Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anek

Komputer nie uruchamia się

Polecane posty

Witam serdecznie.

Mój komputer kupiłam nieco ponad rok temu. Niestety nie zdążyłam się nim długo nacieszyć, gdyż odmówił nagle posłuszeństwa. Wieczorem działał normalnie, rano już niestety nie. Po uruchomieniu wszystkie wiatraczki (zasilacza, procesora, karty graficznej i obudowy) pracują ale brak charakterystycznego dźwięku głośnika systemowego który potwierdziłby, że wszystko ok. Zatem brak obrazu, system się nie ładuje. Przed wysłaniem do serwisu sprawdziłam wszystkie mocowania kabli i nic. Serwis sklepu w którym go kupiłam (Esc.pl) stwierdził, że sprzęt nie jest uszkodzony, poprawiono tylko mocowanie podzespołów oraz wykonano testy sprzętowe i podobno wszystko było ok = był obraz, system ładował się normalnie. Świetnie. Dwa dni później (wczoraj) otrzymuję komputer z powrotem. Podłączam, odpalam i odnoszę wrażenie, że to chyba jakiś kiepski dowcip. Jest prawie tak samo jak wcześniej, zauważalnie jednak głośniej pracuje chłodzenie karty graficznej, ale to w sumie nic. Fakt faktem, że nic się nie zmieniło >:C Dzwonię więc do serwisu i mówię o stanie rzeczy. Otrzymuję odpowiedź, że to pewnie spowodowane transportem (choć paczka była świetnie zabezpieczona) i radzi sprawdzić wszystkie mocowania, a w razie braku efektu ponowne serwisowanie. Jeez! Sprawdzam mocowanie wszystkiego kilka razy i lipa. Jestem teraz w sytuacji podbramkowej, bo komputer jest mi potrzebny na gwałt. Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator: Zalman CNPS10X Performa

Procesor: AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz

Płyta główna: AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

Tak, jak najbardziej. Sprawdzałam to jeszcze przed chwilą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób wg mojej instrukcji awaryjnej:

1. Skoro masz PC Speakera, to powinien informować o braku pamięci ram lub karty graficznej.

2. Odłącz wszystkie napędy, dyski twarde, czytniki kart. Zostaw tylko grafikę i pamięć ram.

3. Wyłóż kartę graficzną z kompa i go odpal. Powinien wtedy pikać speaker, że nie ma włożonej grafiki lub jest uszkodzona. Jeśli pika to znaczy, że coś nie tak z kartą.

4. Jeśli nie pika wyjmij też pamięć ram. Jeśli płyta główna jest sprawna, nie ma możliwości aby nie poinformowała o braku pamięci lub grafiki. Natomiast jeśli nie ma żadnego sygnału dźwiękowego, tzn że płyta siadła.

5. Płyta mogła też się zwiesić, dlatego należałoby przy wyłączonym kompie przełożyć zworkę Clear_CMOS na drugą pozycję po czym włączyć kompa na chwilkę, wyłączyć i przełożyć zworkę z powrotem.

Gdyby jednak płyta wtedy piszczała o pamieć lub grafikę, to spróbuj przełożyć ram do innego slotu. Można też włączyć kompa bez Ramu ale z samą grafiką (pamieć może blokować płytę).

Mam nadzieję, że uda się rozwiązać problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...