Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

potus

Zawieszenie ekranu podczas ładowania Systemu

Polecane posty

Komp nagle mi się wyłączył ( grzebałem w komórce i nagle radio netowe się wyłączyło i zdążyłem zobaczyć, że komp się hmmm... resetuje) Potem nie dało się załączyć bo "brakowało lub był uszkodzony jakoś plik w C:windows/system lub system 32. Resetowałem kilka razy aż w końcu włożyłem CD Widnowsa i naprawiałem. Potem Sys ładował się się do momentu "Sprawdzanie systemu plików ..." I obojętnie czy przerywałwem sprawdzanie czy odczekam całą procedurę na monitorze miałem tylko ten niebieski ekran - ale sys się ładuje bo słyszę dźwięk powitania a potem dźwięk błędu. Potem wykonałem TO

W tej chwili obraz robi się czarny (widać obrazki: Płyta główna i k. sieciowa potem ekran Windows z paskiem ładowania) i tu monitor robi się czarny i tylko słychać dźwięki z "tła" jw.

Kompa da się włączyć w trybie awaryjnym.

Pomóżcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro system działa w trybie awaryjnym, to sprawdź w Podglądzie zdarzeń, czy nie pojawiają się jakieś dziwne błędy przy uruchamianiu systemu. Ponadto odczytaj i podaj S.M.A.R.T. dysku twardego (w mojej sygnaturce masz linki do poradnika, w którym jest napisane co i jak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech Zdenerwowałem się i zaniosłem do servisu. Skasowali "pińć" dych i stwierdzili, że grafa nawaliła. Wysłałem na gwarancji do ESC tam pogrzebali przez tydzień i odesłali do producenta. Ci mogli trzymać przepisowe 14 dni ( czyli od 16 XI do 6 X !!! ) ale wyrobili się do 4 X.

I teraz tak, W "papierach" napisali "NAPRAWA" ale kartę wymienili. Wynika to z faktu że trzeba było stery nowe zainstalować i co ważniejsze do zasilania karty trzeba taką wtyczkę z 12 pinami a ta poprzednia karta taką z 6 pinami. W sumie musiałbym wymienić zasilacz !! Facet z servisu znalazł taką przejściówkę i podłączył dodatkowe 6 pinów do wolnego przewodu służącego do zasilania twardziela.

Czy producent nie powinien zmienić gwarancji i liczyć ją od nowa ?? W końcu nie naprawili tylko wymienili !! Co z zakupem zasilacza ?? Bo niby dlaczego mam ponosić dodatkowe koszty z powodu wadliwego sprzętu i jego wymiany (naprawy) i tak w sumie servis mnie skasował 50 za diagnozę i 40 za uruchomienie po naprawie (wymianie) grafy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...