Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

osidiablo

BSOD 0x0000008E - co jest jego przyczyną?

Polecane posty

Miałem kupić silniejszy zasilacz ponieważ miałem bluescreena z powodu filmików na youtube. Ostatni jak pytałem się na tym forum o pomoc, to nikt mi nie pomógł, lecz sprzedawca ze sklepu wiedział jak to zrobić. Więc się pytam czy bluescrean kodu OxOOOOOO8E napewno jest od słabszego zasilacza, ponieważ nie chce wydawać 200zł , bo moderatorom + innym niby genialnym użytkownikom (to oczywiście nie do wszystkich) tak się ''zdaje''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nigdy bezpośrednio nie spowoduje powoduje blue screen-a za to pośrednio już tak - jeśli jest za słaby lub/i niestabilny to podzespoły dostają za mało prądu - wtedy masz cały wachlarz zachowania: od błędów kernela sterownika karty graficznej poprzez błędy pamięci i/lub procesora, niestabilne działania dysków i napędów i na błędach logicznych skończywszy. Podaj może link do tamtego tematu to jeszcze raz się przyjrzymy. Jeśli zasilacz był gorszej konstrukcji to wymiana na markowy jest konieczna, bo diagnoza czegokolwiek jest niepewna (software czy zasilacz? grafika czy zasilacz? pamięć czy zasilacz?) i nie ma sensu bez pewnego zasilacza. Za słaby zasilacz kiepskiej konstrukcji nie tylko powoduje problemy ale może coś uszkodzić (przeciążenie jednej linii powoduje wzrost napięcia na drugiej). Za słaby zasilacz o dobrej konstrukcji przy chwilowym przeciążeniu po prostu "wyrobi" przy dłuższym się wyłączy. Stąd jeżeli stwierdzono w wątku, że zasilacz jest niepewny, to dalsza diagnostyka odbywać się musi na pewnym zasilaczu. Nie zawsze trzeba od razu kupować. Do testów często warto pożyczyć. Markowy można bez obaw podłączyć - nie uszkodzi żadne zwarcie itp bo jeśli jest dobrej konstrukcji to jest zabezpieczony.

P. S. Podałeś tylko kod błędu - a ten nawet sprzętowo nie musi być spowodowany ale infekcją np: też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno to nie infekcjia , po tylu skanowaniach które zrobiłem to jest nie możliwe (wszystkim co się dało XD) co do tematu to pewnie w koszu, ale postaram się znaleźć , chyba że wystarczy że podam sprzęt. Ale to możliwe?? Bo po kilku filmikach na youtube komp się wiesza że nic nie można zrobić, nawet kursor nawet drgnie, a po 1 min. jest blue. Zauważyłem, może to nic, ale udało mi się na chwile włączyć menadżer zadań i była tam kupa pliku Taskmgr.exe , przynajmniej z 10 takich, ale po chwili zrobił się 1, i zcina. Zaraz sprawdze czy jest temat w koszu, pewnie tak, i dam link

P.S. chyba nie znajde w koszu XD ile tam tematów. To mów czego ci trzeba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś że sprzedawca rozwiązał problem? To może napisz co to było. Co do informacji które trzeba podać to na początek pełna konfiguracja komputera łącznie z marką i modelem zasilacza oraz pełna treść BSOD (może zajrzyj też do dziennika systemu i zobacz co tam za błędy wynotowuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok...

Co do naprawionego czegoś to była nagrywarka, wolno chodziła i sprzedawca naprawił.

Konfiguracjia:

Win XP SP3

Ram 2GB od Kingstona (sorry jak źle napisałem )

grafa NVIDIA GeForce 9600 GSO 512

procek(chyba) AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5400+ 2,81GHz

ten nieszczęsn zasilacz IBOX Model DR-8400BTX max. 400W

Nie pamiętam treści tego BSODa, każdy taki sam, miał kod zakończony na 08E i nic więcej się nie wyróżniało. Żadnych powodów ze strony plików

Jak mi powiesz jak zajrzeć do dziennika to zobacze. Chyba że te informacjie wystarczą do potwierdzenia diagnozy.

Jeśli jeszcze czegoś potrzeba mów/pisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak - poczekaj czy blue screen się pojawi - jeśli tak, zanotuj w całości. Co do zasilacza to nie tylko o moc chodzi ale o zabezpieczenia. Nie wiem czy wiesz ale zasilacze do komputerów są tak skonstruowane, że wzrost obciążenia na jednej linii skutkuje wzrostem napięcia na innej - inaczej zasilacze byłyby ogromne. Zasilacz markowy przy przeciążeniu którejkolwiek linii wyłączy się. Zasilacz bez zabezpieczeń może w takiej sytuacji spalić to, co jest zasilane niedociążonymi liniami. Dodam jeszcze fakt, że wiele konstrukcji jest już fabrycznie spartaczone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watchdog.sys to moduł nadzorujący kartę graficzną, najczęściej bsoda z nim powoduje wątek który utkną w sterowniku, i gpu wpada w loopa niekończącego. Wyłącz przyśpieszenie sprzętowe we flashu, ppm na filmie na YT i odznacz przyśpieszenie.

Niezbyt dobrze działa ta akceleracja sprzętowa flasha na winxp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to jednak nie pomogło to:

Napisz ile czekałeś na tego blue screena. Przeinstaluj sterowniki od chipsetu i karty graficznej. Pamięć RAM testowałeś? Podmiana zasilacza, nawet w sensie pożyczenia od kogoś coś markowego w celach diagnostycznych, by się jednak przydała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...