Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Davidiusz

Rozwiązany: Kłopot z pingiem w grach - Aster

Polecane posty

Mam pewien kłopot...

Od pewniej burzy, 2 dni temu, gdzie mi urwało internet, dosyć wysoko skoczył mi ping.

Ping jest w grach o jakieś 200 ms większy niż zazwyczaj, niezależnie od serwera.

Wczoraj, jak już po paru godzinach net wrócił po burzy, już się pojawiły problemy z pingiem, i dodatkowo kilka razy w dniu net po prostu urwało (różne czasy - od kilku sekund po kilkadziesiąt minut). Dziś już nie urywa, ale niewygodny ping został. Parę miesięcy temu miałem też problem, że codziennie, parę razy dziennie, net spowalniał do stopnia że wszystko stało przez kilkanaście/kilkadziesiąt sekund, ale od dawna już tego nie miałem.

Na europejskich serwerach world of tanks, utrzymuje się w okolicach 240 zamiast normalnych 40/50.

Na amerykańskim League of Legends dochodzi do 350-450 zamiast 190-200 które mam normalnie.

O tyle na europejskich serwerach to nie przeszkadza za bardzo, bo przyzwyczaiłem się do grania z pingiem w okolicy 200, to co do amerykańskich, taki ping już potrafi napsuć krwi, i robi poważne problemy w rozgrywce.

Klopotem jest też że pingtestery wykazują "normalny" ping który zwykle mam podczas gry: ~200 do stanów, i 10 do 50 w europie.

No więc czy ktoś ma może pomysł jak to rozwiązać, lub miał taki problem? Czy wina leży po mojej stronie, czy dostawcy (Krakowski Aster)?

Pozdrawiam, D.

Edit: Nic nie ściągam podczas gry. Przed problemem standardowo był włączony Skype, TS, ewentualnie przeglądarka Firefox i siostra przeglądająca Facebooka na drugim komuterze, ale nawet jak jest wyłączony i jest godzina 2 nic to nie zmienia. Teraz zamykam wszystko. Bez skutku.

Drugi komputer jest widziany przez ruter jako nr.1 z tego co mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...