Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

teken

RAM

Polecane posty

Witam, posiadam płytę główną MSI P45 neo fr2 i mam pytanie odnośnie RAM. Czy podczas zmiany lub dokładania kości, trzeba coś restartować, przestwiać w biosie lub systemie ? Czy ramy muszą być tej samej firmy ?

Posiadam 2 GB Geil PC 800

Problem tkwi w tym, że wziełem od kumpla Kingstony, wyciągnełem swoje ramy i wpiełem jego, a komp się nie włączył (prawdopodobnie jego ramy były zepsute), ale teraz chodzi mi o co innego. Gdy wsadzałem swoje kości, dałem je inaczej niż były (mam je w zielonych miejscach, fot nizej). Komp się nie włączył, to samo było, gdy wsadziłem kości w zielone miejsca, ale w odwrotnej kolejności, czyli ta co była z lewej na prawo itp. Ponad to w pomaranczowe pola kości wchodzą strasznie ciężko i trudno je dopiąć.

Ktoś wie o co chodzi ? Bo kupię sobie ram, dam w pomaranczowe pole i nie bedzie działać to się lekko mówiąc zdenerwuję :/ Nie możliwe, żeby coś było zepsute, bo od nowości tych ram nie wyciągałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji lub na opakowaniu płyty głównej powinnien być napis ile jest miejsc na ram bo i które to są bo najprawdopodobniej Pomarańczowe nie są do ramu. Nie znam się zbytnio ale jak coś sie pcha na chama do płyty głównej to można sie nieźle przejechać (np. trzeba będzie kupić nową)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masz linka (powinno pomóc): http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/P...c_RAM-2227.html

Wszystkie te sloty: pomarańczowe i zielone są od kości RAM ma się rozumieć.

To, że nie możesz wcisnąć wynika z tego, że nigdy nie były używane, a wszystko co nie używane to jak nowe i trochę ciężej "wchodzi". :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...