Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Michalek

Rozwiązany: Peoblem z szkodnikami na komputerze!

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów ! Mam ogromny problem z wirusami na moim komputerze . Mój system to Windows 7 Home Premium 64 Bit . Mam 5 wirusów w rejestrze ! Przez to nie mogę wejść w menadżera zadań oraz w opcję regedit (są to ustawienia rejestru ) . Zawsze gdy skanuję antywirusem to na jakieś 2-3 minuty wszystko jest w porządku , rejestr i menadżer działają , ale po chwili znowu wszystko się blokuje . I pojawiają nieznane pliczki ,a dysku C np. o nazwie jyatk.exe . I to się cały czas odnawia . Wirusy także poniszczyły mi programy . Gdy chce włączyć program , to wyskakuje jakieś okienko . Proszę o pomoc .

PS . Skany robiłem Malwarebyte's Anti-Malware oraz OTL'em .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm - w sumie to bardzo interesujący przypadek: wirusy w rejestrze i problemy z odpalaniem programów...

Nie jestem ekspertem od tych spraw, ale jakimś tam " komputerowym pedantem" jestem i jakoś mogę poradzić:

- Na początek powiedz nam jakiego programu antywirusowego ( choć ponoć w dzisiejszych czasach "rządzą" trojany...) używasz. Po twoim opisie śmiem stwierdzić, że nie miałeś żadnego programu zabezpieczającego i dopiero teraz doinstalowałeś te programy...

- Czy domyślasz się skąd mogłeś to wszystko załapać: pirackie gry, jakieś podejrzane linki, a może kolega przyniósł ci coś na pendrive'ie...

Jeżeli nie posiadałeś żadnego programu antywirusowego to polecam ----> http://www.kaspersky.pl/download.html?s=trial

Pobierz sobie darmową wersję Kaspersky Internet Security ( skoro sprawa jest poważna, to użyjmy najcięższych dział ), aktywuj ją po instalacji, UAKTUALNIJ BAZĘ DANYCH ( może to chwilę zająć, ponieważ wersja na serwerach leży tam od jakiegoś czasu, a aktualizacje bazy danych są codziennie... ), zapewne po aktualizacji będzie sz musiał zrestartować komputer, po czym użyj opcji pełnego skanowania - BARDZO MIŁO wspominam czas spędzony z tym antywirusem ( no ale w końcu mój 2-letni klucz wygasł :/ ), więc powinien posprzątać i wyleczyć co się da.

UWAGA : Jeżeli posiadasz jakieś inne oprogramowanie antywirusowe: WYŁACZ JE ! Antywirusy różnych firm z reguły się nie lubią i mogą zacząć zwalczać siebie nawzajem !

Opisz wyniki. Czekamy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robiłeś skany OTL i Malwarebytes', to dobrze by było, gdybyś zamieścił logi z tych programów, bo bez tego i tak nie wiadomo co siedzi w systemie. Nie wiem kiedy będę mógł to przeanalizować, ale postaram się jakoś do tych logów dorwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...