Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misieq_pk

błąd systemu - bluescreen

Polecane posty

hej!

no cóż, zgodnie z tematem mam problem z wyskakującymi bluescreenami. ostatnimi czasy miałem już 4 (w ciągu 2 dni). cały czas takie same, ale wyskakują różnie: jak przeglądam neta, pisze coś w notatniku czy gram.

kumpel ma to samo, tylko że ma nowszy sprzęt (różnimy się tylko procesorem -> on ma bodaj core i5) i gdy zawołał techników i opisał im ten błąd, oni wzięli komputer do sprawdzenia... i powiedzieli, że wszystko jest ok.

mój nauczyciel od infy powiedział, że to może być błąd pamięci. sprawdziłem memtestem caluśki RAM i tez wszystko było ok.

tutaj mała sweet-focia błędu:

5f4e5c2b0fff8340m.jpg

sprzęt 2-letni, te bluescrreny mam od początku, ale zdarzały się tak raz-dwa na parę miesięcy. własnie teraz coś szaleją.

komputer to: C2D E8500, 4GB RAM Corsair, GF 260GTX, Win7 HP 64-bit, zasilacz 750W też corsair.

próbowałem coś poszukać na własna ręke, ale mi nie wyszło - na stronce MS pisało, że to wina sterowników, ale wszystkie mam albo ściągane nie dawno (vide sterowniki grafiki) albo automatycznie przez Windows Update, także...

pozdrawiam serdecznie! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym i jak testowałeś pamięć? Bo to jednak ją bym podejrzewał na początek. W drugiej kolejności sprawdziłbym czy nie ma nowszego BIOS a jak jest to sprawdziłbym co się w nim zmieniło (w sensie przeszukania listy zmian pod kątem usunięcia występującego u Ciebie problemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pamięć sprawdzałem MemTestem chyba wersja 4.0, no i sprawdzałem normalnie - czyli wypaliłem płytkę i uruchomiłem przed startem systemu.

BIOS mam raczej najnowszy, wersja jest F10b od Awarda.

to juz sam zrobiłem i problem nie ustąpił, dlatego spytałem też na forum. może coś pominąłem po prostu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę tak, że pełny cykl, bo po pewnym czasie coś tam wyskoczyło i test zaczął się od początku.

i nie podkręcałem kompa wcale. jedyne co to przestawiłem mu tryb pamięci z extreme (3) na standard (1) (czy normal) było chyba jeszcze turbo, czyli jakby 2 poziom.

od środy znowu nie miałem BS. ale jak długo ten błogi stan potrwa- nie wiem...

pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...