Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qb16

Jak to jest z żywotnością procesora?

Polecane posty

Chodzi mi o OC, zasilacz, core i5-2500 i core i5-2500K. Czyli, że ile mi wytrzyma każdy z procków bez OC, ile z OC na BOX'owym chłodzeniu, ile na OC na jakimś innym chłodzeniu i czy dobre chłodzenie i/lub zasilacz wydłużą żywotność procka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temperatury które mogły by faktycznie zaszkodzić prockowi już od wielu generacji są zabezpieczenia, proce zwalniają i/lub wyłączają się. Podkręcanie z przegrzewaniem teoretycznie skraca żywotność proców. Tylko o ile? ;] Jeszcze nie słyszałem o procku który by padł bo był podkręcany. Zakładam, że może i zmniejsza żywotność lekkie przegrzewanie, ale z praktycznie nieskończonej trwałości do co najmniej 10-ciu lat. Generalnie jest to ewenement w dzisiejszych czasach, wszak producentom każdego sprzętu zależy , by jeśli nie użytkownik ich produkt uszkodził po gwarancji, to by sam zdechł i byś kupił produkt nowy.

Przez jakieś dwa lata pracowałem na takim, hmmm, złomowisku. Firma odbierała sprzęt do utylizacji z okolic ok. 200km wokół mojego miasta. Między innymi sprzęt komputerowy i było tego od zatrzęsienia. Procki działały praktycznie wszystkie, czy to na slot 1, czy nowszy socket. Gorzej było z płytami głównymi, nawet ramy lepiej było przetestować zanim się puściło dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem o procku który by padł bo był podkręcany.
Z C2D 45nm występowała taka sytuacja, że jak ktoś przesadzał z OC (za wysokie napięcie) to procki się degradowały i z upływem czasu zmniejszały się ich możliwości OC. Więc ryzyko samo w sobie istnieje - trzeba tylko zachowywać zdrowy rozsądek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...