Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qrczak333

Napęd DVD w laptopie

Polecane posty

Jak w tytule - napęd dvd w moim laptopie czasem działa, ale dużo częściej nie działa. Wygląda to tak jakby to zależało od konkretnej płyty, np. Płyta od Warhammera działa(nie zawsze ale jednak) a płyta od np. Kronik Riddicka nie działa wcale. Żeby nie było wątpliwości to powiem, że obie płyty są oryginalne, nie porysowane i działają na innych kompach.

Sam tak myślę, że może laser jest trochę zakurzony i trzeba go przemyć ale nie wiem czym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to powinno się używać specjalnych preparatów (izopropanol), ale ostatecznie spirytus też IMO może być. Poza tym ja bym lapka oddał do serwisu, niech oni kombinują, gdyż czyszczenie może nic nie dać (napęd zwalony).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak długo siedziałem cicho, ale to przez chwilowy brak internetu.Co do marki napędu - jest mi nieznana. Nic na napędzie nie jest napisane, tzn. jest "DVD multi player" ale to raczej nic mi nie mówi. Może są jakieś programy żeby to sprawdzić?

@antros22

A ile taka serwisowa naprawa może kosztować? Bo okres gwarancyjny się skończył. I czy jeśli spróbuje użyć spirytusu to czy mogę coś "bardziej zepsuć"? I przy czyszczeniu spirytusem to mam użyć chusteczki czy czegoś jeszcze bardziej delikatnego, np. drucianej szczotki :tongue: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile będzie kosztować, to nie wiem (nowy napęd + robocizna, hehe), po prostu uważam, że nie ma sensu samemu w lapku grzebać, bo właśnie można coś uszkodzić (zwłaszcza jak się tego nigdy nie robiło).

Co do czyszczenia, to zawsze istnieje ryzyko, że coś zepsujesz (i nie chodzi mi teraz o napęd), ale jak się czujesz w tego typu rzeczach pewnie, to możesz spróbować. Używaj do tego czegoś miękkiego (np. szmatka, pędzelek lub patyczek do uszu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...