Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Afaf

Płyta Główna a obsługiwane procesory

Polecane posty

Witam. Posiadam płytę główną Gigabytę Ga-m56s-s3. Mój procek już lekko śmierdzi stęchlizną, ofc. na razie go nie wymienię bo kaski brak, ale przed chwilą zobaczyłem w podesłanym przez kolegę linku że moja karta może obsługiwać procesory trzy i czterordzeniowe i mam pytanie. Czy zakup np takiego AMD Athlon II X3 455 nie będzie żadnym ryzykiem? Bo troszkę szkoda mi wydawać 200 zł na nową płytę główną jeśli moja teorytycznie powinna obsłużyć procesor jaki chcę kupić. Link do zestawienia, o ile można takowy umieszczać :Phttp://www.gigabyte.com/support-downloads/...p.aspx?pid=2607. Proszę o pomoc, gdyż to bardzo ważna kwestia i po zmianie zasilacza bardzo może mi się przydać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić tą metodą (@Bios) - rozpakowujesz owo archiwum, odpalasz @bios, odznaczasz opcję "Find bios from Gigabyte", klikasz Update new bios, wybierasz plik z biosem, potwierdzasz zamiar aktualizacji, czekasz aż się nagra, restartujesz kompa. Możesz też zostawić opcję 'find bios from GB" zaznaczoną, a wtedy program sam powinien wyszukać w sieci najnowszy bios do płyty.

Program powinien być na płytce ze sterownikami do płyty głównej, gdybyś go tam nie znalazł - klik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do Biosa. Co robić gdyby wgrywanie nie powiodło się albo coś w tym guście? I co znaczy opcja Load CMOS Default after Bios update. Dodam że chciałbym zachować wszystkie ust. biosa bo mam wgrane dwa systemy no i jeszcze komp nie jest na wyłączność mój więc chciałbym żeby wszystko w biosie zostało po staremu.

PS. Czego nie mogę się posługiwać klawiaturą podpiętą pod usb przed uruchomieniem komputera? Mam ją podpiętą pod USB (chyba, ale raczej najprawdopodobniej) no i czy to chodzi o włączenie biosa, czy o to że komp się zresetował sam i pyta czy włączyć w trybie awaryjnym czy zwykłym no i po prosut nic nie wykrywa co bym nie klikał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Load CMOS Default after Bios update oznacza że w ustawieniach biosu masz ustawić domyślne ustawienia. Oczywiście możesz później zmienić ustawienia żeby było tak jak teraz. Co do klawiatury to spróbuj wyciągnąć wtyczkę USB i ponownie ją podłączyć. Możliwe też że w ustawieniach BIOS masz wyłączoną obsługę klawiatury USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...