Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Enough

Windows 7 - Microsoft Visual C++ a sprawa Mass Effecta?

Polecane posty

Witam, mam kilka pytań do specjalistów - liczę na kompetentną, ale także dość szybką pomoc. Do rzeczy!

Na wstępie zaznaczę system operacyjny - może on być przyczyną niektórych pytań/problemów

Posiadam Windows 7 Profesional w wersji 64bitowej

Interesuje mnie samo istnienie programu(?) Microsoft Visual C++

Do czego to służy? Czy jest konieczne?

Kolejną sprawą jest to co od dawna obserwowałem - ilość tego programu (?) w menadżerze programów

74541907188241301922.png

Skąd tego tyle? Czy jest konieczne posiadanie wszystkich? Co się może stać w razie deinstalacji poszczególnych?

Przejdę teraz bardziej do praktyki

Gra - Mass Effect 2.

Posiadam problem który uniemożliwia komfortową rozgrywkę

Więcej informacji jest podanych w tym temacie

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=151107

I dlaczego poruszam ten temat? Ponieważ przyczyną błędu w Mass Effecie jest właśnie ten Microsoft Visual C++

Co widać na błędzie, którzy przerywa rozgrywkę

http://iv.pl/images/55533382421215624587.png

Liczę na pomoc, z góry dziękuję za każdą chwilę poświęconą na udzielenie mi pomocy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Microsoft Visual C++ to w przypadku o którym mowa zbiór bibliotek C++ dostarczanych wraz ze środowiskiem Visual C++. Część programów po kompilacji korzysta z tych bibliotek i dlatego są one dostarczane z niektórymi programami w wersji, która zawiera same biblioteki, bez rzeczy, które są zbędne dla normalnego użytkownika.

2. To są różne wersje bibliotek Visual C++, które mogą być potrzebne niektórym aplikacjom. Po prostu część programów działa tylko z daną wersją bibliotek, a nie działa z nowszymi lub starszymi od niej. Możesz spróbować odinstalować część tych bibliotek (raczej te starsze), ale może to się skończyć różnie. Systemu to nie powinno rozwalić, ale niektóre programy mogą nie działać prawidłowo.

3. Jeśli chodzi o sam problem, to najpewniej samo Visual C++ jest niewinne. Po prostu do kompilacji gry użyto pewnie kompilatora od MS i dlatego pojawiają się błędy, które teoretycznie są powodowane przez Microsoft Visual C++. Tak naprawdę jednak winne najpewniej są jakieś inne biblioteki zainstalowane w systemie lub sama gra.

I jeśli chodzi o rozwiązanie, to poaktualizuj co się da w systemie. Zaktualizuj DirectX, sterowniki (głównie od karty graficznej i od karty dźwiękowej mogą mieszać, ale nie tylko one) oraz samą grę. Problem mogą powodować jeszcze bibliotek PhysX. Sprawdź czy do gry nie jest dołączony jakiś pakiet z tymi bibliotekami, jeśli jest, to odinstaluj biblioteki PhysX, które masz w systemie i zainstaluj te z płyty z grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc powymieniam parę rzeczy

Pierwszą sprawą jest PhysX

Znalazłem w plikach z grą do zainstalowania plik o nazwie

PhysX_9.09.0814_SystemSoftware

Po jego otworzeniu, oraz zaakceptowaniu umowy licencynej pojawia się coś dziwnego

27603054890393945715.png

Plik waży 41mb - jeśli będzie to potrzebne mogę go wysłać do sprawdzenia

Czy najpierw trzeba odinstalować stare biblioteki PhysX aby nowe dało się zainstalować? Czy to jakiś błąd po stronie producenta?

Odinstalowałem biblioteki Microsoft Visual C++ starsze niż z 2008roku - nic nie pomogło

Zaktualizowałem sterowniki DirectX z plików gry - za chwilę sprawdzę czy to pomoże

Sterowniki do karty graficznej mam aktualne (sprzed 2dni), do dźwiękowej sprzed 3miesięcy, ale wątpię żeby jakieś aktualizacje były

Spróbuję także od kogoś załatwić save właśnie z tego feralnego piętra - ciekawe czy wtedy będzie to działać

EDIT : Nic z powyższych póki co nie pomogło.

Spodziewam się ze to jakiś błąd w plikach gry. Tylko nie mam pojęcia w którym, a ściąganie 14gb od nowa (mam wersję gry tylko w postaci elektronicznej - bonus do DA2) niezbyt mnie zachęca... Jakby chociaż ktoś powiedział jaki plik może być za to odpowiedzialny, to mógłbym spróbować to naprawić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym pomagało usunięcie kluczy rejestru z physx w nazwie, ale to radykalne rozwiązanie. Spróbuj najpierw sposobu opisanego TUTAJ.

Problem: PhysX System Software has encountered problems during installation, like missing buttons, blank screen with word "Text" on it and other error messages.

Possible solution: run PhysX Drivers installer with "/quiet" key - create a shortcut and add /quiet at the end of "Target" field, after inverted commas, if they are present.

PhysX_quiet_png.png
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem 15h internetu i zacząłem ściągać w nocy. Gra będzie w 100% od nowa ściągnięta, więc mam tylko nadzieję, że to była wina jakiegoś pliku, a teraz będzie wszystko w porządku

Jeśli nie pomoże - spróbuję ten sposób z PhysX

Pobranie gry od nowa wystarczyło

Do zamknięcia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...