Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 09/2011 zawartość

Polecane posty

Wrześniowy numer CD-Action wyjątkowo pojawi się dzień później niż zwykle, czyli w ŚRODĘ 31.08. Powód opóźnienia jest oczywisty ? targi gamescom, których termin nieco kolidował z naszym cyklem wydawniczym, więc musieliśmy troszkę opóźnić druk pisma, żeby zdążyć z relacją i przeglądem gier z Kolonii. Mam nadzieję, że to nie będzie dla was żaden problem, szczególnie że ten numer CDA zapowiada się... tłusto.

Po pierwsze ? zawiera 2 DVD z trzema pełnymi wersjami gier po polsku, a oprócz ?tradycyjnej? zawartości dołożyliśmy też Tipsomaniaka (140 dodatkowych stron) i kilka drobnych gadżetów, w tym skany CDA z 1997 (12 nr) które powinny wam przypaść do gustu. Numer będzie nietypowo zapakowany (tzw. megapakiet ? kto pamięta CDA 09/10, wie o co chodzi).

Tegoroczny Tipsomaniak to dwie książeczki w jednej. Około 40 stron zajmują komiksy znanego wam zapewne Otisa (to jego pasek jest co miesiąc w dziale Info) i na pewno wam znanego Marka Lenca. Ba, są nawet komiksy stworzone przez nich wspólnie. Zdaniem kilku wycieczek fanów CDA, na których je testowaliśmy ? ubaw gwarantowany.

Druga część książeczki to już poważny poradnik ? gdy posypał ci się Windows, gdy nie możesz połączyć się z netem, gdy nie chcą działać gry, gdy komputer robi się za wolny, gdy utraciłeś bardzo cenne dane, gdy chcesz sformatować dysk itd., itp. Podpowiemy, pokażemy, poprowadzimy za rękę. Do tego na płycie dorzuciliśmy programy narzędziowe i specjalny ?zestaw ratunkowy do reanimacji komputera?, powiązany z tą częścią Tipsomaniaka. (Szerzej o tym przy opisie zawartości DVD). Tak czy siak ? 140 dodatkowych stron do poczytania ? i do śmiechu, i do podbicia swego ?skilla?.

A co w samym CDA? Dział ?W produkcji? zdominowany jest przez gamescom. Oprócz relacji z targów macie też przegląd ponad 30 gier. Nie będę tutaj wymieniał ich tytułów (macie je poniżej, w spisie treści), po prostu powiem tyle, że jeśli pokazała się warta uwagi gra, albo jeśli ujawniono coś nowego o jakiejś oczekiwanej produkcji ? znajdziecie to w naszym piśmie.

Dodatkowo opisujemy też kilka ?rimejków HD? klasycznych gier oraz dzielimy się wrażeniami z grania w kilka głośnych produkcji (Diablo 3, Gears of War 3, Anno 2070). I jeszcze niespodzianka ? polski cyberpunkowy FPS Hard Reset, który bardzo przyjemnie zaskoczył sceptycznie do niego nastawionego CormaCa.

W Recenzjach widać, że sezon wakacyjny w pełni ? co jednak nie znaczy, że nie ma tam niczego godnego uwagi. Hut stworzył megarecenzję Deus Ex: Human Revolution ? wbrew krakaniom malkontentów gra wypadła godnie. Fani pierwszego DE na pewno się ucieszą, bo najnowsza część mocno czerpie inspiracje z ?jedynki?. Niektórzy twierdzą, że aż za mocno... Enki poszalał po ulicach w Driver San Francisco, gem poznęcał się nad najnowszym dodatkiem do ?dragonaża? (Dragon Age II: Dziedzictwo), Siekiera rąbał Dead Horde, Monk sprawdził, czy Gods & Heroes jest warta zagrania, Martin zachwycił się najnowszym Patrycjuszem (Patrician IV: Narodziny Dynastii). Przetestowaliśmy też Traumę i pecetową wersję Limbo. A jest jeszcze dość nietypowy Bastion, cyberpunkowe E.Y.E: Divine Cybermancy oraz sporo drobnych gier na konsole i telefony.

W Publicystyce przedstawiliśmy wam historię i genezę formatu MP3. Enki w artykule o gamification pokazuje, jak mechanizmy wzięte z gier ?przeciekają? do naszego normalnego życia. Dwaj fizycy (w tym jeden profesor, a jednocześnie autor science fiction) bawią się bronią grawitacyjną ? a dokładniej zastanawiają się, czy: a) da się ją w ogóle zrobić, b) jak by wyglądała, c) jakie byłyby jej koszta. Wyniki są... porażające. :)

W Grach Wiecznie Żywych przypominamy Devil May Cry, zaś w Grach Kontrowersyjnych rzecz naprawdę mocna, która wywołała skandal na festiwalu produkcji niezależnych i spory huk w branży, czyli Super Columbine Massacre RPG! W opartej na faktach grze wcielamy się w dwóch nastolatków, którzy rozpętali strzelaninę we własnej szkole. I wbrew pozorom nie jest to żerowanie na temacie, a ambitna, artystyczna próba zmierzenia się z pytaniami, których zwykle gry nie stawiają... Warto o niej poczytać, a nawet w nią zagrać (jest darmowa).

Wróćmy jednak do nieco lżejszych tematów. Allor opisuje wrażenia z imprezy, którą Blizzard zorganizował w Warszawie. W ?Grywać z wampirem? autor sprawdza, jak często twórcy gier sięgali po tematykę wampirów i co z tego wynikało. Będzie też trzeci odcinek cyklu ?Czego uczą nas gry? z wiele mówiącym podtytułem ?Fabuła jest dla frajerów?. Krótko mówiąc ? obśmiewamy najbardziej oklepane scenariusze i wątki, jakie są używane w grach. Będzie też fotoreportaż z fabryki produkującej pamięci RAM i pendrive?y ? pokażemy wam, jak wygląda cykl produkcyjny. Na dodatek jest to polska fabryka (nie ?filia w Polsce?), w której nasi rodacy robią układy wcale nie gorsze niż to, co wychodzi z Tajwanu i okolic. Tematy publicystyczne kończymy obszernym tekstem pod tytułem ?Konsole przyszłości ? przyszłość konsol?, gdzie zastanawiamy się, jak będą wyglądali następcy obecnych konsol, jaka będzie przyszłość tego segmentu komputerów i jak będą wyglądały gry tworzone dla nextgenów.

Dział sprzętowy zaczynamy od megatestu telefonów nie droższych niż 600 zł. Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że już za niecałe 300 zł można kupić naprawdę przyzwoitego smartfona... Tak, tak... A poza tym testy monitorów (w tym jednego z bardzo fajnie rozwiązanym 3D i modelu z tunerem telewizyjnym), słuchawek, dysków twardych (w tym SSD), padów, myszek itd.

A na deser tradycyjnie Na Luzie i Action Redaction.

Dwa DVD9 to jakieś 17 GB miejsca. Czym to zapełniliśmy? Pomijając tradycyjny miks bonusów, modów, trailerów itd., zmieściły się tam trzy pełniaki w polskiej wersji językowej (skradanka Splinter Cell: Double Agent, gra akcji Peter Jackson?a King Kong oraz samochodówka Rajd Polski), a także specjalny dodatek do Tipsomaniaka, czyli płyta ratunkowa. Co to jest? Otóż jedna z płyt, jakie dołączamy do tego numeru pisma, ma dodatkową funkcjonalność. Oprócz standardowej zawartości, czyli gier, bonusów, galerii, jest też na niej cały pakiet pożytecznych programów. Dodatkowo jest również płytą bootowalną. Oznacza to, że gdy pojawią się problemy ze sprzętem czy Windowsem, można za jej pomocą uruchomić komputer i dzięki narzędziom na niej umieszczonym spróbować naprawić usterki. Szczegółowy opis działania płyty ratunkowej i narzędzi na niej zawartych znajduje się w Tipsomaniaku. Jest tez skan rocznika 1997 CDA (12 numerów).

Zatem: ŚRODA 31.08, 17,99 zł w ręku i ?Megapakiet? CDA 09/2011 jest twój! :)

###########################SPIS TREŚCI#########################

###########W PRODUKCJI

gamescom

Borderlands 2

Dishonored

Armored Core V

Rage

Dark Souls

Binary Domain

Battlefield 3

Władca Pierścieni: Wojna na Północy

FIFA Street

NBA 2K12

WildStar

Ridge Racer Unbounded

Dust 514

Guild Wars 2

Call of Duty: Modern Warfare 3

Dragon?s Dogma

Secret Files 3

King Arthur II

Dragon Commander

The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn

SSX

Assassin?s Creed Revelations

Batman: Arkham City

World of Warplanes

Lollipop Chainsaw

Ace Combat: Assault Horizon

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Prototype 2

Warhammer Online: Wrath of Heroes

Wiedźmin 2 v2.0

Smite

Need for Speed The Run

Star Wars: The Old Republic

Magna Mundi

Klasyki w HD

God of War Collection Volume II

Metal Gear Solid HD Collection

Silent Hill HD Collection

Resident Evil: Revival Collection

Ico & Shadow of the Collossus HD

Halo: Combat Evolved Anniversary

JUŻ GRALIŚMY

Diablo III

Gears of War 3

League of Legends: Dominion

Anno 2070

Hard Reset

############RECENZJE

Deus Ex: Human Revolution ? Bunt Ludzkości

Driver San Francisco

Dragon Age II: Dziedzictwo

Gods & Heroes: Rome Rising

Trauma

Limbo (PC)

E.Y.E: Divine Cybermancy

Patrician IV: Narodziny Dynastii

Vampire Saga: Welcome to Hell Lock

Dead Horde

Bastion

Insanely Twisted Shadow Planet

Toy Soldiers: Cold War

Ms. Splosion Man

Final Fantasy Tactics: The War of the Lions

Shift 2 Unleashed (mobile)

Groove Coaster

########PUBLICYSTYKA

Cyfrowa muzyka ? historia MP3

Gamification

Broń grawitacyjna (oczyma fizyków)

Gry Wiecznie Żywe: Devil May Cry

Gry Kontrowersyjne: Super Columbine Massacre RPG!

Blizzard w Polsce

Grywać z wampirem

Czego uczą nas gry, cz. 3

########SPRZĘT

Info

Temat numeru: Test komórek w cenie do 600 zł

Monitor LG IPS236

Monitor LG M2250D

Monitor 3D LG D2342P

Monitor iiyama ProLite B2712HDS

System do przechwytywania wideo

AVerMedia DarkCrystal HD Capture Station

Suchawki Asus Vulcan ANC

Suchawki SteelSeries Siberia V2 for PS3

Pad Razer Onza Tournament Edition

Myszka Razer Imperator 4G

Dysk HDD 3,5 cala Seagate

Barracuda XT 3 TB

Dysk HDD 2,5 cala WD Scorpio Black 750 GB

Dysk SSD Intel SSD 510 120 GB

Dysk SSD RunCore Pro V 120 GB

Fotoreportaż ? RAM po polsku

Trendy ? Przyszłość konsol ? konsole przyszłości

###################INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość płyt DVD

#################ZAWARTOŚĆ DVD#################

####Płyta ratunkowa

####Pełne wersje

Splinter Cell: Double Agent PL

Peter Jackson's King Kong PL

Rajd Polski

####Dema

Bridge It

Frozen Synapse

####Freeware

Apocalypse Motor Racers

Driving Speed 2

Dungeon Raider

Echoes

Mystery of Nostradamus

No Friction

Ultimate Bruce Lee

Vest Trials: Approaching Dawn

Warriors of Sword and Spell

Which

####Modulator

Wiedźmin 2 Nude Patch Triss

Heaven Can Wait II

Flipside

####Galerie

2011 European Battle.net Invitational

Bastion

Dead Horde

Gods & Heroes: Rome Rising

Limbo

####Trailery

Diablo III

Hard Reset

####Na Luzie

Obrazki

ScreenShock

####Bonus

Action Mag

Archiwum CD-Action z 1997 roku

Audiobook

FAQ

Fotosmuggler

Opowiadanie SF

Plany lekcji z Klarą

Tapety

## Star Wars

###Programy

##############OPIS PEŁNYCH WERSJI

Splinter Cell: Double Agent

Pegi: 18

Wymagania:

Windows XP/Vista/7,

procesor 3GHz,

pamięć 1 GB,

grafika GF 6200/ATI X1300, 128 MB,

10 GB na dysku twardym

Gatunek: akcja

[Fragment recenzji]

Jak z pewnością wiedzą wszyscy zainteresowani losami Sama Fishera, Double Agent stanowi największe wyzwanie w jego życiu. Po raz pierwszy przychodzi mu działać w pełnym świetle dnia, i to na dwóch przeciwstawnych frontach naraz. Dostępne tryby single i multi.

################################

Peter Jackson's King Kong

Pegi: 12

Wymagania:

Windows 98/2000/XP/Vista/7,

procesor 1 GHz,

pamięć 256 MB,

grafika GF 3/ATI 8500,

5,8 GB na dysku twardym

[fragment recenzji]

King Kong jest grą przygotowaną z dużym rozmachem, z wieloma pięknymi lokacjami, prostym sterowaniem. Pozwala wcielić się zarówno w Jacka, jak i Konga, dzięki czemu poznajemy życie w dżungli tak ze strony myśliwego, jak i ofiary. Jest także tytułem dość wiernym jednemu z najgłośniejszych obrazów ostatnich lat, co należy zaliczyć mu jako dodatkowy plus.

################################

Rajd Polski

Pegi: 3

Wymagania:

Windows XP/Vista/7,

procesor 2 GHz,

pamięć 2 GB,

grafika GF 6xxx/ATI 9500, 128 MB,

1,2 GB na dysku twardym

Rajd Polski: Rally Poland to zręcznościowy symulator samochodów rajdowych, stworzony w imponującym czasie kilku miesięcy przez Red Dot Games z wykorzystaniem technologii Chrome Engine z czasów Xpand Rally. Dostępnych jest 12 zespołów, przy czym decyzja, z którym się związać, dotyczy nie tylko samochodu (jednego z czterech: Impreza STR010, Fiesta S2000, Fabia S2000 i Peugeot 207), ale także głosu pilota. Rally Poland to 16 oficjalnych OS-ów Rajdu Polski.

post-4-1314339709_thumb.jpg

post-4-1314339718_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo falstartu jakim był Rajd Polski, to sam numer (jak i bonusy na płytach) zapowiada się dosyć ciekawie. Cieszę się z płyty ratunkowej; nie posiadam czegoś takiego, a kto wie czy się nie przyda.

Na początku nie podobał mi się temat przewodni tipsomaniaka (naprawa komputera), ale z tego, co pisze Smuggler może być interesująco.

Mam dwa pytania dotyczące wspomnianych dodatków:

1. Można zdradzić coś więcej jeśli chodzi o zamieszczone opowiadanie? Czyjego autorstwa, jaka tematyka?

2. [Najważniejsze :P] Na płytce zostaną zamieszczone skany wszystkich numerów z 1997 roku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipsomaniak, 3 pełniaki w tym sam Sam Fisher :) relacja z gamescomu, klasyki w HD (ciekawe), zapowiedź GoW 3 i Diablo III oraz recki Deus Ex i Drivera - nice :) Bardzo mnie ciekawią teksty o MP3 , Blizzardzie i DMC.

Test komórek się przyda, bo mój Cookie powoli już dogorywa i czas zmienić go na coś nowego i nie dotykowego :tongue: W tym teście są telefony niedotykowe ? Okładka najlepsza jaką widziałem w życiu - a trochę widziałem.

I pytanie do redakcji: Co robi Shift 2 w dziale recenzji ? :blink:

I skany z 97 roku - świetnie :)

Moje 18 zł bez grosza macie jak w banku :)

Do poczytania w środę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo falstartu jakim był Rajd Polski, to sam numer (jak i bonusy na płytach) zapowiada się dosyć ciekawie. Cieszę się z płyty ratunkowej; nie posiadam czegoś takiego, a kto wie czy się nie przyda.

Na początku nie podobał mi się temat przewodni tipsomaniaka (naprawa komputera), ale z tego, co pisze Smuggler może być interesująco.

Mam dwa pytania dotyczące wspomnianych dodatków:

1. Można zdradzić coś więcej jeśli chodzi o zamieszczone opowiadanie? Czyjego autorstwa, jaka tematyka?

2. [Najważniejsze :P] Na płytce zostaną zamieszczone skany wszystkich numerów z 1997 roku?

Ad 1 - Mala niespodzianka niech bedzie...

Ad 2. - Tak

T

I pytanie do redakcji: Co robi Shift 2 w dziale recenzji ? :blink:

Jest - ale na telefon bodaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No numer będzie wypas. Okładka wyrąbista w kosmos, do tego recka Deus Exa: HR i Drivera:SF, którego się prawdę mówiąc nie spodziewałem. Fajna publicystyka jak zawsze, targi gamescom, Tipsomaniak i dobre pełne wersje. Numer warty swojej ceny. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź Batka oraz recenzja Limbo to jest to co najbardziej mnie interesuje! i rzeczywiście ten numer zapowiada się grubo pod względem zawartości.

Ps. Dopiero teraz spojrzałem na okładkę po prostu świetna i King Kong będzie chodził pod Vistę no jestem teraz zadowolony! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo dobry numer, publicystyka, test tanich komórek, skany numerów z 1997, Tipsomaniak, pełne wersje - to jest to, co tygrysy lubią najbardziej :D nawet nie zraża mnie tak wysoka cena. CD-A - widzimy się w środę w kiosku! ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapowiada się ciekawy nr ;D A fabryka RAM no na pewno GoodRAM co ? Widziałem na TVN Turbo bylio tam z kamerką bardzo ciekawe i fajne wrażenia.

Czekamy w takim razie na listonosza z prenumeratą :P Tylko z tego "Megapakietu żeby mi nic nie zgubił albo te k... z poczty nie zabrali jak w tym kawale :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapowiada się ciekawy nr ;D A fabryka RAM no na pewno GoodRAM co ? Widziałem na TVN Turbo bylio tam z kamerką bardzo ciekawe i fajne wrażenia.

Czekamy w takim razie na listonosza z prenumeratą :P Tylko z tego "Megapakietu żeby mi nic nie zgubił albo te k... z poczty nie zabrali jak w tym kawale :P

Tak, to Goodram, innej polskiej fabryki pamieci nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kupie, ale cena chyba najwyższa od dawna.

2 DVD + Tipsomaniak + dodatkowe gadzety + rosnace koszta wszystkiego (druk, papier, ceny licencji)... :dry:

Smuggler mam 2 pytania:

1. Dlaczego nie napisałes cos wiecej o tych doddatkowych gadzetach?Czy to cos pokroju takich jak były rok temu czy cos innego?

2.Czy to możliwe ze ,juz niedługo w Publicystyce zobaczymy tekst twojego autorstwa(cos "historycznego" pokroju artykułu "Człowiek i swinie"?

PS.Numer zapowiada sie swietnie,a szczegolnie publicystyka:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shift 2 wyszedł niedawno w wersji na iOS i dlatego w CDA jest jego recenzja.

Numer świetny, oczywiście kupię jak co miesiąc. Najbardziej ciekawi mnie recka Drivera. Pomimo różnych wad jestem fanem tej serii i mam nadzieję, że San Francisco będzie nową jakością i przywróci tą serię do chwały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...