Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gracz PC

Mobilny Internet bez limitu danych

Polecane posty

Witam, jak w temacie chciałbym Was zapytac czy znacie jakis mobilny internet bez limitu danych? Ja teraz uzywam Play 1 Mb i tam mam 10 GB na miesiac (45zl)

Ostatnio przeczytalem ciekawa wiadomosc w PC Format 9/2011 s. 5 że spółka Aero2 bedzie udostepniac przez 3 lata daromowy internet mobilny wlasnie bez limitu. Tylko predkosc wolna bo 256-512 Kb/s, jednak to juz jest cos.

Slyszeliscie moze o tym i o dzialaniu tej uslugi?

Tu jest mala informacja: http://www.aero2.pl/www/ubdi.html

Może znacie inne oferty bez limitowego Internetu?

Ja niestety jestem skazany na moblinosc, bo wyjezdzam na studia do Krakowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie slyszalem o takiej ofercie, jednak moze zainteresuje cie oferta internetu CDMA Plusa. Rowniez jest limit, jednak od polnocy do 6:00 pobieranie plikow nie liczy sie do limitu miesiecznego. Szczegoly znajdziesz na stronie plusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iPlusie masz nielimitowany internet HSPA+(14Mbita/s do 48Mbitów) w nocy pakiet od 24 do 9 w nocy masz za darmo w abonamęcię za 75 zł(7GB limitu, ostatnio widziałem promocje z 8GB), sam z niego korzystam na codzień i jestem z niego bardzo zadowolony, możesz też dopłacić 10zł i mieć "bezlik GB" od 24 do 12(trochę bez sensu to zrobili). No i mnie te 7GB starcza spokojnie na dzień, bo i tak w dzień mam inne sprawy na głowie niż ściąganie dużych plików.

Co do pingów to utrzymują się w granicach 100-140 ms jak tylko wróce do domu(właśnie wracam z Kołobrzegu) wkleje wynik z pingtestu jako dowód, jak kogoś oczywiście ten parametr interesuję.

Jak obiecywałem:

Warszawa:

45962153.png

Manchester:

45962319.png

Wszystko wykonane przy standardowym MTU windowsa. :nauka:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Aero2 to musisz posiadac modem pracujacy z czestotliwoscia 900MHz. Dobry jest Huawei E173-u2. Ponadto w tej sieci pojedyncza sesja moze trwac tylko godzine, wiec plikow nie posciagasz. I jezeli chcesz miec karte SIM tej sieci musisz osobiscie udac sie do Warszawy i zaplacic za nia bodajze 55zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki za posty ;)

Taki modem do Aero to akurat mam, jest to Huawei E169, bo został mi z dawnych czasów. Jest na liście modemów obsługujących Aero, mam nadzieje że pociągnie ;)

Wiem ze tam sesja trwa tylko godzinę ale chce miec to Aero na zasadzie uzupelnienia Play'a. Bo tam jak internet zwolni to sie nawet poczty nie da sprawdzic i trzeba najwyzej dokupywac GB.

Fajna jest ta oferta w iPlusie, tylko te godziny bez limitu to faktycznie są lekko nietrafione. W roku akademickim wole raczej pobierac pliki wolniej ale w godzinach dziennych niz po nocy.

W ogole to szkoda ze w Polsce na kazdy internet mobilny sa limity danych :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W abonamencie limitu danych nie ma. Po przekroczeniu pakietu gb prędkość zwalnia ale internet jest, choć ledwo cokolwiek tym przeglądać.

Zwracam po raz kolejny uwagę na fakt, ze "u mnie działa wiec polecam" nie sprawdza się w przypadku mobilnego internetu, bo co bts(stacja nadawcza) to inna historia i nawet 2 osoby mieszkające w jednym miasteczku będące w tej samej odległości i mający takie same zakłócenia na trasie z nadajnika do odbiornika a jednak łączące się z 2 różnymi nadajnikami o takich samych parametrach będą miały kompletnie inne prędkości przy łączeniu się z netem oraz pingi:) Czemu? Ilość podłączonych osób do danego bts:)

Wszystkie sieci oferują internet na próbę więc warto spróbować.

Co do cdma - dobre rozwiązanie gdy mieszka sie w miejscu gdzie hsdpa nie ma lub bardziej zależy nam na pingach, przy taryfach czysto cdma mamy mniejsze limity Gb. Nie znam tajników oferty cdma w plusie(niestety nadal mniejszy zasięg niz w orange) w orange biorąc free za 59(inne są nieopłacalne, przynajmniej w mojej ocenie) można kożystać z cdma(na alledrogo modemy cdma są dostępne)

Wszystkie istotne sieci(niestety póki co bez CP) oferują pobieranie od 24 do rana bez obciążania limitów. ciekawie ma plus - biorąc ofertę bez modemu masz umowę na rok, a przy przedłużaniu umowy dodają gb:) To skąd modem? z allegro ceny nie są takie wygórowane. Tudzież kupić modem w play na kartę - play nie daje już simlocków na modemy, a ceny za nie są niskie(nie wiem ile plus normalnie liczy za modem, bo orange liczy sobie kosmiczne sumy)

Podsumowując. Nie da się tak zrobić zeby mieć dobrą szybkość i brak limitów, to jeszcze jakiś czas pozostanie bolączką internetu gsm, obecnie jednak limity gb są już dość duże a te w połączeniu z nocnym pobieraniem sprawia ze 7gb spokojnie wystarcza, byleby nie przesadzać ze stronami żrącymi tansfer:) Wybierając sieć sugeruj się tym jak będzie działać u Ciebie, a więc:

- jak daleko masz do najbliższego nadajnika hsdpa,

- przeszkody terenu

- obciążenie sieci

Najlepiej zrobisz testując dostępne oferty na rynku - szczególnie w godzinach największego ruchu

i ciekawostka właśnie zauważona - jeżeli dobrze rozumiem w plusie biorąc oferte bez modemu masz albo dużo większy limit (np z 7gb do 18!) albo umowa na 12 miechów.

Mam nadzieję ze w jakimś stopniu pomogłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...