Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kathai_Nanjika

Sunrise Avenue

Polecane posty

2qa76t5.jpg



Fiński zespół rockowo-popowy, założony w 2002 roku w Helsinkach. Popularność zdobył między innymi dzięki piosenkom Fairytale Gone Bad i Forever Yours z debiutanckiego albumu On The Way To Wonderland, wydanemu w 2006 roku. Album ten wypromował Sunrise Avenue, którzy w mgnieniu oka podbili swoimi utworami listy przebojów w Europie.
Niestety wkrótce nastąpiły zmiany w składzie zespołu, co dało się wyczuć podczas odsłuchiwania kolejnego albumu, jakim był Popgasm. Już sama nazwa wskazuje, że utwory zawierały w sobie więcej popowych melodii, co nie każdemu może się spodobać. Jednak piosenki są wciąż pełne energii, wciąż nie brakuje im wesołego, swobodnego i humorystycznego stylu SA.
W marcu 2011 roku Sunrise Ave wydali 3 album - Out Of Style. Czyli pop, rock i nowoczesne akcenty. Album wywołał spore zainteresowanie, zapewnił SA nowych fanów, a ci starsi nie mieli powodów, by narzekać. Najpopularniejszą piosenką z ostatniego krążka został utwór Hollywood Hills.

Obecny skład:
Samu Haber - wokal i gitara,
Riku Rajamaa - gitara i chórek,
Raul Ruutu - bass i chórek,
Sami Osala - perkusja,
Osmo Ikonen - keyboard.

Byli członkowie zespołu: Janne Kärkkäinen - gitara i chórek, Teijo Jämsä - perkusja, oraz Jukka Backlund - keyboard.

Warto też wspomnieć, że SA od jakiegoś czasu bywają zapraszani na event Hity Na Czasie.

I tak na koniec przyznam się, że te parę lat temu, kiedy pierwszy raz usłyszałam w radiu Fairytale Gone Bad, dosłownie w mgnieniu oka zakochałam się w tej piosence. Nieco później, przekopując się poprzez inne utwory SA, zakochanie od pierwszego usłyszenia przerodziło się w niegroźną *khm* obsesję na punkcie całego zespołu. Która trwa do chwili obecnej.
Podsumowując, jeśli lubicie rockowe oraz pop-rockowe klimaty, lubicie czasem posłuchać swobodniejszych, zabawniejszych tekstów lub, wręcz przeciwnie, usłyszeć coś ambitniejszego... Czy też żywego, energetyzującego albo i spokojnego, włączając w to wszystko fantastyczny głos wokalisty... Koniecznie zapoznajcie się z Sunrise Avenue!

Kilka piosenek:
Heal Me
Choose To Be Me
Angels On A Rampage
Fairytale Gone Bad
Birds & Bees
Monk Bay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię posłuchać tych chłopaków od czasu do czasu, szczególnie, że u brata w pokoju non-stop leci Out Of Style (naprawdę, niezłe soft rockowe granie).

Strasznie mi się spodobała ich przedostatnia płyta z zapisem trasy koncertowej Acoustic Tour 2010 - najlepsze hity z genialnymi wstawkami gitarzysty i wokalisty i jest koncertowa wersja mojego ulubionego 6-0.

Jutro będą w Bydgoszczy na Hitach na Czasie, które jest niezłym badziewiem a to za sprawą prowadzącego Tomka Kammela i szerzej nieznanym artystom zza granicy. Ale Jankes to już jest gość :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daveNWN - Co prawda płytki Acoustic Tour 2010 nie posiadam (niestety :<), ale przyznam, że ich piosenki fantastycznie brzmią w wersji akustycznej (kto wie czy w niektórych przypadkach nawet nie lepiej, niż te w wersji studyjnej? ;]).

A co do Hitów Na Czasie - cóż, zespoły tam występujące nie bardzo odpowiadają mojemu gustowi muzycznemu, dlatego też samym eventem zainteresowałam się tylko i wyłącznie ze względu na SA; zawsze to milej się robi słysząc, że po raz kolejny pojawią się w Polsce. Gdyby nie fakt, że w tym roku koncerty są w Bydgoszczy, to na Sunriseów pewnie bym się wybrała. ;]

Zgodzę się z Krzysiem, nie ma co przywiązywać wagi do wizerunku, tylko do muzyki. W końcu to dla niej się słucha, nieprawdaż? ;)

I szanuję Twoje zdanie, jednak z tym radiowym crapem się nie zgodzę. Owszem, według mnie też się opuścili (twierdzę tak tylko dlatego, że słucham głównie rocka i metalu i nowe albumy już mniej przypadły mi do gustu), ale w zespole nastąpiło sporo zmian, co zwykle wpływa niekorzystnie na skład czy muzykę, którą tworzą. Dlatego też jestem w stanie wybaczyć im "spadek formy". Zresztą jest to zespół, do którego mam spory sentyment...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...