Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spriggs

Niania (2005 - 2009)

Polecane posty

skalscy_niania_800.jpg

Kolejny serial, który na Polskie klimaty został zaadaptowany i szczerze ? Jest genialny ! Ale zacznijmy od początku.

Tak jak w oryginalnej Niani, główną bohaterką u nas jest Frania Maj, która ma pecha do mężczyzn, wcześniej była narzeczoną sprzedawcy sukien ślubnych ale ten dał Frani kosza. Frania potem zostaje zatrudniona jako akwizytorka przez chwilę, by potem trafić do domu Skalskich jako opiekunka. Maks Skalski stracił nie dawno żonę, i dość nie chętnie szuka następczyni. O względy Maksa poza Franią walczy też, Karolina która współpracuje z Maksem.

Jak dla mnie serial bardzo genialny, zwłaszcza gagi Konrada i Karoliny ! :D Polecam serdecznie ! ;) Jako adaptacja oryginału, jest genialne ! :happy:

Agnieszka Dygant - Frania Maj.

Tomasz Kot - Maksymilian Skalski.

Tamara Arciuch - Karolina Łapińska.

Adam Ferency - Konrad.

Maria Maciejowska - Małgorzata Skalska.

Roger Karwiński - Adam Skalski.

Emilia Stachurska - Zuzanna Skalska.

Elżbieta Jarosik - Teresa Maj"Lipiec"

Krystyna Rutkowska Ulewicz - Apolonia Bąk"Lipiec" (Od trzeciej serii)

Barbara Wrzesińska - Apolonia Bąk"Lipiec" (Pierwsza oraz druga seria)

Iwona Wszołkówna - Jola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial nie był jakoś porażający, ale oglądało się całkiem przyjemnie ;) Zdecydowanie moim faworytem był lokaj Konrad grany przez Ferencego, który zawsze wiedział jaki pocisk zapodać Łapińskiej... generalnie była to chodząca kopalnia ironii oraz ciętych docinek, które świetnie komentowały wydarzenia. Niemniej serial nie wrył mi się w pamięć, nadal obstawiam za zagranicznymi ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry serial, i bez znużenia się go oglądało. Dygant do tej roli pasowała i zagrała idelanie. Teksty tak jak napisali poprzednicy świetnie wychodzą Konradowi oraz Karolinie. W pamięci zostały mi również sceny z matką serialowej niani. Idelny kontrast do bogatej rodziny Skalskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? W telewizji leci akurat oryginalna wersja "Niani", a ta polska sie do niej nie umywa. Dretwa gra aktorska i wymuszone zarty niezbyt mi podchodza. Nic nie pobije Nilesa i Sissy, w ogole Fran jest o wiele lepsza od ...Frani ( co to, jakas pralka?). Jednym slowem, kolejny slabo przeniesiony na polskie realia serial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralko-nianią nie jest, ale jak wspominała sama bohaterka i to nie raz - imię swe odziedziczyła właśnie po pralce :) Serial oglądałem z zafascynowaniem tak - do ja wiem ? - 5 może 6 serii, potem jakoś mi się to znudziło i wróciłem na ostatni sezon. Teraz żałuję, że ominąłem te kilka sezonów, bo z chęcią obejrzałbym Nianię od początku do końca jeszcze raz. Świetna rola Adama Ferencego, który powinien dostać Oscara :) Dygant jako Frania sprawdziła się jako niania IMO zdecydowanie lepiej niż jej hamerykańska odpowiedniczka. Choć żart jest na tym samym poziomie i nawet te dziwne dźwięki typu: 'Paaaaaaaanie Skaaaaalski' w akcie euforii, to Agnieszka ma coś czego nie ma tamta... ten seksapil i ciekawsze, bardziej odważne stroje - np. ta biała koszula nocna na bezludnej wyspie :tongue: No i Małgosia o wiele ładniejsza, szczególnie gdy stała się już kobietą. Zuzia bardziej zabawno-histeryczna a Adaś bardziej 'playboy' niż ten drewniak ze Stanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...