Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

URGON

Problem - grafika + monitor

Polecane posty

Witam,

wczoraj zakupiłem taki zestaw Radeon HD 6850 (Gigabyte ) i BenQG2420HD. Oczywiście wszystko podłączyłem, ale od razu pojawił się pewien problem... Obraz co jakiś czas (15 -60 sec. różnie) się przyciemnia, a potem wraca do normalności. Pojawił mi się również błąd "sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność", a początkami tego błędu było zwieszenie się obrazu na monitorze, całkowity czarny ekran, a potem powrót do pulpitu i ten właśnie komunikat. Jeśli się przyda to podaję jeszcze specyfikację sprzętu:

AMD Athlon II x3 435

Gigabyte Radeon HD 6850 (DX11)

6 GB Ram Kingston CL9

WD 500GB

Gigabyte GA-MA770T-ES3

Chieftec APS-450S 450W

Tak jak mówię, najbardziej denerwujące jest to "przyciemnianie", bo raz na 5-10 minut potrafi być spokój, a potem co 15 sec. minute takie krótkie straty obrazu... Ma ktoś jakiś pomysł, może linki do najnowszych sterowników? Sprzęt kupiony nie daleko w mieście, więc nie będzie wielkiego problemu ze zwrotem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jednak wina monitora, bo gdy był podpięty do Gts'a 250 również te przyciemnienia występowały. Ale i tak ściągnę jeszcze stary monitor 17" i podepnę do Radeona. Co najciekawsze, to żadnego problemu z monitorem nie ma np. w Fifie 11. Obraz żyleta, wszystko ładnie, a dopiero przy pulpicie coś daje się zauważyć.

- Sterowniki z linku wgrałem i zaktualizowałem jeszcze Windowsa 7.

@Edit

Niestety jednak i fifa się poddała. Przy 3 meczu cały ekran zrobił się zielony, głosy pozostały, a ja mogłem zrobić jedynie reseta.

Moje ręce jakoś przeszły znoszenie 17" pudła :) Po podpięciu do karty, jest nawet ok, nie widzę problemów za momencik jeszcze dopiszę jak z grami na nim.

- Systemu na pewno nie przeinstaluję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie nie :) Na starym monitorze, spokojnie gram w Wiedźmina 2 (wszytko max. i wyłączone uberpróbkowanie) i gra lata aż miło. Po ponad godzinie gry nic się nie dzieje... żadnej zwiechy, przyciemnień... nic. Na poprzednim GTS'ie 250 problem w BenQ również występuje (przyciemnianie obrazu co jakiś czas), w grach nie próbowałem, lecz raczej daleko by nie pociągnął. Dodam jeszcze, że temperatura karty podczas pisania samego posta (internet) to 41-42 stopnie, natomiast po sesji w Wiedźmina 2 ciepło utrzymuje się na poziomie max. 60 stopni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wspaniałego poczucia humoru z tą propozycją :)

Monitor prawdopodobnie pójdzie do wymiany, ale myślę, że tylko na ten sam model, a sprawny. Miałem okazję między jego zwiechami i fanaberiami kilka razy zobaczyć idealny obraz, więc uważam, że ten sam model, a działający mnie usatysfakcjonuje. Może ktoś jeszcze ma jakieś zdanie na ten temat ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale wypadałoby się pochwalić. :) Podpiąłem zamiast 17" z powrotem BenQ i owszem problem dalej występował, ale... Chciałem zobaczyć, co jest przyczyną ściemniania się ekranu i po przybliżeniu ucha do "pleców" nad równolegle nad kablem zasilania było słychać dość wyraźne brzęczenie i... uderzyłem (pół delikatnie) z otwartej ręki w to miejsce... do tej chwili działa... Brzęczenie ustało, ściemniania w ciągu ostatniej godziny również nie było, ani nic się nie wyłączyło. Przede wszystkim jednak mam nadzieje, że to pomoże. A metodę naprawy doradzam, ale z umiarem. :) Komandorze, jeśli w ciągu tego dnia nic się nie wydarzy, to... czyń swoją powinność.

Niestety... o ile o ciemniejszym ekranie i o przeskokach jasne - ciemne mowy już nie ma, to jednak po dłużej grze (godzina i więcej) monitor tworzy szary ekran i całość wymaga zresetowania, tak więc pewien problem wciąż pozostaje... ;/

@Edit

W takim razie, póki temat działa, mam jeszcze pytanie. Jak najprościej sprawdzić wersję sterowników, jaką mam obecnie w Radeonie (dxdiag ?), ewent. co pobrać, aby były one najnowsze.

!@Edit 2!

Problem z pewnością dotyczy karty graficznej, a poprę to doświadczeniami:

1. Stary monitor + stara karta - działają dobrze - grałem, testowałem. nic nie wywaliło.

2. Nowy monitor + stara karta - działają dobrze - grałem, nie ma przyciemnień i nie wywaliło

3. Nowy monitor + nowa karta - działają źle - grałem (Wiedźmin 2, Battlefield BC2, Shogun 2) i obraz robił się jedno kolorowy, a dźwięk pozostawał zawieszony po jakichś 30 min - 1 godziny gry.

4. Stary monitor + nowa karta - działają źle - grałem (Wiedźmin 2, BBC 2) obraz zrobił się jedno kolorowy (nawet za najdawniejszych czasów na starym monitorze nie miałem czegoś takiego), a dźwięk zwiesił się - wszystko to po 30 min - 1 godziny gry.

Tak więc winna jest karta graficzna (Zieliq potwierdzam twą rację) i chciałbym, żebyście mi poradzili co jest nie tak. Dodam może markę zasilacza jaki mam - Chieftec APS-450S 80+ i gram na odkręconym bocznym panelu obudowy, tak więc cały czas mam wgląd na środek. Mam nadzieję, że ktoś zerknie, na ten temat, bo edytowałem ostatni post, a nie chcę odświeżać nową odpowiedzią :) . Dodaję jeszcze screeny, może któryś w czymś pomoże, coś rozjaśni. Dodam też, że dość sporo wynosiło Activity (1 screen) podczas grania np. w BBC2, bo oscylowało od 95% w górę (gdy udawało mi się sprawdzić). Może tak być powinno, nie wiem. Pisząc coś, przeglądając neta wszystko jest w dobrym porządku i spokojnie pracuje. Może to jednak wina braku któregoś ze sterownika? Co o tym sądzicie, jakieś pomysły na zwiechy ?

3ab5e246ef91c0ebm.jpg

345b50eec9b784f6m.jpg

Commander Shepard advise:

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "Edytuj".-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@URGON:

Dobrze by było, gdybyś sprawdził temperatury pod obciążeniem (np. włącz logowanie temperatur w GPU-Z lub przeprowadź test OCCT:GPU).

Jeśli masz możliwość, sprawdź kartę na innym komputerze.

Jak najprościej sprawdzić wersję sterowników

Uruchom CCC->Information Center->Graphics Software->Catalyst Version.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...