Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pysio

Procesor szybko sie nagrzewa

Polecane posty

Witam. Jestem posiadaczem AMD Phenom II x4 955 Black Edittion Box z firmowym chłodzeniem. Czytając dziś tipsomaniaka 2011 wyczytałem że max. temperatura pracy owego procka wynosi 62 stopnie C, ale jako bezpieczny pułap można przyjąć 55 stopni C. I tak spojrzałem w sufit i mówię sam do siebie..."zaraz zaraz, ja to chyba nawet kiedyś miałem 67 stopni". I serducho mi stanęło. Jakoś nigdy nie przywiązywałem większej uwagi do temperatury procka.

I postanowiłem sprawdzić to programem EasyTube6. Tak wygląda to przed:

przedp.th.jpg

a tak po 30 minutowej sesji w Battlefielda Bad Company 2:

80251757.th.jpg

Przed :44stopnie Po:51 stopni

Nieraz mogę go trochę przycisnąć (tak z 4 h bez przerwy) i wtedy też musiałbym sprawdzić temperatury.

Czy to normalny zakres temperatury po tak krótkim czasie? Czy to ja źle odczytuję z tego programu? Czy może program się myli?

Procesora nie podkręcałem, mam obudowę cooler master z otworem wentylacyjnym z lewej strony która co prawda jest skierowana do biurka ale odsunąłem ją troszkę aby był jakikolwiek przepływ powietrza.

01092011332.th.jpg

Może troszkę panikuję ale nie śpię na pieniądzach a do tego jestem studentem i cały dzień jadę na suchym chlebie i nie chcę mieć kolejnego wydatku w postaci nowego proca.

Powie mi ktoś jak to z tym jest?

Dodatkowe info:

Zasilacz :Chieftec 500W

Ram: DDRIII Goodram 2 x 2 GB 1333Mhz

Grafika: Asus GeForce 9800 GT Ultimate

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie stać cię na kupno lepszego chłodzenia do procesora to przynajmniej zainwestuj w jakąś lepszą pastę termoprzewodzącą. Zdemontuj chłodzenie, usuń pozostałości starej pasty, posmaruj nową i załóż chłodzenie z powrotem. Ja tak zrobiłem i temperatury spadły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...