Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wojtek92

"Wojna Pajęczej Królowej" Praca Zbiorowa

Polecane posty

"Wojna Pajęczej Królowej"


Rok Wydania:
2002-2005

Tytuł/Autorzy:
- Upadek/Richard Lee Byers
- Powstanie/Thomas M. Reid
- Potępienie/Richard Baker
- Zagłada/Lisa Smedman
- Unicestwienie/Philip Athans
- Zmartwychwstanie/Paul S. Kemp

Patronat:
R.A. Salvatore




Wojny Pajęczej Królowej jest to o tyle ciekawy cykl książek że każdy z tomów ( a raczej tomików ) napisał inny autor a nad całością pieczę sprawował R.A Salvatore ( Znany głównie z cyklu Legenda Drizzta).
Akcja toczy sie w świecie Forgotten Realms, a dokładnie pod nim w mieście Menzoberranzan mieście rodzinnym Drizzta ( na szczęście ten cykl nie ma z nim nic wspólnego i pokazuje życie Drow'ów takie jakim jest ). Historia rozpoczyna się nie pozornie by z czasem się rozkręcić i tak ze zwykłego śledztwa które ma na celu odnalezienie kilku mężczyzna którzy zaginęli w mieście zmienia się w akcje poszukiwawczą bogini drow'ów Lolth oraz ratowanie miasta przed zagładą.
Więcej nie zdradzę bo byście stracili za dużo zabawy, ale jak na świat w którym rządzi chaos spisek i walka o pozycje w hierarchii za pomocą sztyletów gęsto tu od spisków nawet tych wymierzonych w największe miasta drow'ow.
Mimo że przez wszystkie 6 tomów jest prowadzony jeden główny wątek powieść nie traci tępa ani na chwile.
Cykl jest naprawdę świetny i w moim prywatnym rankingu zajmuje wysokie miejsce. Niema tu syndromu nieśmiertelnych głównych bohaterów anie miłych oraz prawych do przesady stworzonek.
post-60238-1315332464_thumb.jpg
post-60238-1315332538_thumb.jpg
post-60238-1315332551_thumb.jpg
post-60238-1315332580_thumb.jpg
post-60238-1315332580_thumb.jpg
post-60238-1315333037_thumb.jpg
post-60238-1315333059_thumb.jpg


Ja osobiście przeczytałem cykl już jakiś czas temu ale wiedzę że nikt nie utworzył tematu poświęconego temu cyklowi więc postanowiłem go zareklamować bo moim zdanie jest to dobra rzecz dla fanów fantasy.
Liczę również na wasze opinie na temat tego cyklu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dwa pierwsze tomy - gwałcą, biją i mordują jak leci ;) Całkiem pocieszne przygody prawdziwych Drow'ów z krwi i kości - zakłamanych, bezlitosnych, dwulicowych i wyuzdanych. Nie ma tu dobrych uczynków a nawet jak mroczny elf przejawia jakieś odruchy przyzwoitości to szybko wraca do "normalności" - urocze istoty. Kiedyś doczytam do końca ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...