Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

SpaceChem

Polecane posty

Gdzieś juz tą grę

chyba widziałem ale nie jestem pewien czy to ona. Obejrzałem kilka filmików na JuTubie i stwierdzam iż gra wygląda ciekawie, trza odpowiednio łączyć ze sobą różne rzeczy i doprowadzić do reakcji chemicznej (poprawcie mnie jeśli się mylę). Ale to nie dla mnie, nie przepadam za tego typu produkcjami bo za zwyczaj szybko mi się nudzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpaceChem to najlepsza gra logiczna w jaką kiedykolwiek grałem. Polecona została przez jednego forumowicza w temacie o tanich gram na Steamie więc kupiłem i to był najlepszy zakup podczas letniej wyprzedaży.

Sam pomysł na grę jest genialny. Na wejściu dostajemy atomy bądź ich gotowe wiązania by wykorzystując możliwości ich łączenia i rozdzielania (+ wiele więcej w późniejszych poziomach) tworzyć nowe substancje. Do tego różne rodzaje reaktorów (jedne umożliwiają tylko rozdzielanie, inne łączenie, jeszcze inne to i to, itp) powodują coraz to mocniejsze przegrzewanie się naszych szarych komórek.

Poziom trudności jest bardzo dobrze zbalansowany. Łatwy początek + tutorial przy każdym nowym ficzerze sprawia, że łatwo wciągnąć się w tą grę. Co ciekawe późniejsze trudniejsze i bardzo trudne poziomu nie zniechęcają, a wręcz człowiekowi chce się spróbować jeszcze jedno rozwiązanie, które może doprowadzi nas do przejścia poziomu.

Polecam każdemu (szczególnie jeśli istnieje demo) kto lubi od czasu do czasu pogłówkować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Hmm zachęciłeś mnie. Nie przepadam za grami logicznymi ale po Twoim opisie nabrałem ochoty trochę pogłówkować :) a demo jest, widziałem gdzieś w internecie (chyba było legalne, tak mi się zdaje) więc zamierzam grę prawdzić. Niedługo, jak znajdę czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demko jest, na steam. Imho próbowałem grać ale niestety gierka niezbyt mi się spodobała - ale zaznaczam grałem tylko chwilkę, więc jeśli będę mógł gdzieś tanio dostać pełną (choćby na jakiejś promocji steam) to ją kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpaceChem jest według mnie grą genialną. Wiele gier logicznych wymaga znalezienia jedynego prawidłowego rozwiązania - SpaceChem dopinguje, żeby po pierwsze stworzyć własny projekt, po drugie go zoptymalizować. Grając w inne gry single player coraz częściej czuję, że staję się głupszy - idę korytem i napotykam skryptowane sytuacje. SpaceChem daje mi poczucie, że czegoś się uczę - może to jest tylko wrażenie, ale żeby rozwiązać zagadki, to trzeba chwilę pomyśleć, zaprojektować ścieżki, dostrzegać jakie popełniamy błędy i je naprawiać. Gra bardziej niż chemii nauczy automatyki, bo reaktor puszczony w ruch ma sam działać, dlatego funkcja "synch" jest twoim przyjacielem.

Każdy, kto chce spróbować, niech bierze na Steam darmowe demo i gra, są tam dostępne dwie pierwsze planety. Jeśli potem kupicie pełną wersję, to progres z dema przechodzi do niej. Gra obecnie jest bardzo droga i nie polecam jej kupować za 15 ojro, poczekajcie na promocję i sobie kupcie, o ile demo wam się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzadka lubię gry logiczne, więc zakupiłem grę któregoś letniego dnia. Dla mnie znakomita pozycja, choć czasami musiałem przystanąć i chwilę pomyśleć. Największą zaletą gry jest to, że każdy projekt jest mojego autorstwa i gra mi nie narzuca, jak mam przejść dany etap. I zgodzę się z Mariuszem, że gra może nauczyć nas automatyki. Także naprawdę polecam ogarnąć demo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy też o tym, że ścieżka dźwiękowa to tej gry jest po prostu GENIALNA.

Ja dorwałem tą pozycję z jakiegoś "indie bundla". Myślę, że warto ją mieć w swojej kolekcji, choć początkowo może przerazić co poniektórych swoim skomplikowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...