Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nedzio17

Facebookowy wirus flash

Polecane posty

Witam , nie wiem czy dobry dział ale mam problem. Dziś dostałem wiadomość z linkiem do jakiegoś niby filmiku który nie chciał się otworzyć i nakazywał pobranie Flasha, Okazało się, że ten flash przeniósł mi na kompa wirusa który nie pozwala się połączyć z facebookiem i wysyła z mojego konta wiadomości do innych tak jak to ja dostałem. Antivirus przestał działać. Innymi programami skanowałem było ok.30 trojanów usunęłem i dalej to samo.

Skanowałem także Malwarebytes i problem dalej jest... Prosze o pomoc, widziałem , że wielu kieruje się jakimiś LOGAMI mógłby mnie ktoś nakierować o co w tym chodzi i co zrobić by mógł ktoś sprawdzić? Z góry dziękiuje bardzo ;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś plaga ostatnio z tym szkodnikiem.

1. Skoro skanowałeś system różnymi antywirusami, to dobrze by było, gdybyś napisał jakie dokładnie trojany zostały usunięte. Zamieść na forum log ze skanowania programem Malwarebytes', które wcześniej przeprowadziłeś.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Jeśli masz system 32-bitowy to wykonaj kolejne punkty, jeśli nie, to daj wygenerowane do tej pory logi na forum.

3. Jeśli masz jakiś program emulujący napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje ale linku nie dostałem. Czy to oznacza że komputr jest zarażony?

Ciekawsze jest to że gdy dostałem tą widomość użyłem języka rosyjskiego coś tam napisałem i dostałem odpowiedź po rosyjsku tylko że nie w cyrlicy tylko w śmiesznych znaczkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...