia (Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific Złota edycja PL, a więc pakiet z dodatkiem U-Boat Missions) oraz świeżynka ?dla każdego? (a głównie dla fanów Machinarium), czyli The Tiny Bang Story, też naturalnie PL. Do tego trzy dema (Hard Reset, PES 2012, Tropico 4), masa gier freeware, trailery, gameplaye, bonusy, mody i wiele innych atrakcji dla graczy.

Zainteresowanym przypominam: 27.09, 16,99 zł, 2 DVD, duży dwustronny plakat, wypasiony CDA. Zapraszamy do kiosków i salonów z prasą. :)

#########################SPIS TREŚCI#########################################

##W PRODUKCJI

Counter-Strike: Global Offensive

X Rebirth

PlanetSide 2

FireFall

Rayman Origins

Sevencore

World of Planes

Battlefield 3

Need for Speed The Run

Assassin?s Creed Revelations

###RECENZJE

Dead Island

Tropico 4

Resistance 3

FIFA 12

Gears of War 3

WH40K: Space Marine

Rock of Ages

Trackmania 2 Canyon

Men of War: Wietnam

F1 2011

Hard Reset

Back to the Future

Bodycount

SkyDrift

The Baconing

NHL 12

Street Fighter III: Third Strike Online Edition

Edge

God of War Collection Volume II

Star Fox 64 3D

Tom Clancy's Splinter Cell HD

Serious Sam Double D

Gatling Gears

Alien Hallway

###PUBLICYSTYKA

Następcy Geralta

GWŻ: Medal of Honor Allied Assault

GWŻ: Team Fortress 2

Seks ma wielkie oczy

Granie na Linuksie

Kontuzje graczy

Desura ? raj modderów

Marienbad ? pierwsza polska gra

########### SPRZĘT

Info sprzętowe

Temat numeru: Cyfrowa telewizja w komputerze ? megatest tunerów TV

Tablet Motorola Xoom

Tablet Asus Eee Slider

Klawiatura Roccat Isku

Odbiornik GPS NavRoad Leeo

Smartfon HTC Evo 3D

Smartfon Sony Ericsson Xperia Ray

Smartfon Sony Ericsson Xperia Mini Pro

Kierownica Thrustmaster Ferrari F430 Force Feedback

Podstawka pod kierownicę Wheel Stand Pro V2

Myszka gamingowa Prestigio Ultimate Gaming Mouse PMSG1

Myszka Microsoft Explorer Touch Mouse

Zestaw Microsoft Wireless Desktop 2000

Trendy: Jak zmniejszał się obraz ? o kodowaniu grafiki i wideo

###INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość DVD

#################################ZAWARTOŚĆ DVD

####Pełne wersje

Tomb Raider: Underworld PL

Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific Złota edycja PL

The Tiny Bang Story PL

####Dema

Hard Reset

PES 2012

Tropico 4

####Freeware

Air Force Missions

Before We Were Dead

Frogatto & Friends

Last Space Fighter

Megazey and Demons

Murder in New York

Mythology

Probe

Venture Flock

####Modulator

10 modów do Tomb Raidera: Underworld

Trigger Maru Overhauled 2.2

####Gameplay

Dead Island

Hard Reset

Resistance 3

Warhammer 40,000: Space Marine

####Galerie

F1 2011

Rayman Origins

Resistance 3

The Baconing

Tropico 4

####Trailery

Battlefield 3

Call of Duty: Modern Warfare 3

Gears of War 3

Ridge Racer Unbounded

SkyDrift

Smite

####Na Luzie

Obrazki

ScreenShock

Chała na wysokościach

####Bonus

Action Mag

Esensja

FAQ

Fotosmuggler

Tapety

************************

####PEŁNE WERSJE

Tomb Raider: Underworld

Pegi: 16

Wymagania:

Windows XP/Vista/7

procesor 3GHz

pamięć 1 GB

Karta graficzna 128MB, SM 3.0

6,6 GB na dysku twardym

Gatunek: akcja

Producent: Crystal Dynamics

Ocena w CDA: 7+ (12/08)

Średnia ocen w sieci: 80%

Multiplayer: brak

Podobne gry: cała seria Tomb Raiderów

Underworld tylko powiela i ulepsza to, czego mieliśmy okazję doświadczyć, obcując z Legendą i Anniversary. Ale robi to doskonale. [enki]

################################

Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific + U-Boat Missions PL (Złota Edycja)

Pegi: 7

Wymagania:

Windows XP/Vista/7

procesor 2 GHz

pamięć 1 GB

Karta graficzna 128 MB, SM 2.0

5,5 GB na dysku twardym

Gatunek: symulator

Producent: Ubisoft Studios

Ocena w CDA: 9+ (SPEC 01/07)

Średnia ocen w sieci: 79%

Multiplayer: LAN, internet

Podobne gry: Silent Service II

[fragment recenzji]

Bez dwóch zdań: Wolves of the Pacific to coś więcej niż tylko sequel Silent Huntera III. To raczej powrót do korzeni, do wysokiej grywalności. Śmiem jednak zaryzykować stwierdzenie, że pod każdym względem jest to gra najlepsza w gatunku. [eld]

################################

The Tiny Bang Story

Pegi: 3

Wymagania:

Windows XP/Vista/7

procesor 1,5 GHz

pamięć 512 MB

Karta graficzna 64 MB

200 MB na dysku twardym

Gatunek: przygodowa

Producent: Colibri Games

Ocena w CDA: 6 (07/11)

Średnia ocen w sieci: 64%

Multiplayer: brak

Podobne gry: Machinarium, Samorost

[fragment recenzji]

The Tiny Bang Story jest czymś pomiędzy klasyczną przygodówką point?n?click a tytułami w stylu hidden object. Lubisz Machinarium? Polubisz i tę grę! [martin]

post-4-1316762118_thumb.jpg

post-4-1316762125_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze nie uzyskam odpowiedzi na pytanie, jaka ocene dostala Fifa, ale czy chociaz moglbym sie dowiedziec, czy wiecej jest opinii pozytywnych czy negatywnych? I kto recenzowal ?

Recenzowal Qn'ik. dopisal sie Hut, jest tez w niej GW. Qn ogolnie "na tak" choc nie bezkrytycznie, niektorzy krecili nosami na nowe rzeczy w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co? Tyle szumnych zapowiedzi i co z tego wyszło? A no cud, miód i fistaszki. Już za sama okładkę mógłbym wydać te 17 złociszy. :wink: Teksty też mocarne - Fifa (bo lubię), Dead Island (bo jestem patriotą), Hard Reset (co ja to wcześniej mówiłem...). Publicystyka trochę nie w moim guście, ale i tam coś wyszperam (następcy Geralta zapowiadają się naprawdę nieźle). W Sprzęcie najciekawiej wyglądają testy dwóch smartfonów od Sony (Ray i Mini Pro). Temat trafiony w dziesiątkę, bo właśnie rozglądam się za nowym fonem z Androidem (a szczerze mówiąc, Galaxy S II obecnie jest za drogi...). Także znów mogę pogratulować redakcji. God job, gays, god job. :brawa:

PS Czy tekst o AC:R zaskoczy jakimiś nowościami? I kto jest jego (s)twórcą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Tak, to może być dobry lek na jesienne doły i chłody.(...)

Nie ma powodów do zmartwień... będzie jeszcze złota polska jesień :)

(...)God job, gays, god job. :brawa: (...)

Ketro... czy wiesz, że te słowo pogrubione powyżej oznacza GEJÓW? :pokerglass:

ale widzę, że słabo u ciebie z tym angielskim... można powiedzieć, że używasz języka "ENGRISH"... ;)

powinno być tak:

Good job, guys, good job.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bardzo ciekawy ^^ Pełniaki mnie co prawda nie interesują, bo w TRU już grałem nie raz, a reszta mnie nie kusi raczej xD Oczywiście jak zwykle będzie dużo do poczytania, więc ostatecznie pewnie numer zakupię <3 Trzeba będzie tylko jeszcze znaleźć trochę czasu na przeczytanie go ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)God job, gays, god job. :brawa: (...)

Ketro... czy wiesz, że te słowo pogrubione powyżej oznacza GEJÓW? :pokerglass:

Głodnemu chleb na myśli. :wink: BTW, nie sądzisz, że gdybym chciał napisać to zdanie poprawnie, to drugiego słowa również bym nie użył? A przynajmniej nie w takiej formie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste powiadam Wam - taki numer na rozpoczęcie nowego roku akademickiego to istne błogosławieństwo :D Odświeżę sobie przygodę z Larą, może zainstaluje Tiny Bang Story, nie omieszkam także przeczytać zawartości pisma, a także plakat zawiśnie z całą pewnością na ścianie mojego pokoju :wink: Dziękuję i proszę o więcej :uklon:

PS. A czy istniałby możliwość ukazania czytelnikom "drugiej strony" plakatu oraz poznania jego wymiarów? :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer całkiem niezły, choć pewnie znowu skończę na poczytaniu w Empiku. CDA kupię jak się pojawi jakiś fajny city-builder albo strategia ekonomiczna. Ciągle w was wierzę!

Swoją drogą:

Gem natomiast pomarudził

Nie żebym był tym zdziwiony. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I znowu 17 zlotych, jednorazowy wybryk rozumiem ale żeby co miesiac miało tak być to jestem na nie. Wkurzaja mnie że te plakaty wrzucacie tylko po to by wysepic od nas wiecej kasy. 15 zlotych to za mało to bach płytka i plakacik i robi się juz 17zł. Pewnie was to kosztuje grosze powiedzmy 50 groszy, CDA kosztuje 17zł więc dzięki śmieciom-gadżetom macie na jednym numerze zysk 1,5zł. Co innego jak by CDA było za te 15,50zł lub 16zł do którego nic nie mialem ale żeby rwać co miesiac 17zł to o nie! Myslalem że ten gadżet to będzie jakąś podkładka czy cos fajnego,ale plakacik, litości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer całkiem niezły, choć pewnie znowu skończę na poczytaniu w Empiku. CDA kupię jak się pojawi jakiś fajny city-builder albo strategia ekonomiczna. Ciągle w was wierzę!

Teraz to na pewno nie dostaniesz city buildera ani strategii ekonomicznej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dariusxq

Ej, nie przesadzasz trochę? Dla Ciebie 17 złotych za taki numer to dużo? Chłopie, kup sobie wszystkie pełniaki z numeru za 17 złotych - przecież to prawie darmo. A tu jeszcze do tego masz masę świetnych artykułów, recenzji, zapowiedzi.. Ludzie, weźcie się ogarnijcie trochę i doceńcie ciężką pracę Redakcji. Zobaczcie sobie ile kosztują tego typu pisma za granicą i jakie pełniaki do nich są dodawane. Ale nie będę się już o tym rozpisywał, bo to i tak nie będzie miało sensu.. Jeśli ktoś nie potrafi docenić czyjejś pracy - trudno, nic na to nie poradzę.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I znowu 17 zlotych, jednorazowy wybryk rozumiem ale żeby co miesiac miało tak być to jestem na nie. Wkurzaja mnie że te plakaty wrzucacie tylko po to by wysepic od nas wiecej kasy. 15 zlotych to za mało to bach płytka i plakacik i robi się juz 17zł. Pewnie was to kosztuje grosze powiedzmy 50 groszy, CDA kosztuje 17zł więc dzięki śmieciom-gadżetom macie na jednym numerze zysk 1,5zł. Co innego jak by CDA było za te 15,50zł lub 16zł do którego nic nie mialem ale żeby rwać co miesiac 17zł to o nie! Myslalem że ten gadżet to będzie jakąś podkładka czy cos fajnego,ale plakacik, litości.

Mistrzu, wstrzymaja sie z tym kalkulacjami ekonomicznymi "z d... wzietymi" bo w ten sposob ja ci zaraz moge udowodnic, ze na kadym numerze tracimy 10 zl (tzn. egz.) bo tez z kosmosu sobie dane wezme. Nie podoba sie? Nie kupuj, wez Playa za 15 zl, albo kup sobie jakies zachodnie pismo o grach za 30-40 zl. Na pewno bedzie to oplacalniejsze. Jesli dla doroslego czlowiek dolozenie 1-2 zl MIESIECZNIE to jest problem, to nie siedz na forum, tylko szukaj lepszej pracy. Nazywanie zas "smieciami" efektow cudzej pracy nie jest ani mile, ani grzeczne. Ciekawe jakim cudem twoim zdaniem da rade zmiescic liczace ponad 10 GB pelniaki na JEDNYM DVD, o boski? Podpowiesz? Bo my glupi, nie wymyslelismy nic ponad dolozenie "smiecia" w postaci drugiego DVD. A plakaty - zajrzyj do watku "plakaty w CDA" na tym forum i sobie poczytaj, zanim zabierzesz glos w tej sprawie.''

PS. Calkowity koszt plyty DVD to bliskie okolice 1 zl (tloczenie, pudelko itd.) wiec przestan mi tu u diabla pitolic "50 groszy". Jakbys za tyle zalatwil sama plyte (bez plakatu) to pewnie od razu dostalbys w Bauerze duzy gabinet i samochod sluzbowy na dzien dobry. Na drugiej plycie NIE ZARABIAMY ale liczymy, ze jej dodanie po prostu zwiekszy sprzedaz, takze w efecie tego, ze mozemy dac lepsze pelniaki. A propos pelniakow - wedle cen z ceneo pl laczny koszt tych pelniakow przy zakupie w sklepie to ponad 60 zl. Ale ci zdziercy chca za to az 17 zl, dorzucajac do tego pismo i plakat za darmo. By sie wstydzili, tak zdzierac z graczy!!!

:dry:

Jak wygląda druga strona plakatu i co się na niej znajduje?

Tez cos zwiazanego z BF3, ale niech to bedzie niespodzianka co konkretnie. Powiedzialbym, ze to malo spotykany pomysl na plakatach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer treściwy się zapowiada :) Zapowiedzi nic ciekawego dla mnie - bo może NFS - ale za to recenzje wyczekiwanych przeze mnie gier: Dead Island, GOW3, Fifa 12, Tropico 4, Space Marine, 'Tfardy Reset' :P , F1 2011 i Bodycount + chyba kolejny epizod świetnego Back to the Future :) Nice. Publicystyka z miesiąca na miesiąc co raz lepsza - pełniaki oprócz Tomb Raidera rewelacyjne. Fajnie, że będzie podwójny box tekturowy. Szkoda złotówki, bo plakat wyląduje zapewne w koszu.

I odwołuje słowa z poprzedniego miesiąca, że okładka z Borderlands 2 jest najlepsza ever - GoW 3 rulezz !

I nie wiem czy tylko ja miałem takie wrażenie na początku, że na okładce jest halloweenowa dynia :cool:

Marzy mi się jeszcze taka okładka boxa na DVD -> 59155003.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No numer świetny. Widać że skończył się już sezon "ogórkowy". :laugh:

Wracając do pisma: dużo recenzji, fajne artykuły i bardzo dobre pełne wersje. Świetnie panowie!!! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...