Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daverox

Problem z wykryciem odpowiedniej karty

Polecane posty

Witam,

Jak w temacie. Mam taki problem, że system mój widzi jakby inny typ karty - w TYPie w programach diagnostycznych lub grach (Demo Hard Reset lub Deus EX-HR) pokazuje, że mam Karte serii 6900 - a zainstalowaną mam serie 4800. Przy przekładaniu karty (6950 odesłałem do serwisu) odistnstalowałem sterowniki i uzylem Driver Cleanera. Nastepnie zainstalowalem nowe z AMD.

Występują problem bo Hard Reset nie moge grać ekran migocze już na intro i w menu i jest w polowie czarny - do tego jak wyłącze FullScreen wszystko jest ok.

W Deus Ex dostaję komunikat że wystąpił bład ze sterownikiem i ze moja karta nie obsługuje pewnych efektów (a w opcjach moge wybrac tylko serię 6900 a 4800 brak...)

Screen z systemu:

screen001.jpg

Typ karty 6900, a sterownik i i właściwości jest 4800.

CO się dzieje ? Jak to naprawić?

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam -

Pomoże ktoś ? Macie jakieś pomysły? Nie moge grać ani w Hard Reset Demo albo Deus Ex'a.

Dziś jeszcze raz spróbuje reinstalować sterowniki. A jak to nie pomoże to system ? :(

EDIT:

Reinstalacja sterowników nic nie dała - dalej jest to samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerzam - Pomoże ktoś ? Dodatowe info:

screen002.jpg

Jak widać i system i dxdiag pokazują Typ karty 6900, a sterownik i i właściwości jest 4800.

W grach jest tak samo w wyborze karty - Deus-Ex HR lub demo Hard Reset widzą AMD HD 6900 Series przez co chyba się krzaczą itp... :/

W Catalyst Control Center jest ok - pokazuje w informacjach Hardware 4800 Series. Ale już w opcjach 3D mam Morphological AA (czy jakos tak) co wg mnie nie powinno być przy mojej karcie dostepne.

Czynności jakie zrobiłem:

- odinstalowałem Deus Ex

- wyczysciłem rejestr i inne pliki tymczasowe TuneUp utylitiies i CCleaner

- sprawdzilem wszystko Spybotem i Avastem

- przeinstalowałem ponownie sterowniki od AMD.

Nadal jest tak samo. Do tego karta chyba się przemęcza w momentach gdzie powinna bez problemu sobie dawać radę (głośna praca wentylatora) Do tego teraz już The Sims Social na Facebook baaardzo głośno pracuje i nie pracuje to wszystko płynnie- takie lekkie zwiechy są a karta wyje strasznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie tez mi sie nie usmiecha reinstalacja systemu - niby wiekszośc można danych uratować itp ale zawsze coś przeoczę. Dziś mija tydziej jak karte wysłali do serwisu producenta. Jakos wytrzymam do powrotu 6950. wazne że starsze gry działaja w miarę ok - a no i Demo Fify 12 działa w miarę ok - troche animacje sie przycinaja ale mozna meczyk zagrać.

EDIT:

6950 nie wrócił z serwisu- oddali kasę. Kupiłem więc GTX 560Ti i przeszedłem na zieloną stronę mocy :) problem zniknął i gry wszystkie działają i wykrywają prawidłowa kartę.

Można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...