Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Krolek

UPC - na 3 komputery z własnym routerem

Polecane posty

Cześć!

Planuję zamówić internet albo z netii, albo z tytułowego UPC i mam pytanko do znawców - czy można nawet najtańszą opcję (czyli obecnie 10Mb/s za 56zł) własnoręcznie rozdzielić za pomocą swojego routera na kilka komputerów? W specyfikacji piszą, że można podłączyć max. 3 komputery, więc podejrzewam (jeśli to w ogóle możliwe), że jest odgórne ograniczenie do 3 adresów IP. Oczywiście firma oferuje swój router, ale za 16zł miesięcznie, co się w ogóle nie opłaca.

Ma ktoś UPC? Wie ktoś coś na ten temat?

Za wszelkie odpowiedzi/sugestie - wielkie dzięki! :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu mozesz podzielic lacze na 4 komputery kablem (jest to domyslna ilosc portow LAN w routerach, jesli masz switch na 40 portow to bez problemu podlaczysz taka ilosc komputerow) i dowolna ilosc komputerow bezprzewodowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, wielkie dzięki! Prawie nabrałem się na marketingowy bełkot pt. 'więcej komputerów do podłączenia? - płać więcej!'. Czyli rozumiem, że dostanę taką "puszkę" z 1 wyjściem LAN (czy jak to się tam nazywa, wyjście sieciowe) i do tego podepnę jakiś router, skonfiguruję, i wszystko będzie grać? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie będzie grać. Zapoznaj się z warunkami umowy dokładnie. Wiem że UPC swego czasu zastrzegało sobie możliwości podłączania więcej niż jednego komputera do jednego gniazdka/modemu/routera. Jeśli chciałeś mieć drugi komputer podłączony do sieci - trzeba było uiszczać odpowiednią opłatę miesięczną tudzież roczną.

Znajomość umowy jest - jako klienta - Twoim obowiązkiem, jeśli złamiesz jej punkty i cię na tym złapią - zablokują usługi i jeszcze karę każą płacić. Tak to wygląda w teorii, w praktyce nie koniecznie. Jednak podłączając więcej maszyn pod łącze przeznaczone na jedną bierzesz jakieś tam ryzyko na siebie. Tak tylko piszę informacyjnie, żeby nie było że nikt nic nie mówił... :rolleyes:

Nie wiem jak jest w Netii, ale tam zdaje się to działa na zasadach takich jak w TP SA - czyli w ramach swojego lokalu masz możliwość podłączenia dowolnej ilości urządzeń. Ich to nie obchodzi. Ważne jest, aby nie udostępniać łącza osobom trzecim - np. sąsiadowi. Wtedy podpada to pod złamanie umowy. Wiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym tak pryncypialny w wydawaniu opinii...

Miałem przez ostatni rok akademicki internet z UPC, bez opcji wi-fi i było w porząsiu. Router internetowy podłączałem przy kolesiu i on sam mi go jeszcze skonfigurował. Miałem podłączone po wifi 3 kompy non stop, czwarty niekiedy i często jeszcze 2 smartphone'y - zero problemów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie. :smile:

Mam jeszcze jedno pytanko - Netia rzekomo może mi dostarczyć na tych katowickich kablach max. 17Mbit/s. Wiadomo, że to plus-minus, mniej-więcej, ale w podobnej cenie UPC daje 10Mbit/s i tu rodzi się moja ciekawość. Mianowicie, czy internet po kablu a'la kablówka różni się od internetu a'la łącze telefoniczne? Tzn. czy jest mniej awaryjny, czy ma mniejsze pingi, czy to w ogóle będzie miało jakieś znaczenie? (Np. dajmy na to, w grach MMO/CS/Quake Arena.) Sorry, że pytam o pierdoły, ale jestem ciekawski. :laugh:

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...