Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymikolo

Edycja filmów i konwertowanie plików

Polecane posty

Witam :smile:

Piszę w sprawie, która po prostu zaczęła mnie frustrować. Chodzi o złożenie kilkuminutowego klipu, składającego się z nagranych telefonem ujęć. Pliki są zapisane w formacie MP4, ale wiem, że Windows Movie Maker go nie obsługuje. I właśnie dlatego chciałem skonwertować nagrane pliki wideo do formatu (myślę że ten jest tu najbardziej odpowiedni) WMV. Chociaż prawdę mówiąc, aż tak się na tym nie znam, więc nie wiem, może MPEG lub AVI też się nadają...

Problem pojawił się już na starcie, ponieważ nie potrafię/nie mogę wykonać pożądanej operacji. Pobierałem konwertery "Freemake Video Converter 2.3.4.0", "Hamster Free Video Converter 2.0.0.16", a aktualnie męczę się z "Windows Media Encoder 9 PL". Zresztą, tu podaję link, z którego wszystko ściągałem: http://www.dobreprogramy.pl/Obrobka-i-konw...indows,105.html. A frustruje mnie to, że żaden z programów nie wykrywa plików znajdujących się na pulpicie (jak pisałem, format MP4; natomiast ikona na pulpicie przybrała znaczek Winampa, tylko że nie mogę w nim filmu odtworzyć :dry:). Kiedy już raz udało mi się wrzucić plik do tego "Hamster...", okazało się, że muszę skonwertować bez dźwięku, ponieważ pojawił się jakiś problem w ustalaniu wyjścia audio. No ale ok, w końcu i tak planowałem zrobić podkład muzyczny. Szkoda tylko, że kiedy wrzuciłem plik do Windows Movie Makera, ten był cały czarny, a odtwarzanie nawet nie chciało się włączyć! :sad:

Naprawdę już nie wiem, w czym może tkwić problem. Co nieco się orientuję w opisywanych kwestiach, ale jak widać, już naprawdę nie daję rady. Bardzo proszę o pomoc, chociażby w poleceniu dobrego konwertera i wyjaśnieniu, dlaczego żaden z programów nie wykrywa mi na pulpicie tamtych plików wideo nagranych telefonem. Jest to dla mnie niezbędne, ponieważ niedługo będę musiał zmontować coś większego, ale i tak amatorskiego :wink: W każdym razie, mądrzejszych bardzo proszę o oświecenie mnie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem wymieniony program i o dziwo, po raz pierwszy wszystko zostało wykryte i dobrze skonwertowane. Niestety, kiedy już chciałem dodać plik do Windows Movie Makera, wyskoczył mi taki błąd: http://img593.imageshack.us/img593/6935/64329118.png. Ja się chyba załamię, ciągle coś... :sad:

Poza tym, czy mógłbym prosić o wyjaśnienie, dlaczego pozostałe programy w ogóle nie odnajdowały na pulpicie plików, które chciałem skonwertować? I co jest nie tak, że za każdym razem napotykam jakiś problem - jak nie ten, to zupełnie inny? Bardzo proszę o dalsze wyjaśnienia, niemniej dzięki, bo jest postęp przynajmniej w dobraniu odpowiedniego programu konwertującego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały edit sprawy. Błąd, do którego link podałem w poprzednim poście, co prawda do tej pory wyskakiwał, ale nie w każdym przypadku. Trzy z pięciu plików udało mi się przetransferować do Windows Movie Makera, ale pozostałych dwóch ciągle dotyczy opisywany wyżej problem.

W każdym razie, zmontowałem swój upragniony klip z tych trzech filmików nagranych telefonem, ale pojawił się kolejny kłopot (a czego się mogłem spodziewać... :dry:). Gdy próbuję zapisać gotowy film, pasek postępu dociera do 25%, a potem wyskakuje kolejny błąd, informujący o tym, że program nie może odnaleźć pliku składowego filmu. Tylko że dosłownie wszystko czego użyłem do montażu, znajduje się w tym samym miejscu, gdy było transferowane do Windows Movie Makera! A na chwilę obecną problem zmienił się na zupełnie inny - po prostu proces zapisu się nie odbywa :sad:

Czy jest ktoś w stanie pomóc? Naprawdę, proszę o to z całego serca, już dłużej nie wytrzymam z tym crapem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, może jednak faktycznie przestać sobie zawracać tym głowę i się przerzucić... A ta testowa wersja Sony Vegasa to trial, tak? W takim razie, przez jaki okres czasu będę mógł z niego skorzystać? Bo mam nadzieję, że więcej niż tydzień i zdążę coś tam sklecić :wink: A dobry ten Pinnacle? Nigdy nie słyszałem o tym programie. I dzięki chociaż za uspokojenie mnie i drobną, ale w gruncie rzeczy wystarczającą pomoc :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, myślę, że problem można uznać za rozwiązany. Dzięki programom Format Factory (nie wiem czemu, ale jest to jedyny niezawodny w moim przypadku konwerter, jak najbardziej wart polecenia) oraz Windows Movie Maker zrobiłem dwa kolejne filmiki. Nie wiem już sam, być może faktycznie wcześniej gdzieś mi zniknął jeden z potrzebnych plików, chociaż mógłbym przysiąc, że to niemożliwe :tongue: I może właśnie dlatego miałem problem z zapisem jednego z montaży... W każdym razie reszta jak najbardziej się udała i jestem bardzo zadowolony z efektów :smile: Bardzo dziękuję wszystkim udzielającym się tutaj, jednak nielicznym, za pomoc! A trial programu Sony Vegas być może ściągnę w przyszłości, kiedy będę planował coś większego. Jeszcze raz dzięki!

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...