Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Faniu

Problemy z przegrzewaniem karty graficznej

Polecane posty

Witam, w związku z tym, że moja cudowna karta graficzna ostro się przegrzewa (doprowadza to oczywiście do wyłączenia komputera) szukam programu, który... nie wiem, zaalarmowałby mnie, zminimalizował grę - cokolwiek by zrobił, żeby do tego wyłączenia nie doszło. Czy istnieje coś takiego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfigurację komputera (szczególnie model karty graficznej, oraz markę model i moc zasilacza). Zmierz też jej temperatury (np. programem HWMonitor) w spoczynku i pod obciążeniem - musimy się upewnić że to na pewno temperatury są problemem, a nie coś innego (np. zasilacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno karta, bo miałem to już sprawdzane i "naprawiane" (tzn. pan w serwisie dorzucił mi 3 wiatraczki i [CIACH] pomogło). Mam ATI Radeona 4850, który w spoczynku ma 60-70 stopni, a pod obciążeniem dochodzi i do 115. Dodam, że miałem dwie takie karty, ale jedną byłem zmuszony wyjąć (Wiedźmin 2 szalał przy dwóch kartach) i tak już zostawiłem, myślałem, że nawet lepiej będzie jak jedna karta nie będzie dodatkowo dogrzewać drugiej.

Zabronione jest używanie wulgaryzmów, nawet w formie wykropkowanej.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, to są zdecydowanie złe temperatury. Zamiast się bawić w programy to ja bym przeczyścił chłodzenie na karcie i nałożył nową pastę. Ew. wymienił chłodzenie. Skoro karta się grzeje do tego stopnia to chłodzenie jest albo źle założone albo niesprawne - innej możliwości nie ma.

Co z tego że będziesz miał program ostrzegający o przegrzaniu, jak i tak sobie za długo nie pograsz (bo temperatur to nie zmniejszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, żywcem zerżnięte z Everesta:

Intel Pentium III Xeon, 3000 MHz

ATI Radeon HD 4800 Series

Pamięć fizyczna 4096 MB

Intel? Core2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz, 2999 MHz

A zasilacz:

Chieftec 650W

Co do wiatraczków, oddawałem PCta do serwisu, facet dorobił mi chyba 3 dodatkowe wiatraczki (tak powiedział), a widzę jakieś na odkręcanej lewej ściance obudowy, z przodu w rejonie gdzie kiedyś było wejście na dyskietki :), na płycie głównej, z tyłu, na kratce gdzie wkłada się kabelki no i na samej karcie.

Dodam też, że obudowę mam cały czas odkręconą i przykładam taki normalny wiatrak domowy odpalony na maxa :) Prowizorka, może to głupie, ale sprawdza się...

Info podałem, czekam w dalszym ciągu na pomoc albo nazwę programu :)

Commander Shepard advise:

Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "Edytuj".-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy programem MSI Afterburner możesz regulować obroty wentylatora na karcie. Jak tak, to w opcjach możesz sobie ustawić przy jakich temperaturach z jaką prędkością wentylator ma się obracać. Może w ten sposób się uda choć trochę zminimalizować problem.

Na chwilę obecną nie kojarzę programu sypiącego ostrzeżeniami przy przegrzewaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety coś jest bardzo nie tak. Również posiadam ten program przy karcie Radeon, ale radziłbym, żeby włączyć automatyczne dostrajanie, bo po co mają chodzić wiatraki na 100% gdy korzystasz tylko z internetu? A zasilacz bardzo mocny jak na taką konfigurację... A taki program i tak byłby (jak już było powiedziane) bezużyteczny praktycznie. Sprawdź, czy wszystko z kartą jest w porządku (czy chłodzenie nie jest poluzowane itp.) , odkręcenie obudowy to niezły pomysł, ale dodatkową dmuchawe bym jednak odstawił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przeglądam internet albo gram w coś "lekkiego" np. w DotA to spokojnie zmniejszam wiatraczki do 50%. Dodatkowy wiatraczek mimo wszystko pomaga :)

A co do programu - nie zgodzę się. Jeżeli powiadamiałby mnie o krytycznym stanie temperatury spokojnie mógłbym alt-tabować, przeczekać i wrócić do gry. Wątpię czy awaryjne wyłączanie się komputera jest dla niego pożyteczne...

@@@ EDIT

Kupiłem pastę Arctic Silver 5, dam radę wymienić ją sam ? Korzystając z waszych wskazówek of course + Na moją odpowiedzialność ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...