Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dedexus

Wyodrębnienie pliku z płyty instalacyjnej Windows 7

Polecane posty

Witam, mam pewien problem. Otóż wie ktoś jak wyodrębnić plik z płyty instalacyjnej na windows 7? NA pewnym forum, dostałem bardzo przydatnego linka (http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd744339(WS.10).aspx), jednak mam problem ze wskazaniem miejsca pliku który chce wyodrębnić. Bardzo bym prosił o jakąkolwiek pomoc, jeśli ktoś zna inny sposób, albo dokładny przebieg procesu, to bardzo bym prosił o zaprezentowanie go.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za link. Przy windows xp, ekstrakcja plików nie była aż tak dużym problemem (konsola odzyskiwania), przy 7, nie mam zielonego pojęcia, jak się za to zabrać. Jednak nadal potrzebuję pomocy w pewnej sprawie, nie za bardzo wiem który WIM otworzyć (domyślnie, 7-zip'em) aby wydobyć z niego plik ndis.sys. Wg. tego poradnika ("Ekstrakcja plików systemowych z DVD") mogę to sprawdzić kopiując plik 1.xml na dysk, on zawiera wpis o potrzebnym katalogu. Problem jest mój taki, że owego pliku nie mogę znaleźć na płycie instalacyjnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej będzie ten plik po prostu skopiować z działającego systemu, lub poszukać kopii w katalogu %windir%\winsxs\Backup (tam będzie nieco łatwiej to znaleźć, szukaj plików z ndis w nazwie). Jeśli i tam tego nie ma, to najłatwiej będzie naprawić ten plik za pomocą komendy

sfc /scannow

Jeśli jednak chcesz się bawić, to plik ten znajdziesz w archiwach boot.wim oraz install.wim (polecam pierwsze, bo jest mniejsze), które znajdziesz w katalogu sources na płycie. Tam plik ten jest schowany w katalogu 1\system32\drivers. Z tego co się orientuję, to wszystkie płyty instalacyjne Windowsów od Visty począwszy korzystają z obrazów WIM, a nie plików cab.

Z ciekawości - po co Ci ten plik? Coś nie tak z siecią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik był mi potrzebny, gdyż myślałem, że to on uległ awarii. Gdy próbuje połączyć się z siecią, wywala mnie do bluescreena (i w treści jest właśnie mowa o ndis.sys). Jednak nic to nie dała, nadal dzieje się to samo, i nadal w treści owego BS jest wiadomość o ndis.sys, chyba trzeba będzie jednak zrobić format (a chciałem uniknąć tej opcji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie rób tego formatu, bo nie wiadomo, czy to to. To, że BSOD wskazuje na plik ndis.sys może oznaczać wiele rzeczy i szczerze mówiąc, to uszkodzenie tego pliku jest dosyć rzadkim przypadkiem.

Więc tak, jeśli to jest problem sprzętowy, to format nic nie da, a może jeszcze sprawę pogorszyć, bo możesz mieć problemy z instalacją świeżego systemu. Podaj pełną konfigurację sprzętową swojego komputera i napisz jaki dokładnie masz system, to się pomyśli. Napisz też jakiego masz antywirusa i czy ostatnio nie byłeś informowany o jakichś infekcjach. Dla pewności przeskanuj jeszcze system programem Malwarebytes' Anti-Malware. Warto też spróbować zaktualizować sterowniki do karty sieciowej.

Sprawdź, czy w katalogu Windowsa jest podkatalog Minidump. Jeśli jest, to skompresuj pliki z tego katalogu i wrzuć je na speedyshare, a na forum daj linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System: Windows 7 Home Premium

Co do antywirusa to chciałem zainstalować nowego (tak też usunąłem zonelalarm i mojego poprzedniego antywirusa, nie dokładnie pamiętam jakiego miałem, możliwe że avast'a). Wtedy, po ponownym uruchomieniu wyskoczył BSOD. Sterowniki próbowałem przeinstalować z płytki, nic to nie dało.

Konfiguracja:

Processor: Intel? Core i5-2500K CPU @ 3.30GHz (4 CPUs), ~3.3GHz

Memory: 4096MB RAM

GPU: NVIDIA GeForce GTX 570

Realtek Digital Output(Optical) (Realtek High Definition Audio)

TL-WN350GD

Właśnie skanuje komputer za pomocą Malwarebytes Anti-Malware (niestety nie zaktualizowanym, ponieważ nie mam połączenie z internetem, na tym komputerze).

@EDIT: Ok, już się udało, oto folder Minidump http://www.speedyshare.com/files/30313763/Minidump.zip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Minidumpach niestetety nie widać żadnej użytecznej wskazówki. Skoro jednak BSODy zaczęły występować po deinstalacji firewalla i antywirusa, to może tu jest problem. Większość oprogramowania tego typu pozostawia po sobie pewne resztki w systemie, które potrafią być problematyczne. W przypadku Zone Alarm możesz spróbować usunąć dokładnie program tak, jak jest to opisane tu. Jeśli chodzi o antywirusy, to producenci zazwyczaj udostępniają specjalne narzędzia do usuwania pozostałości po ich programach. W przypadku Avasta znajdziesz je tu.

Możesz jeszcze popróbować z innymi wersjami sterowników do karty sieciowej i sprawdzić, czy kabel sieciowy nie jest uszkodzony, ale sądząc po opisie i minidumpach, to jednak przyczyna będzie w źle usuniętych programach zabezpieczających.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do antywirusa to miałem jednak Avira AntiVir, wcześniej miałem avasta, stąd też ta pomyłka. Dzięki za wskazówki, spróbuje pousuwać resztki, może się uda. Jeszcze raz wielkie dzięki ;).

@EDIT: Mam pewien problem, otóż nie mogę znaleźć folderu który mam wykasować wg. punktu 13 (Right Click the Zone Labs Folder, click Delete, and choose Yes). Folder ten po prostu nie istnieje, bo wykonałem wszystkie poprzednie podpunkty (wyświetlać ukryte foldery i pliki itp.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może został usunięty przy deinstalacji. Przejdź do kolejnego punktu, skoro go nie ma, to go przecież nie stworzysz. Jeśli chodzi o Avirę, to tu masz narzędzie, które czyści pozostałości, które pozostają po deinstalacji w rejestrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukałem i usnąłem wszystkie "keye", nic nie pomogło. Nadal, niestety, jest BSOD. Co do kabla, to mam wi-fi, tak też nic nie mogło się uszkodzić, można też spróbować nowsze sterowniki, ale zawsze działały, więc to chyba nie to, mimo to spróbuje, bo nigdy nie zaszkodzi.

@EDIT: Wygląda na to, że na stronie w ogóle nie ma sterowników do WN350GD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że uszkodził się po prostu jakiś plik, nie wiem czy jest jeszcze jakikolwiek pomysł, ale coś mi się wydaję, że jednak wracamy do punktu wyjścia. Można by jeszcze zmienić slot karty sieciowej, lub włożyć inną, ale nie wiem czy to ma jakikolwiek sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować użyć komendy sfc /scannow. Może to znajdzie jakieś nieprawidłowości w plikach. Sprawdź w Podglądzie zdarzeń, czy nie ma tam jakichś dziwnych błędów. Jeśli to i to nic nie da, to ja bym jednak obstawiał, że jest problem sprzętowy. Ściągnij jeszcze OTL, uruchom go i we wszystkich sekcjach daj opcję Użyj filtrowania, a następnie Skanuj. Wrzuć na forum obydwa wygenerowane logi. Może w nich da się dostrzec jakiś błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sfc/scannow, to przy wpisywaniu tego, wyświetla mi się komunikat: "Aby móc używać narzędzia sfc, musisz być administratorem, z uruchomioną sesją konsoli". Może, wpisuję to do złej konsoli. W poglądzie zdarzeń, są pojedyncze ostrzeżenia, skan OTL właśnie robię, za chwilę dam wyniki.

@EDIT: Oto link do raporty z OTL: http://www.speedyshare.com/files/30332371/OTL.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiersz, uruchomiłem z poziomu administratora, nie wiem czemu wyświetlił się ten błąd, co do extras.txt, to podam już jutro, bo dzisiaj niestety nie mam już czasu, gdzie będzie się znajdował ten dokument (tzn. domyślne miejsce jego zapisu przez OTL)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sfc/scannow, to nic nie dał. "Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności, spróbowałem również sfc/repair, też nic nie dało. Ja tak myślę, że gdy log extras.txt, nic nie wykryje, to przeinstaluje system (a gdy to, nie pomoże), to będzie wiadome, że trzeba będzie kupić nową kartę. Oto link do pliku extras.txt: http://www.speedyshare.com/files/30339867/Extras.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, czyli został tylko format, jak to nie to, chyba coś ze sprzętem, ale wątpię, BSOD wyskoczył idealnie po ponownym uruchomienia komputera, nie w trakcie używania komputera. Wyglądało to mniej więcej tak, że usunąłem avire, która chciała uruchomić ponownie komputer, później zonealarm, i kilka innych rzeczy, wtedy też po ponownym uruchomienia zobaczyłem ten błąd, no nic, trzeba będzie zrobić format. Mimo, że się nie udało, to wielkie dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. mi wygląda na to, że to albo resztki po Avirze, albo co bardzo prawdopodobne Zone Alarm coś wygląda, ale tu głowy nie dam. Skoro deinstalatory nie pomagają, to niestety, ale być może i format jest najprostszym wyjściem. Jeśli to jednak problem sprzętowy, to możesz mieć problem z ponowną instalacją systemu. Najlepiej by było zainstalować system na próbę na jakiejś innej partycji i potem sprawdzenie jak to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...