Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ServusTenebris

Problem z lagowaniem w grach. Co zrobić, aby przyspieszyć komputer?

Polecane posty

Witam. Jak jest widoczne w temacie i opisie jest to problem, który zdarza się każdemu graczowi. Może gdyby nie moje lenistwo, ewentualnie niechęć przed straceniem dużej ilości czasu, powoduje iż nie chce mi się przeglądać parunastu stron działu, szukając problemu podobnego, lub identycznego z moim. A teraz do rzeczy.

Mianowicie miewam dziwne (jeśli to można to tak określić) lagi. Np. grając w Portal 1 na Steam, gra działa nawet ładnie (nie jest to płynne, nawet na minimalny detalach), ale już grając w Ultimate Spider Man, w którym postacią kieruje [wręcz latam] po całym mieście i renderuje się mapka są straszne lagi co ok. 5 sekund. Najgorsze jest to, że jakieś 2 lata temu takie lagi nie miały miejsca. Komputer był 2 razy naprawiany, były problemy z chłodzeniem, i procesor jest teraz trochę 'przepalony', ale nie na tyle, by powodować takie coś [chyba lagi byłyby w każdej grze?].

Tak więc próbowałem wielu programów (Gamebooster, Advenced System Care, Smart Defrag 2) niestety bez skutku.

Konfiguracja mojego komputera:

-Procesor Intel Core Dual 2,8

-1 GB ram

-Karta ATI Radeon x1300 Pro

Wiem, że wymagania gier napisane na opakowaniach bywają zmudne, ale np. Ultimate Spider Man:

-Pentium III 1,2

-256MB RAM

-Wszystkie karty ATI

Tak więc uważam, że gra powinna chodzić co najmniej płynnie na niskich detalach, a tak nie jest zresztą z żadną grą... A internet i komputer włączają się w miarę szybko [czyt. tak jak na początku od 'dostania' komputera].

Jakby coś, to komputer był czyszczony, defragmentowane dyski itp.

Bardzo bym prosił Was specowie [specy(?)] o pomoc, jak przyśpieszyć/ulepszyć działanie komputera aby gry chodziły płynnie. Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt wymienić na lepszy model, bo ja bym wolał na czymś lepszym pracować i grać nawet:)

1 gb ram to za mało dla twojej wiadomości...

karta graficzna to muzeum totalne, jak chcesz mieć coś dobrego w słabej cenie kup sobie np: asus hd 5670, możesz sobie wtedy pozwolić na granie szybsze, choć to niski profil karty ale widać po twojej konfiguracji że nie chcesz przepłacać, więc te 250-270zł ci coś da w szybszym wczytywaniu gier...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic nowy sprzet!!!

Ale zainstaluj ccleaner, wyczysc kompa od srodka, przeskanuj antywirusem, defragmentacja duysku. Ja bym wymienil karte na np. gf gts 250 (dosc tania, ale w miare szybka), dodal ramu i zmienil procka. Ale kupowanoe po czesci nie ma sensu, wiec kup calowsc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...