Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sUk

Rozwiązany: Diagnostyka dysku

Polecane posty

Witam

Czy ktoś obeznany mógłby przeanalizować SMART mojego dysku?

Dziś nudząc się zrobiłem skan HDTune, i pokazał mi wartość 26 w polu Ultra DMA CRC error count.

Dla pewności uruchomiłem jeszcze dwa programy i oto wyniki.

Powinienem się martwić, czy wymienić kabel SATA?

post-127399-1314038472_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sprawdzę, bo ostatnio trochę grzebałem w komputerze i może coś przypadkiem poruszyłem. Przepraszam za paranoje, ale tam jest moja magisterka, a nie chciałbym jej stracić.

Docisnę kable i wyedytuje posta w razie czego.

edit:

Zamieniłem DVD z dyskiem. Mam rozumieć żeby monitorować ilość tych błędów? Jeśli zacznie maleć to dobrze ?

A jest jakaś szansa, że windowsowy chkdsk coś naprawi? Czy nie zaprzątać sobie tym głowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest w porządku, tego typu błędy nie dotyczą jego samego a problemów komunikacji na linii dysk - kontroler. jest ich w tej chwili pomijalnie mało. Ich ilość nie spadnie (parametr się nie zeruje) w razie problemów będzie tylko rosnąć. Problem nie dotyczy struktury danych na dysku więc checkdisk nie dotyczy sprawy. Prace magisterską radzę trzymać na conajmniej dwóch niezależnych nośnikach (nawiasem mówiąc odzyskując moją pracę i zdjęcia nauczyłem się procedur odzyskania danych - nerwów zjadłem co nie miara - nikomu nie życzę takiej nauki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...