Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Boro1519

Seagate Barracuda 2TB SMART status bad

Polecane posty

Otóż problem jest taki, że przedwczoraj przyszedł mi dysk 2tb Seagate a dokładnie ST2000DL003 i nie działa, pierwsza rzecz jaka była nie tak to po podłączeniu do SATA6G wszystko fajnie działało (oczywiście po uprzednim sformatowaniu) ale dysk znikał z mojego komputera po ok. 10-20minutach, próbowałem zmieniać kable ale nic to nie dawało, podłączyłem do wejścia SATA3G (nie jestem pewien ale do tego gorszego) i wszystko fajnie dysk nie znika po godzinie ale nic nie mozna na nim zapisać, da się stworzyć plik tekstowy ale nie da się go otworzyć. HD Tune widzi dysk ale nie pokazuje żadnych danych. Postanowiłem znowu podłączyć do 6G ale tym razem podczas włączania komputera w biosie widzę mniej więcej taką wiadomość: S.M.A.R.T. status bad, backup and replace. Dysk jest nowy ze sklepu ale z tego co ja wiem to wygląda na zepsuty. Dzięki z góry za pomoc

Nie wiem czy potrzebne ale komp:

Płyta główna: Asus P8P67LE

Proc: I7 2600K

Zasilacz: OCZ GameXStream 850W

Karta graf.: Nvidia GTX480

RAM: OCZ 4GB 1333MHz

Pozostałe dyski: WD 80GB, Seagate Barracuda 320GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOS czyta, windows nie. Zresztą sytuacja jest taka że jak podłączam do SATA6G to mam ten błąd w biosie i windows w ogóle go nie widzi, a jak podłączam do 3G to windows go widzi ale żaden program nie odczytuje jego danych, tak jakby ikonka była ale dysk już nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robię źle ale w tym MHDD podczas wybierania dysków mam puste te pola gdzie powinny być nazwy dysków i niezależnie który numer wybiorę i jaką komendę wpiszę to pokazuje mi się "Drive not ready", nie wykrywa mi nawet tych sprawnych dysków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...