Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bardanos

Zestaw antywirusowy

Polecane posty

Witam. Jako iż komputerek dawno nie był skanowany, zainstalowana jest tylko seryjna ochrona windows seven a niekiedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy z internetem - postanowiłem jakoś solidniej zabezpieczyć się przed całym shitem płynącym zewsząd - czyli wirusami, szpiegami i innymi ,,przeszkadzaczami". Wczytując się w porównania, testy i opinie chcę złożyć kompleksową ochronę komputera. Dlatego też zakładam ten temat tutaj, abyście doradzili mi i powiedzieli jakim zestawem najlepiej ochronie, usunę i przeskanuje komputer.

Z góry dziękuje za wszystkie porady i propozycję, pozdrawiam Bardanos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie wiem jak w wersji 6 avasta!, lecz 5 miała wiele błędów. Całość działała tak, jakby była w fazie testów (jedynie grafikę miała dobrze zrobioną). Robiąc testy na programie avast ! 5 na komputerze, na którym było około 30 wirusów napisanych "na szybko", lecz działających, avast nie rozpoznał w żadnym zagrożenia i pozwalał plikom robić dowolne zmiany w rejestrze i nawet przejmować kontrolę jako administrator. Potrafił znaleźć wirusy, tam gdzie ich nie było np. w skompilowanym pliku z C++ typu kalkulator. Podobno wersja 6 trochę się podciągnęła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sagitarius587

Antywirusy:

1) avast 6.0

2) AVG Anti-Virus Free Edition

3) Comodo AntiVirus 2011

4) Avira AntiVir Personal - Free Antivirus

Zapory:

1) Comodo Personal Firewall 2011

2) PC Tools Firewall Plus ( antywirus tej firmy jest beznadziejny, ale zapora jest bardzo dobra)

3) Outpost Firewall Free 2009

Pakiet (zapora + antyvir)

Comodo Internet Security 2011

Skanery dodatkowe:

1) Emsisoft Emergency Kit

2) Malwarebytes Anti-Malware Free

Dodatki do przeglądarki:

1) Ghostery

2) AdBlock

3) NoScript (firefox)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) avast 6.0

Sprawdzałem, radzi sobie tak jak wcześniejsze wersje (czyli sobie nie radzi). Ja bym podziękował.

Antyspyware:

1) Emsisoft Emergency Kit

2) Malwarebytes Anti-Malware Free

Żaden z tych programów nie jest programem antispyware. Emsisoft to uniwersalny pakiet, który kosi również spyware, ale nie tylko to, a Malwarebytes' to program, który tnie ogólnie pojęte malware, przy czym akurat ze spyware radzi sobie różnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...