Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wini666

Komputer się resetuje.

Polecane posty

Witam. Problem z resetującym się komputerem mam w sumie od bardzo dawna. Kiedyś mi to nie przeszkadzało bo czasami się resetował np. tylko raz na tydzień więc niezbyt mi to przeszkadzało. Sytuacja zmieniła się 3 dni temu ponieważ resetowanie stało się bardzo częste. Dzieje się to mniej więcej raz na godz. chociaż czasami ( wczoraj ) wytrzymał pół dnia. Przez 3 dni szukałem na google różnych tematów o tym problemie dlatego też sam nie chciałem pisać mając nadzieję że sam znajdę rozwiązanie. W każdym temacie były te same przypuszczenia. Zasilacz, przegrzewanie ( z brudu lub innych powodów ) itp itd. No więc kompa już wyczyściłem. Sprawdziłem również temperatury które jak się okazało są w normie. Ta cała pasta na procku też daje radę. Teraz mam wątpliwości co do zasilacza bo na nich to się całkowicie nie znam. Ściągnąłem program SpeedFan i mnie naszły pewne wątpliwości. Z resztą tutaj daje screena: http://imageshack.us/photo/my-images/829/beztytuurcx.jpg O jakich wątpliwościach wspomniałem? Na różnych forach pisało że te napięcia to max mogą być 5V czy coś takiego a tam w 1 miejscu jak widać jest 8,73. Nie znam się więc mnie poprawcie jeśli to nie jest nic istotnego. Jeszcze wypadałoby opisać dokładnie co się dzieje :P Żadnego blue screena nie ma. Przed restartem komp się zawiesza na kilka sek. Czasami na jedną czasami na 5. Przez ten czas w słuchawkach strasznie trzeszczy. Zanim pojawi się ten 1 ekran po restarcie na monitorze wyskakuje jakiś komunikat o video. Nie znam ang w 100% więc mogę coś przekręcić ale mniej więcej pisze że "no video input" ( to pewnie coś z kartą graf. ale jeśli o brud chodzi to jest czysta jak łza ). Później jeszcze że wchodzi w sleep mode i po chwili normalnie pojawia się ten 1 ekran.

Mój komp to:

Corsair Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

Sapphire Sapphire Radeon HD5830 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Intel Intel Core i3-530 /2.93GHz, 4MB, LGA1156, BOX/

Gigabyte Gigabyte H55M-UD2H /intel H55/

bequiet! bequiet! PurePower L7 530W

Cooler Master Cooler Master Elite 341 (b/z)

Samsung Samsung 750GB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1

Liteon Liteon iHAS424 SATA LightScribe (black)

Jeśli czegoś zapomniałem ( co jest bardzo prawdopodobne ) to napiszcie co jeszcze muszę tutaj wpisać. Z góry dzięki za pomoc.

P.S Wiedziałem!! :) Windows 7 64bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Np. uszkodzony kabel / wtyczka od monitora i stąd strata sygnału. Podociskaj / dokręcaj wszystko co potrzeba (to tak na początek).

Jeśli masz taką możliwość, sprawdź kartę na innym kompie (albo / i, jakąś inną kartę na swoim).

Napięć nie mierzymy programami a miernikiem, także SpeedFanem się nie przejmuj (aczkolwiek napięcia warto by zmierzyć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable na pewno są ok bo jak czyściłem kompa to odłączyłem wszystkie i później podłączyłem na nowo. Hmm co od napięć to bym musiał kogoś popytać o miernik bo nie wiem nawet jak on wygląda i w ogóle... Z kartą graf. też kiepsko bo tak się złożyło że każdy kumpel w pobliżu ma archaicznego kompa i raczej nie da rady sprawdzić.

P.S Teraz zauważyłem coś dziwnego. Podczas gry w Shank komputer resetuje mi się za każdym razem. Jeszcze dziwniejsze jest to że dochodzi do tego bardzo szybko. Max 5 min. po odpaleniu gry komp się resetuje. Za każdym razem. Co jest trochę dziwne bo ta gra raczej nie jest zbytnio obciążająca. Ostatnio gram w Deus Exa i tam tylko kilka razy mi zresetowało. Sprawdziłem inne gry jakie mam i Shank jako jedyny się tak zachowuje. Poza grami też się oczywiście resetuje. Przy przeglądaniu neta lub na pulpicie. O tym też zapomniałem napisać wcześniej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na problem z zasilaczem (z dużym prawdopodobieństwem ale nie z pewnością). Najlepiej podmienić na inny i/lub zmierzyć napięcia (miernikiem, nie programem) dla weryfikacji. Co do wyników pomiarów programem to są to wartości z kosmosu wzięte (0,7V na linii 12V?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...