Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kvaxer22

Rozwiązany: Linuks z CDA

Polecane posty

Witam.Ostatnio z ciekawości odpaliłem linuksa z CDA 09/11 i... kiedy włączam windowsa(Windows7) to albo bootuje się bardzo długo aż w końcu się wywala i włącza mi sie narzedzia naprawiania czy cos takiego,a ostatnio nawet nie pojawia się żadna widoczna oznaka tego , że system buforuje (nie mogę też odpalić Zaawansowanych Opcji Uruchamiania,ponieważ się nie da ponieważ nie ma napisu uruchamianie Win7 więc odpaliłem znowu linuksa,ale kiedu używam Centrum Pomocy CDA aby awaryjnie skopiować na specjalnie kupiony dysk twardy program się wiesza i nie chce działać,a do żadnego z dysków nie mogę dostać się przez Dolphin (menedzer plików) bo dostaję informację, że nie można dostać się do dysku więc jak mogę skopiować partycję na ten dysk? Format nie wchodzi w grę.

Specyfikacja(Przepisuje z naklejki)

Acer Aspire 7551G

-AMD Phenom II x4 Mobile ProcessorN930 (2Ghz

-ATI Mobility Radeon HD 5650

-4GB DDR3 Memory

-320 GB HDD

-DVD Super Multi DL Drive

-Zasilacz Markowy z pudełka

-Nowy Dysk Twardy-Hitachi LifeStudio 320 GB+Pendrive 4GB

Proszę o pomoc bo chcę mój windows z powrotem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Zaawansowane opcje uruchamiania, to F8 należy kliknąć zanim jeszcze pojawi się pierwsza plansza z logo Windowsa, czyli zaraz po tym jak zniknie plansza BIOSu. Jeśli system się próbuje uruchomić, to te Opcje na pewno da się wywołać. Jeśli żadna z opcji nie pomoże, to wtedy napiszę jak się dobrać do plików z dysku. Nie wiem tylko, czy z tego Linuksa z CDA da się to zrobić w prosty sposób, bo jeszcze się nim nie bawiłem, ale w razie czego polecę inne dystrybucje.

@UP Wbrew pozorom mogłoby mieć, bo jest tu możliwe uszkodzenie dysku (ale tego bym jeszcze nie przesądzał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmud7543:

Obawiam się, że z tym może być mały kłopot, albowiem jest to laptop. A poza tym, nie wiem co ma tu zasilacz do rzeczy.

Ajjj wtopa - zobaczyłem rozpisaną konfigurację i przeoczyłem że to laptop. Co do zasilacza (chodzi o zasilacz ATX oczywiście, nie do laptopa) to może on powodować wiele objawów, pośrednio z nim związanych, poprzez niestabilne napięcia: np: występowanie uszkodzeń (logicznych) na dysku, nie wykrywanie dysku, błędy pamięci RAM, błędy karty graficznej, problemy z nagrywaniem płyt, długo by wymieniać. W każdym razie przepraszam za przeoczenie.

Co do reszty (o podanie SMART prosiłem) to podtrzymuję, żeby sprawdzić czy to nie jest awaria dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dysku wyskoczył mi wczoraj error i/0 i też myslałem że to dysk,ale kiedy włącze tego linuksa to mi sie swieci ikonka korzystania z dysku.aha i może jestem idiotą,ale niech mi ktoś powie skąd poznać dane S.M.A.R.T.?

Jeśli chodzi o Zaawansowane opcje uruchamiania, to F8 należy kliknąć zanim jeszcze pojawi się pierwsza plansza z logo Windowsa, czyli zaraz po tym jak zniknie plansza BIOSu. Jeśli system się próbuje uruchomić, to te Opcje na pewno da się wywołać. Jeśli żadna z opcji nie pomoże, to wtedy napiszę jak się dobrać do plików z dysku. Nie wiem tylko, czy z tego Linuksa z CDA da się to zrobić w prosty sposób, bo jeszcze się nim nie bawiłem, ale w razie czego polecę inne dystrybucje.

@UP Wbrew pozorom mogłoby mieć, bo jest tu możliwe uszkodzenie dysku (ale tego bym jeszcze nie przesądzał).

niestety nie pojawia się cos takiego jak plansza uruchamiania windows,jest tylko boot,"kreseczka" i nic,czerń.

A ten nowy dysk jest sformatowany? (zakładam, że niewchodzący w grę format go nie dotyczy)

nowy dysk to dysk przenośny 2,5'' i po włączeniu miałem na nim 285 GB więc chyba sformatowany

Tak,z danych muszę ocalić zaw. pulpitu,save'y save z minecraft,,haslo z thunderbird.i to chyba tyle.

będę tak ten post co chwilę uzupełniał chyba ale jestem w trakcie robienia kopii dysku d3dd przez Centrum Pomocy CDA i działał całą noc,jeszcze jeden dzień postoi i jutro odepne bo paska stanu nie ma okienko sie zawiesiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SMART poczytaj tu: http://forum.cdaction.pl/Podstawowa-diagno...ART-t93663.html

Objawy wskazują jednak na uszkodzenie dysku - tym narzędziem z Linuxa kopiujesz surowy obraz? Jeśli nie pójdzie to są jeszcze inne programy do kopii posektorowych (chociaż podejrzewam, że chodzi tu o narzędzie DD które powinno sobie poradzić jeśli użyje się odpowiedniej konfiguracji) ale najpierw SMART.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dystrybucji Linuxa można uruchomić z płyty bez instalacji - można tu użyć narzędzi dla tego systemu. Poza tym są autobootowalne (takie, z których uruchamiasz komputer) pakiety narzędzi oraz narzędzia dyskowe. Więc można sprawdzić SMART nie mając zainstalowanego czegokolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...