Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TimeX

WD Elements HDD zewn. 3,5 cala 1 TB

Polecane posty

Witam. Ostatnio, gdy byłem u kumpla, musiałem biec na autobus. W związku z tym, dysk miał lekkie zatrzęsienie w plecaku w opakowaniu. Kiedy go podłączyłem, jest strasznie mały transfer danych na dysk. Na początku OK, około 70 MB/S, by potem spadało sukcesywnie do 1,5 MB/S. Czy to jest uszkodzenie talerzy dysku zewnętrznego? Czy rozmagnesowanie? Dodam, że go dość długo wykrywa. Około 15 sekund, wcześniej było góra 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio, gdy byłem u kumpla, musiałem biec na autobus. W związku z tym, dysk miał lekkie zatrzęsienie w plecaku w opakowaniu. Kiedy go podłączyłem, jest strasznie mały transfer danych na dysk. Na początku OK, około 70 MB/S, by potem spadało sukcesywnie do 1,5 MB/S. Czy to jest uszkodzenie talerzy dysku zewnętrznego? Czy rozmagnesowanie? Dodam, że go dość długo wykrywa. Około 15 sekund, wcześniej było góra 3.

Coś mu się porobiło najwidoczniej od tej bonanzy jaką mu zrobiłeś... Przeskanuj dysk np. HD Tune czy nie ma czasem bad sectorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już całkiem zgłupiałem. Załączyłem dysk na laptopa, i o dziwo chodził dobrze dość. Szybko go wykrył, kopiowanie odbywało się na poziomie 25 MB (też zjechało z 70MB). Czy winą może być mało miejsca na dysku twardym w komputerze? A skan HD Tune'm zrobię i jutro wrzucę loga. A to jest ten dysk:

http://www.komputronik.pl/product/108321/L...ck_USB_2_0.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to dysk z interfejsem usb 2.0 to nie ma się co dziwić, że transfer jest na poziomie 25 MB/s, to raczej norma. To 75 MB/s to przekłamanie, które wyskakuje na początku kopiowania. Nie wiem czemu się tak dzieje, ale na wielu dyskach pokazuje początkowo zawyżoną wartość.

Sprawdź dysk na różnych kompach, tak jak i sprawdź tego kompa, na którym dysk zamulał. Bo coś tu nie gra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem magnesów, na laptopie działa dobrze. Więc muszę poszukać ustawień USB w BIOS. Czy tam można ustawić prędkość tych portów?

EDIT:

Po odinstalowaniu Play Online, zdefragmentowaniu dysku twardego HDD zewn. powrócił do normy, czyli 25 MB/s zapisu na dysk zewn. z wewn.

Temat wyczerpany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...