Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

polak59

BIOS się zawiesza

Polecane posty

Witam, mam pewien problem z BIOS-em (Phoenix) na moim komputerze. Chodzi o to, że gdy wchodzę w ustawienia BIOS-u to po dość krótkim czasie komp się zawiesza i muszę go resetować. Dziwne jednak jest to, że poza tym wszystko działa bez zarzutu, tzn. podczas normalnego użytkowania komputer nie sprawia żadnych problemów, nie resetuje się ani nie wiesza. Problem ten mam już od momentu kupienia kompa (2008 rok), ale jako że do ustawień BIOS-u wchodzę rzadko, całkiem o nim zapomniałem. Czasem jednak trzeba coś w tam ustawić, więc jest to nieco irytujące. Co może być tego przyczyną? Dodam, że w kompie wymieniałem zasilacz i kartę graficzną, ale zarówno przed wymianą jak i po problem występuje nadal. Do tej pory BIOS-u nie aktualizowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wszytko co niezbędne (peryferia łącznie z myszą, napędy i dyski) i podepnij inną klawiaturę, wejdź do BIOS i sprawdź czy działa normalnie. Sam problem nie występuje zbyt często, najczęściej winny jest zasilacz, czasami któryś z napędów (lub peryferiów). Sprawdź stan kondensatorów na płycie głównej - niedostateczne zasilanie procesora też może dawać taki objaw (a że zasilacz praktycznie wykluczony - wymieniony i to na markowy...) to zostaje układ zasilania procesora na płycie głównej. W miarę możliwości podaj markę i model poprzedniego zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...