Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawello12

Rozwiązany: Komputer nie uruchamia się

Polecane posty

Witam

Mam problem z komputerem znajomego. Przy próbie odpalenia, wiatraczki się włączają, ale nie ma piku, że wszystko jest ok. Nie ładuje się system, nie ma informacji z karty graficznej i płyty głównej. Na początku myślałem, że to karta, więc włożyłem swoją, ale dalej to samo. Przestawienie zwrotki CMOS też nie pomogło. Powoli nie wiem co robić. Mam nadzieję, że pomożecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź czy z płytą główną wszystko w porządku (kondensatory). Potem, albo sprawdź zasilacz miernikiem, albo po prostu podłącz swój i spróbuj na nim odpalić. Kolejne, co mi przychodzi do głowy to pamięci - wyjmij wszystkie kości, a następnie spróbuj odpalić kompa wkładając każdą po kolei w każdy slot (będzie 8 takich prób, kości wkładaj oddzielnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Zasilacz przełożyłem swój - nadal to samo. Wkładałem pamięci pojedynczo w każdy slot - nadal to samo. Płytę główną dokładnie obejrzałem i na oko wygląda ok. Jeden kondensator był tylko lekko przechylony, tak, że stykał się z drugim. Poprawiłem to, ale nadal nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem procesor, odpaliłem i nadal to samo. Czarny ekran, zero pisków. Podejrzewam, że w takim razie płyta główna jest uwalona. Mam rację? Wstrzymuję się z ponownym montażem procka, co by pasty termoprzewodzącej nie marnować. A innego kompatybilnego procka nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej, to znaczy, co ewentualnie innego może być zepsute?

Kurczę, szkoda, że jednak trzeba się bawić w gwarancję ze sklepem Techplanet. Ostatnio napęd wymieniali mi prawie 2 miesiące, a przysłali go dopiero po postraszeniu federacją konsumenta. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...