Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mAs5

Dziwne rzeczy na ekranie

Polecane posty

ciężko mi opisać to w tytule.

Nagle na ekranie pojawiła się jakaś biało-żółta mozika i zawiesiło się ale kursorem mogłem ruszać. Zresetowałem i kiedy wszystko się ładowało to z tych napisów było widać tylko parę liter a później ekran przecinają jakieś pionowe paski. Uruchomił się ponownie i od razu pojawił się ekran jak przed zresetowaniem czyli ta strona którą przeglądałem jak pojawił się błąd i te dziwne kolory na monitorze. Później już sam sie zresetował i można uruchomić tylko tryb awaryjny ale zniekształcenia obrazu wciąż pozostają.

Na początku pomyślałem, że może coś się stało z monitorem lub kartą graficzną ale później zobaczyłem, że pod płytę główną jakimś dziwnym sposobem wcisnęła się wtyczka od jakiegoś wolnego kabla od zasilacza. Była dokładnie pomiędzy płytą główną o ścianą obudowy w tym miejscu gdzie jest zasilanie atx. Czy to mogło uszkodzić płytę główną i da sie coś z tym zrobić?

Windows XP

AMD Phenom 9500 Quad-Core Processor

2 GB RAM

NIVIDA GeForce 8500 GT

Płyta główna GIGABYTE GA-MA770-UD3

zasilacz ATAX 500W

niedawno zakładałem inny temat z inną awarią i po tamtym zmieniłem zasilacz OCZ na ATAX, starszy który wcześniej był zamontowany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez obstawiam karte graficzna, chociaz pionowe paski na ekranie moga byc tez skutkiem uszkodzonej matrycy w monitorze (znajomy wlasnie tak mial). Najlepiej by bylo, gdybys wrzucil screenshoty pokazujace te bledy w wyswietlaniu obrazu, ale wydaje mi sie, ze sa to po prostu artefakty, ktorych przyczyna jest karta graficzna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/photo/my-images/856/20110907081125.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/405/20110907081225.png/

tak to wygląda

zauważyłem też, że program do mierzenia temperatury pokazuje tylko dysk prawidłowo. Jest jeszcze wyszczególniony procesor ale bez podania żadnych wartości. I nic więcej tam nie ma

przez tą dziwnie wciśnietą wtyczkę pomyślałem, że to może być płyta. Że mogło coś się tam wygiać albo pęknąć (chociaż nie widać, żeby coś było uszkodzone.

A monitor działa prawidłowo bo jest teraz podpięty do innego komputera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku mikropęknięcia laminatu płyty głównej dochodzi do przerwania jednej lub kilku warstw - a na każdej warstwie masz ścieżki.

przerwanie ściężki wiążę się zwykle z awarią MB - taka płyta raczej nie odpali i naprawa jej jest niemożliwa (albo b. trudno)

rozwiałem Twoje wątpliwości?

wygląda jak uszkodzona matryca w monitorze LCD.

podpinamy inny monitor i sprawdzamy.

uszkodzona karta graficzna? możliwe, najprościej podłożyć inną na próbę, a tą starą wypróbować w innym kompie.

Pozdrawiam.

W razie wu PW prosze, nie monitoruje tematów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno nie jest monitor bo akutalnie go używam :tongue: jest podłączony do starego komputera skoro tamten odmawia posłuszeństwa. Zresztą gdyby to monitor był uszkodzony to chyba nie działoby się tak, że nie mogę uruchomić normalnie systemu tylko w trybie awaryjnym.

Na razie chyba spróbuję podłączyć jakąś inną kartę graficzną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...