Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HYPER0SONIC

Nie wykrywa 8600GT

Polecane posty

Witam.

Dostałem od kumpla 8600GT. Problem pojawia się przy instalacji sterowników. Próbuje zainstalować wersję 280.26 ale na początku instalacji wyskakuje komunikat "Ten sterownik graficzny nie może odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego".

nqeh46.png

Tu screen z menadżera.

System instalowałem z godzinę temu, myślałem że to jego wina, ale się myliłem.

Reszta sprzętu to:

Płyta główna: Asus P5KPL-AM SE

Zasilacz:Qoltec Silent Line 420W AC Input 230V~, 5.0A, 50HZ

Procesor: Intel Celeron 3.46 GHZ

Ram: 1gb Kingston

Wcześniej na miejscu 8600GT była 7300GS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam pisze, przy nie znanym urządzeniu, w menadżerze, bo nie mogę odczytać. Czy to karta graficzna czy co innego?

I to okienko, to wbudowana karta graficzna intela? Sorki, ale taki mały obrazek dałeś, że nie mogę odczytać. I czy w ogóle masz obraz z 8600 GT, czy na tej wbudowanej jedziesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabszy komp nie powinien mieć tu nic do rzeczy. Chyba, że zasilacz nie wyrabia, ale to musiał by być chyba noname 300W, żeby 8600 nie obsłużyć :)

Skoro u kumpla nie działa i u ciebie też nie to może być walnięta karta, ale przeczytaj najpierw mojego poprzedniego posta i odp na pytania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ale czy karta w ogóle nie daje ci obrazu (wtedy będzie to problem sprzętu, ew biosa) czy masz normalny obraz po podłączeniu kabla do 8600 GT (wtedy to problem programowy, warto by było spróbować wyłączyć zintegrowaną kartę w menadżerze urządzeń i uruchomić ponownie komputer)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc TA karta masz na myśli 8600 GT? No tak ona ma prawdopodobnie wyjścia DVI, a twój monitor RGB i z tego powodu nie możesz podłączyć monitora do geforca?? Jeśli tak, to możliwe, że system nie wykrywa 8600 bo jest on po prostu wyłączony... Kup proszę przejściówkę za 5 zł i wtedy będziemy kontynuować rozmowę....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli mu wykrywało, to jaki ma sens podłączenie karty w ten sposób, jeśli jest ona nie używana. Równie dobrze, możesz ją wymontować i postawić na biurku. Będą z niej takie same korzyści, bo i tak w tej chwili korzystasz z karty zintegrowanej na płycie, a tamta stoi nie używana.

I żeby była jasność - nie chodzi o sposób montażu karty, tylko o to, że po co ją tam włożyłeś, skoro nie podłączyłes do niej monitora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej rozwiąże problem. Jak dobrze poszukasz, do dostaniesz taki w cenie 5 zł. W najgorszym wypadku będzie można sprawdzić czy ta karta w ogóle działa. Bo w tej chwili to możemy powróżyć z fusów...

PS. Dodam jeszcze, że sprzedawca karty, powinien ci dać tą przejściówkę, bo pewnie ją ma. Ja do swojego 8600 GT miałem dwa adaptery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem się w przejściówkę. Po podłączeniu wyświetla brak sygnału. W biosie wyłączyłem zintegrowaną kartę graficzną i teraz przy włączaniu jest pisk około 2 sekundowy, a po nim 3 krótsze i nic się nie dzieje. Kartę dostałem od kumpla, i oprócz niej nic mi nie dał.

EDYTA:

http://www.chlodzeniepc.pl/wp-content/uplo...e-8800-GTX-.jpg

Jak się nie mylę to jest dodatkowe zasilanie do karty bez którego nie ruszy.

Czy tan kabel jest do tego? http://www.ontech.pl/product-pol-17047-4Wo...ab90856012eec01

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...