Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zolwik03

Robienie cutscenek

Polecane posty

Witam. Od niedawna próbuję stworzyć coś podobnego do gry w programie FPS Creator. Wiem, jak dodawać dźwięk, umiem jako tako obsługiwać Trigger Zone, krótko mówiąc - znam podstawy i może coś z tego wyjdzie. Tylko, że w grze muszą być cutscenki, żeby ukazać pewne zdarzenia albo przekazać informacje. I tu moje pytanie: czy trudno zrobić taką cutscenkę? I jak? Szperałem trochę w googlach i znalazłem kilka informacji:

1. Znalazłem kilka programów do robienia animacji 3D, m.in. darmowy Blender. Na stronie tego programu są tutoriale, ale dla mnie one są chaotyczne i wolałbym, jakby mi ktoś wytłumaczył to łopatologicznie :smile: Nie chodzi mi o filmiki najwyższej jakości, bez żadnych efektów, zwykłe scenki.

2. A może da się jakoś zrobić cutscenki wykorzystując modele z programu FPS Creator? Tam są postacie, budynki, akcesoria.

3. A może są jakies inne sposoby aby zrobić taki filmik?

Nie znam się na takich rzeczach, może ktoś z Was siedzi w takich tematach i jest w stanie mi pomóc. Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w grze muszą być cutscenki, żeby ukazać pewne zdarzenia albo przekazać informacje.

>>> Nie muszą. Ale to temat na oddzielną dyskusję...

I tu moje pytanie: czy trudno zrobić taką cutscenkę?

>>> Tak. :wink:

2. A może da się jakoś zrobić cutscenki wykorzystując modele z programu FPS Creator? Tam są postacie, budynki, akcesoria.

>>> Chyba tak. Jeśli się nie mylę, Blender obsługuje format .x, ale nie jestem pewien, czy będziesz mógł zaimportować szkielet - nie miałem za wiele do czynienia z Blenderem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak chciałbym mieć możliwość wstawienia cutscenek do mojej "gry", żeby przedstawić pewne informacje.

Blender podałem jako przykład, jest wiele różnych programów 3D. Właśnie bardziej zależy mi na wykorzystaniu modeli z FPS Creatora, bo zanim stworzyłbym chociaż jedną postać w 3D to by minęły wieki, a i tak pewnie wyglądałaby jak jakiś kosmita :laugh: . Jeśli znalazłbyś jakiś sposób, żeby wykorzystać te gotowe obiekty w jakimś programie, to byłoby fajnie.

A odnośnie FPS Creatora... nie znam się w ogóle na skryptowaniu, z poradników dowiedziałem się tylko jak zrobić, żeby światła same gasły albo drzwi otwierały. Mógłbyś nauczyć mnie parę sztuczek? Moją grą ma być horror, więc tego typu bajery mi się bardzo przydadzą. Są 84 skrypty w tym programie, tylko, że ja nie wiem do czego służą. Na razie to używałem tylko skryptu plrinzoneactivateused (do drzwi i świateł) - reszta? Mógłbyś mnie trochę podszkolić?

Jeśli możesz mi pomóc, będę wdzięczny.

Zapomniałbym. Gdybyś wiedział, jak zrobić latarkę w FPS Creator, to mógłbyś mi napisać? Przeszukałem kilkanaście stron, przejrzałem poradniki i znalazłem jeden tylko tutorial, gdzie trzeba pozmieniać wiersze w plikach, tylko, że te ustawienia resetują się po wyłączeniu programu i to światło świeci cały czas, a mi zależy bardziej na takim świetle, które można wyłączać i włączać w każdej chwili.

@EDIT - napisałem osobny temat o skryptach i bajerach w FPS Creator.

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=152658

Tam mi pomóż odnośnie tego programu, jeśli w ogóle chcesz, w tym temacie możesz mi pomóc odnośnie wykorzystania modeli z FPS Creatora w jakimś programie do animacji 3D.

@EDIT -Zainstalowałem Blendera i niestety nie wykrywa żadnych plików w FPS Creator... kurde. Zna ktoś program, który zaimportuje te pliki? Może 3DS max?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...