Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niko22

Rozwiązany: Nowy komputer się nie uruchamia

Polecane posty

Cóż, spróbuję przedstawić sprawę najkrócej jak się da. Ostatnio (dzięki pomocy forumowych ekspertów) kupiłem nowy komputer. Postanowiłem go samodzielnie złożyć, co wbrew pozorom wcale nie okazało się tak szalenie trudne (acz czasochłonne), problem w tym, że pc się nie chce uruchomić :/ Jedyne co się dzieje, to po włączeniu zasilacza wiatraczek lekko się poruszył (około 1-2 sekundy). Poza tym - brak jakiejkolwiek reakcji, próbowałem odpalić komputer przez przycisk na płycie głównej - też nic. Konfiguracja komputera:

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W 80+ SLI PSU 120mm (OCZ600SXS2-EU)

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155: BOX, płyta CD

Karta graficzna Asus Radeon HD6850 1024MB (wentylator DirectCU wer.2) (EAH6850 DC/2DIS/1GD5/V2

Zalman CNPS10X PERFORMA

Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA (HD103SJ)

Obudowa Aerocool PGS VS-9 - CZARNA

Sony DVD-REC OPTIARC AD-7260S SATA CZARNY BULK (AD-7260S-0B)

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, za chwilkę zresetuję BIOS. Co do pasty, nie sądzę - nie nałożyłem jej dużo (oczywiście i tak to sprawdzę), za to przy okazji naszła mnie taka myśl: czy to, że nie przykręciłem dwóch śrubek do płyty głównej (za cholerę nie chciały wejść, a płyta była umiejscowiona idealnie), mogło spowodować zwarcie płyty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem po prostu tak, odłączyłem zasilanie i wcisnąłem przycisk CMOS z tyłu obudowy (dobrze? Może trzeba było to inaczej wykonać...). Jedyne co się poprawiło, to to, że w czasie włączania zasilania (zasilania, czyli przełączenia z 0 na 1 zasilacza, a nie włączania samego komputera), poruszyły się przez sekundę wiatraczki: zasilacza, karty graficznej i chłodzenia procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh, tylko dlaczego w tej cholernej instrukcji nic o tym nie było napisane? :P Ehh, kolejne 3 godziny nerwów... I tak się jeszcze zapytam, dla poszerzenia własnej wiedzy, dlaczego akurat te śrubki dystansowe mogą spowodować nie włączenie się komputera, czym jest to spowodowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest prawdopodobieństwo że coś się mogło uszkodzić. Ale tego się nie dowiemy póki nie zamocujesz płyty poprawnie. Ew. odpal komputer "na pająka", czyli poza obudową (płytę główną podstaw na twardym, nieprzewodzącym prądu podłożu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jak się samemu chce złożyć komputer a nigdy się tego nie robiło lepiej robić to z kimś kto już to robił. Przez błahostkę możemy czasem trwale uszkodzić jakiś podzespół komputera. A jak wiemy te rzeczy do tanich nie należą. Trochę o tym wiem bo złożyłem już parę komputerów. Miejmy nadzieje, że w tym przypadku to nic poważnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jak się samemu chce złożyć komputer a nigdy się tego nie robiło lepiej robić to z kimś kto już to robił. Przez błahostkę możemy czasem trwale uszkodzić jakiś podzespół komputera. A jak wiemy te rzeczy do tanich nie należą. Trochę o tym wiem bo złożyłem już parę komputerów. Miejmy nadzieje, że w tym przypadku to nic poważnego.
Z jednej strony tak, z drugiej strony... o takiej rzeczy jak śruby dystansowe to w każdym poradniku od składania komputerów wspomną. Trochę dziwne mi się wydaje pominięcie tego elementu przy montażu - no chyba że ktoś bez zaznajomienia się z jakimkolwiek poradnikiem zabiera się za składanie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołkidołki, prace zakończone. Włączyłem komputer i... działa. Tzn. monitora jeszcze nie podpiąłem, po prostu odpaliłem, diody się świecą, wentylatory chodzą, wyświetlacz diagnostyczny pokazuje liczbę 30. Na dziś to chyba wystarczy, jutro rano kontynuuję zajęcie. Jak wspominaliście, takie zwarcia płycie na pewno nie służyły, w związku z czym mam pytanie: jak (o ile nie napotkam wcześniej innych problemów) później sprawdzić czy wszystko jest sprawne (przede wszystkim płyta) i chodzi na 100%?

Z jednej strony tak, z drugiej strony... o takiej rzeczy jak śruby dystansowe to w każdym poradniku od składania komputerów wspomną. Trochę dziwne mi się wydaje pominięcie tego elementu przy montażu - no chyba że ktoś bez zaznajomienia się z jakimkolwiek poradnikiem zabiera się za składanie...

Ani w instrukcji obudowy, ani płyty głównej, ani w poradniku z którego korzystałem nie było żadnych informacji o rodzaju śrubek, które mam wykorzystać do montażu płyty głównej. No luck.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komputer Ci się uruchomił, głośniczek systemowy nie daje znać o jakiejś usterce i po podłączenie monitora będzie wyświetlany obraz to chyba wszystko będzie w porządku. Z tymi śrubkami dystansowymi to jest tak, że nie które obudowy komputerowe (moja na przykład) ich nie wymagają. Są w niej takie wypustki, dzięki czemu płyta główna jest odizolowana od metalowych elementów obudowy i do jej montażu używam normalnych śrubek. Jeżeli wszystko będzie ok to masz farta:) Drugi raz tego samego błędu nie popełnisz:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Dzieki za odpowiedz ;]

Niestety wciaz bede potrzebowal pomocy. Podlaczylem monitor (Samsung 223BW) i przy wlaczeniu komputera w prawym gornym rogu pojawia sie najpierw analog, digital, a nastepnie monitor sie wylacza (tylko dioda miga). Jakies sugestie?

Jeszcze cos, jak ma sie sprawa z tak czestym wlaczaniem i wylaczaniem komputera na ktore obecnie jestem skazany? Po prostu wylaczac normalnie, tzn. przez dluzsze przetrzymanie przycisku z przodu obudowy?

Przepraszam za brak znakow diakrytycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem, ale chyba juz znam przyczyne: monitor jest w porzadku, prawdopodobnie cos z karta graficzna jest nie tak (w sumie za stabilnie to ona nie byla umiejscowiona, mam nadzieje, ze to nic gorszego). Wie ktos moze jak w tej cholernej plycie AsRock P67 Pro 3 wyciagnac karte? Przy slocie jest taka blokada, ktora:

a) jest watpliwej jakosci

b) przez gigantyczny radiator, dostac sie do niej graniczy z cudem

Moge w ostatecznosci zastosowac metode silowa, nic sie nie stanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...