Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jaroszykaloszy

komputer wyłącza sie przy stresie

Polecane posty

hej

od kilku dni mam denerwujący i dziwny problem. ni z tego ni z owego komputer zaczął mi się wyłączać podczas grania w gry. nie tak dawno grałem bez problemu w crysisa 2 z dx11 podczas upałów i nic się nie wyłączało, chociaż było głośno jak na lotnisku.

specyfikacja kompa

i7 920 kręcony do 3,8 przy mugenie 2

6gb ram

GA-X58A-UD3R

gtx 480 kręcony do 800 na rdzeniu i 2000 na pamięci.

jak wczesniej wspomnialem, do tego czasu nie mialem z OC wiekszych problemow, nic sie nie wylaczalo tylko chodzilo jak trzeba. i tak, wywala np. przy deus exie(po roznym czasie rozgrywki) a przechodzi w calosci 3dmarka11 z wynikiem o 400 pkt wiekszym niz wczesniej :huh: byc moze to dzieki sterownikom, bo na obecnych (275.33) nie robilem testow w 3dmarku.

warto zaznaczyc, ze przez dlugi czas procesor ma podczas gry temperature ok 50-55 stopni, po czym nagle sie wylacza i po ponownym uruchomieniu potrafi pokazac nawet 80 :E

raz nawet po dluzszej rozgrywce sprawdzilem temp w biosie i byla niska -49 stopni. nie wiem czemu nagle tak skacze i sie wylacza. temperatura grafiki jest natomiast odpowiednia dla fermi i wysilku - ok 80.

komp dzisiaj czyszczony, dzialal przez dluzszy czas(2,5 godziny) elegancko, niestety ku mojej rozpaczy w koncu sie wylaczyl. :angry:

bede wdzieczny za wszelka pomoc, bo jestem bezradny :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś bluescreen? Czy to reset bez żadnych komunikatów, czy totalny power down, po którym trzeba wciskać power? Najlepiej poinstalować nowe stery (obecne w wersji 280.xx), do tego stery do płyty głównej najnowsze.

Ściągnij OCCT i zapuść na nim "Power Supply" test tak na godzinkę, masz tam podawane temp procka i grafy na bierząco.

Jeśli to nie stery, albo sam system (który może się wykrzaczyć, przechodziłem przez to ostatnio), to opcji jest kilka:

1) Grafika się skopciła i przy dłuższym obciążeniu nie daje rady

2) Zasilacz się skopcił i... (patrz wyżej)

3) Płyta główna się skopciła i... (patrz wyżej)

Ściągnij też sobie memtest86+, wypal na płytkę i zbootuj z niej test pamięci, zostaw na noc i sprawdź czy nie wyskoczą ładne czerwone errory.

Sprawdź też swój dysk twardy na wypadek pojawienia się bad sectorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...