Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MasterOfGames

Facebook nie działa na żadnej przeglądarce

Polecane posty

Witam.

Mam problem z facebookiem. Mianowicie na żadnej przeglądarce nie chce mi się otworzyć ta strona. Skanowałem dysk kilka razy Malwarebytesem (usunąłem około 100 trojanów(miałem wyłączony antywirus)). Prawdopodobnie znam przyczynę tego problemu, mianowicie na chacie na fb dostawałem wiadomość po angielsku od znajomych i wszedłem w linka który dostałem(okazał się wirusem:/) i od tej pory nie działa mi fb.

Widziałem już tematy na innych stronach z tym problemem ale nadal nie radziłem sobie z tym problemem. Proszę was, pomóżcie mi.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. Przenoszę do Programów, gdyż problem jest spowodowany najprawdopodobniej infekcją.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MasterOfGames

1. Ściągnij i zainstaluj program Malwarebytes' Anti-Malware (wersja darmowa wystarczy). Uruchom go, zaktualizuj i wykonaj pełne skanowanie. Po zakończeniu skanowania powstanie plik tekstowy, czyli właśnie log.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Jeśli masz system 32-bitowy to wykonaj kolejne punkty, jeśli nie, to daj wygenerowane do tej pory logi na forum.

3. Jeśli masz jakiś program emulujący napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

@matidop Polecam lekturę regulaminu działu. Twoja rada łapie się pod punkt 4, kropka trzecia i następnym razem, gdy bezmyślnie polecisz komuś format, to wierz mi na słowo, że nie będę miał litości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem 2 pierwsze z polecanych punktów, ponieważ również nie działa mi facebook na żadnej przeglądarce, mimo że inne strony działają bez zarzutu. Od czasu do czasu udaje się połączyć na 30 minut czy godzinę w różnych porach dnia, ale potem znów problem powraca. W związku z tym, ze mam 64 bitowy system operacyjny załączam logi. Po skanowaniu pierwszym programem i kliknięciu pokaż wyniki pojawił się pierwszy log http://wklej.org/id/808616/, a po działaniu programu OTL powstały następujące pliki: OTL.txt -> http://wklej.org/id/808629/ i Extras.txt -> http://wklej.org/id/808630/. Pomoże ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirus zmienił dane w pliku hosts, zablokował fb.

BTW, M$ jeszcze bardziej to ułatwił w ósemce, sprawa jest banalna.

Poskanuj Comodo Cleaning Essentials i Dr.Web CureIT, mają wyższą skuteczność od Malwarebytes'a.

I rada na przyszłość - używaj pakietu Internet Security, z darmowych jest np. Comodo Internet security.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomsto100 - Jeśli od czasu do czasu Wyder może się z FB połączyć, edytowanie pliku hosts jest wykluczone.

EDIT:

@Wyder88 - Jak rozwiążesz ten problem, to na przyszłość używaj antywirusa, a nie Avasta, np. darmowy, polecany już tutaj Comodo Internet Security

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...