Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zbychu121212

Rozwiązany: Komputer wyłącza się podczas grania

Polecane posty

witam szanowne pany i panie.

problem to wyłączanie się kompa przy grach. po ok 15-30 minutach się wyłącza.

temp procka są w normie, na obciążeniu maks 50 parę stopni

grafe podkręciłem wiatrak na 50% i temp nie przekracza przy obciążeniu 70 stopni.

wszystko przeciściłem sprężonym powietrzem

zasilacz nowy nie pomógł

sprzęt:

radeon gigabyte 4850hd

amd athlon 64 x2 5000+

płyta główna msi microstar k9n6gm

win 7 64

zasilacz mustang 450 oraz corsair cx 500 ( na którym po wyłączeniu wcale się nie chce później uruchomić)

pomagajcie, pytajcie

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zasilacz mustang 450 oraz corsair cx 500 (na którym po wyłączeniu wcale się nie chce później uruchomić)"

Najprawdopodobniej masz zwarcie (jeśli to "nie chce się uruchomić" polega na tym, że nie włączy się dopóki nie wyjmiesz i nie włożysz wtyczki zasilania do gniazdka 230V), ponieważ używałeś zasilacza Mustang (bardzo niebezpieczny) najpierw przyjrzyj się kondensatorom na płycie głównej (kiepskie zasilacze po jakimś czasie uszkadzają układy zasilania procesora), czy nie są wybrzuszone, ewentualnie daj na forum dokładne zdjęcia płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... zasilacze Mustangi należą do tykających bomb, wiesz co mam na myśli.

Jeśli wyłącza Ci się na 30% raczej zasilacz, radził bym Ci kupić porządny, coś z wyższej półki, nie mam na myśli ogromnych kosztów coś do 200zł i będzie w porządku, jeśli nie kości RAM być może z nimi coś nie tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku, na którym zasilaczu teraz działasz Mustang czy Corsair? Tak jak napisał kolega wyżej sprawdź kondensatory na płycie głównej.

sory pany że tak długo odpisywałem.

a więca tak,

1.teraz działam na mustangu,

2. przy teście memtestem komp wyłączył się przy ok 36% testu

3. zauważyłem że grafa łapie temp bez niczego. jak nie podkręce do 50% wiatraka na karcie to do 80 paru się grzeje, ale i w temp 50 st. po uruchomieniu jakiejś gry komp się wyłącza.

wszystko na płycie głównej wygląda ok. ale na wszelki wypadem zrobię foto. zrobić góry zdjęcie czy raczej kilka zdjęć miejsc gdzie są kondensatory?

dzisiaj postaram zrobić memtest na zasilaczu corsair.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...